Gönderen Konu: F-16 Modernizasyonu  (Okunma sayısı 213123 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-16 Modernizasyonu
« Yanıtla #1620 : 13 Ağustos 2024, 22:21:32 »
Yaklaşık 2015 civarıydı galiba. TEİ, F110-GE-132 muadili bir motor üretmek için 11 yıllık proje teklif etmişti. Kimse yüzüne bile bakmadı. Şimdi motor konusunda göbeğimiz hala ABD'ye bağlı ve elimizde hiç bir proje yok.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1621 : 13 Ağustos 2024, 23:02:47 »
istersek 3 sene icinde F110 motorun kopyasini yapariz

hükümet icinde iyi  karar verecek insan yok  erdoganda emekli olmus

tek hakan fidan kaliyor  akp destek verirmi fidana

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #1622 : 13 Ağustos 2024, 23:06:36 »
Kaan için milli motor projesi varya daha ne olsun
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1623 : 13 Ağustos 2024, 23:18:14 »
Kaan için milli motor projesi varya daha ne olsun

Ortada sözleşmesi bile olmayan motor projemiz mi?

istersek 3 sene icinde F110 motorun kopyasini yapariz

hükümet icinde iyi  karar verecek insan yok  erdoganda emekli olmus

tek hakan fidan kaliyor  akp destek verirmi fidana

3 senede yapabilecek olsan TEİ 3 senelik bir teklif yapardı. TS1400 bile kaç yıldır geliştiriliyor, bir bakın isterseniz.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1624 : 13 Ağustos 2024, 23:28:48 »
KAAN’ın milli motoru için 300 kişilik ekip çalışıyor

https://m5dergi.com/savunma-haberleri/kaanin-milli-motoru-icin-300-kisilik-ekip-calisiyor/

2028 yilnda hazir olack

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 476
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1625 : 13 Ağustos 2024, 23:35:00 »
1-F-16'lar Trump başkan olursa gelir. Kamala olursa uzarrrr gider o iş.
2-KAAN Block-10 için F-110 / Hürjet için F-404 motorlarını kesinlikle vermeyecek ABD. Aynen Altay işine dönecek bu iş.
3-F-35 kesinlikle gelmeyecek.
4-TF-35000 motoru 2030 dan önce KAAN'ın prototipine takılamaz...

Benim öngörülerim bunlar....

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1626 : 13 Ağustos 2024, 23:37:00 »
F-16 gelmez demiyoruz , Kamala Harris iş başına gelince denklem tamamen değişebilir Demokratlar için diyoruz.

Ben, kim seçilirse seçilsin o uçaklar gelmez, diyorum. O iş bence bitti.

Uçaklar gelecek olsaydı, Haniye öldürülünce bizimkiler israil büyükelçiliğindeki bayrakları yarıya indirmezdi.  ;D Yaw az akıllı olun, uçaklardan umudu olan bir TC Devleti bunu yapar mı?

Ha, gelirse ne olur? "Pardon! Bu defa büyük yanıldım." derim ve yerime kös kös otururum.
bizimkilerden tutarlı, rasyonel bir dış politika bekleme ülke artık dini ideolojik saiklerle yönetiliyor.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1627 : 13 Ağustos 2024, 23:38:52 »

https://m5dergi.com/savunma-haberleri/kaanin-milli-motoru-icin-300-kisilik-ekip-calisiyor/

2028 yilnda hazir olack

Kabile devleti olmadık daha, sözleşme, ihale gibi ciddi konular hala bizde mevcut. Öyleyse sözleşme nerede? Ortada sözleşme yoksa neye göre motor geliştiriliyor?

Açılan ihaleye giren TEİ ve TAEC arasında bir kazanan belirlenmediğine göre, TEİ ancak ihaleye girmek için çalışıyor olabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #1628 : 13 Ağustos 2024, 23:46:17 »
http://youtu.be/Khc-zp_He4g?si=4Aw8H8Z548XpcgHb

Burda bakan F16 konusunda olumlu konuşmus siz nerden kötüye yordunuz vahiy falan mı geliyor size?

Vahye gerek yok. Emekli ABD Albayı, "PKK'yı Türkiye'ye saldırması için hazırlıyoruz" dedi yahu! Bunu yapan ABD mi F16 satacak veya eldekileri modernize ettirecek?? Uyanın da balığa gidelim!

Hadi buyur burdan yak....

ABD 90 larda da PKK ya destek veriyordu ama saldırı helikopteri veriyordu

Aynı ABD öncel 1-2-3 ve 4  programlarıyla f16 üretimine ve alımına yeşil ışık yakıyordu

Aynı ABD Gabya'ları veriyordu

Aynı ABD Uh60 Blackhawk satıyordu

Şimdi ne değiştide ABD bu vb. Sistemleri satmayacak...bunun cevabını verin

Ayrıca ABD ve Türkiye ilişkilerini emekli bunak bir Albay mı belirleyecek

Bu Albay konuşmasa biz ABD'nin YPG'ye tırlarla kargo uçaklarıyla yardım ettiğini bilmiyoruz mu?

Burda mesele ABD niye biz yerine terör örgütünü seçti derseniz bu iş 1 Mart tezkeresine kadar gider

Velhasıl  Merzifonlu hocam siz yapmayın yahu...

Peki F16 lar gelirse ne olacak?

Ben gelicek diyenlerdenim gelmezse mors olucam kabul

Peki o zaman gelmez diyenler formda ne diyecek çok merak ediyorum

Bunlara daha önce cevap vermiştim ben.

https://www.defenceturk.com/index.php?topic=9611.msg166733#msg166733

Şu iki yüzlülere biat etmekten vazgeçin artık. Öyle sandığınız kadar sizi sevmiyorlar. Bu platonik aşk sizde derin acılar bırakabilir!

ABD bize F-16 verir. Hatta F-35 bile verir. Ama dayatmalarını kabul edersek. Mesela PYD vs örgütleri terör örgütü değil, özgürlük savaşçısı olarak göreceğimizi resmen açıklarsak, Akdeniz'deki haklarımızdan feragat edersek. İsrail'in güvenliğini kendi güvenliğimizin üzerinde sayarsak. Bize gösterdikleri ülkeleri düşman belleyip, gerekirse ABD için o ülkelerle savaşırsak. Verdikleri silah sistemlerini sadece onların istedikleri hedeflere karşı kullanırsak. Hatta KAAN vs savunma projelerimizi iptal edersek. Ne de olsa yerine gerekenleri sözde müttefikimiz ağır şartlarla bize sağlayacak. Bu listeyi sabaha kadar yazarak uzatabilirim. Ama aklı başında olan herkes zaten her şeyin farkında. Haa bu arada halen konun S400 almamız olduğunu sanan arkadaşları görüyorum. Bence uyanmanın zamanı geldi de geçiyor.

ABD'nin bize istediğimizi vermesi konudan ikinci bir seçenek daha var. O da ABD'de, şu Siyonist katili ayakta alkışlayan yönetim zihniyetinin tamamen değişerek, yerine gerçekten mantıklı insanlardan oluşan bir zihniyet gelirse. Türkiye gibi ülkelerle gerçekten müttefiklik ilişkilerine uygun şekilde hareket etmelerinin hem kendilerinin, hem herkesin çıkarların uygun olacağını bilen mantıklı insanlardan oluşan bir yönetim. Koca ABD'yi yönetmeye aday olanlara bakınca, yakın gelecekte bunun gerçekleşme olasılığını göremiyorum.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 476
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1629 : 13 Ağustos 2024, 23:57:28 »

2028 yilnda hazir olack

Kabile devleti olmadık daha, sözleşme, ihale gibi ciddi konular hala bizde mevcut. Öyleyse sözleşme nerede? Ortada sözleşme yoksa neye göre motor geliştiriliyor?

Açılan ihaleye giren TEİ ve TAEC arasında bir kazanan belirlenmediğine göre, TEİ ancak ihaleye girmek için çalışıyor olabilir.

Geçen Faruk Akşit: " 2 motor tasarımından 13 kişilik heyet TEİ tasarımıni  seçti " dedi... Abd gibi yaptık  , isterleri söyledik 2 grup tasarım yaptı, TEI'nin ki seçildi. Kritik tasarım aşamasına geçildi Tf-35000'de.

Mesele ihale,şartname,sözleşme ise işte size ihale...