Gönderen Konu: F-16 Modernizasyonu  (Okunma sayısı 213130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-16 Modernizasyonu
« Yanıtla #1630 : 14 Ağustos 2024, 00:24:52 »

Geçen Faruk Akşit: " 2 motor tasarımından 13 kişilik heyet TEİ tasarımıni  seçti " dedi... Abd gibi yaptık  , isterleri söyledik 2 grup tasarım yaptı, TEI'nin ki seçildi. Kritik tasarım aşamasına geçildi Tf-35000'de.

Mesele ihale,şartname,sözleşme ise işte size ihale...

Kesinlikle ABD gibi yapmadık, bundan emin olabilirsiniz. ;D Bizde ne o kadar para ne de o kadar imkan mevcut. Belki Çin olsaydı yapabilirdi onu.

Sayın Akşit'in yaptığı açıklamanın maalesef bir önemi yok. Önemli olan resmi olarak yapılan açıklama ve böyle bir ihale açıklaması yok ki, geçen RR ile görüşme yapıldı. Madem TEİ yapıyor neden RR ile görüşülüyor, BK hükumetinden RR'ye yönelik taleplerde bulunuyoruz? SSB'nin garabet durumu Haluk bey ile düzelir umarım.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1631 : 14 Ağustos 2024, 00:55:27 »
http://youtu.be/Khc-zp_He4g?si=4Aw8H8Z548XpcgHb

Burda bakan F16 konusunda olumlu konuşmus siz nerden kötüye yordunuz vahiy falan mı geliyor size?

Vahye gerek yok. Emekli ABD Albayı, "PKK'yı Türkiye'ye saldırması için hazırlıyoruz" dedi yahu! Bunu yapan ABD mi F16 satacak veya eldekileri modernize ettirecek?? Uyanın da balığa gidelim!

Hadi buyur burdan yak....

ABD 90 larda da PKK ya destek veriyordu ama saldırı helikopteri veriyordu

Aynı ABD öncel 1-2-3 ve 4  programlarıyla f16 üretimine ve alımına yeşil ışık yakıyordu

Aynı ABD Gabya'ları veriyordu

Aynı ABD Uh60 Blackhawk satıyordu

Şimdi ne değiştide ABD bu vb. Sistemleri satmayacak...bunun cevabını verin

Ayrıca ABD ve Türkiye ilişkilerini emekli bunak bir Albay mı belirleyecek

Bu Albay konuşmasa biz ABD'nin YPG'ye tırlarla kargo uçaklarıyla yardım ettiğini bilmiyoruz mu?

Burda mesele ABD niye biz yerine terör örgütünü seçti derseniz bu iş 1 Mart tezkeresine kadar gider

Velhasıl  Merzifonlu hocam siz yapmayın yahu...

Peki F16 lar gelirse ne olacak?

Ben gelicek diyenlerdenim gelmezse mors olucam kabul

Peki o zaman gelmez diyenler formda ne diyecek çok merak ediyorum

Bunlara daha önce cevap vermiştim ben.

https://www.defenceturk.com/index.php?topic=9611.msg166733#msg166733

Şu iki yüzlülere biat etmekten vazgeçin artık. Öyle sandığınız kadar sizi sevmiyorlar. Bu platonik aşk sizde derin acılar bırakabilir!

ABD bize F-16 verir. Hatta F-35 bile verir. Ama dayatmalarını kabul edersek. Mesela PYD vs örgütleri terör örgütü değil, özgürlük savaşçısı olarak göreceğimizi resmen açıklarsak, Akdeniz'deki haklarımızdan feragat edersek. İsrail'in güvenliğini kendi güvenliğimizin üzerinde sayarsak. Bize gösterdikleri ülkeleri düşman belleyip, gerekirse ABD için o ülkelerle savaşırsak. Verdikleri silah sistemlerini sadece onların istedikleri hedeflere karşı kullanırsak. Hatta KAAN vs savunma projelerimizi iptal edersek. Ne de olsa yerine gerekenleri sözde müttefikimiz ağır şartlarla bize sağlayacak. Bu listeyi sabaha kadar yazarak uzatabilirim. Ama aklı başında olan herkes zaten her şeyin farkında. Haa bu arada halen konun S400 almamız olduğunu sanan arkadaşları görüyorum. Bence uyanmanın zamanı geldi de geçiyor.

ABD'nin bize istediğimizi vermesi konudan ikinci bir seçenek daha var. O da ABD'de, şu Siyonist katili ayakta alkışlayan yönetim zihniyetinin tamamen değişerek, yerine gerçekten mantıklı insanlardan oluşan bir zihniyet gelirse. Türkiye gibi ülkelerle gerçekten müttefiklik ilişkilerine uygun şekilde hareket etmelerinin hem kendilerinin, hem herkesin çıkarların uygun olacağını bilen mantıklı insanlardan oluşan bir yönetim. Koca ABD'yi yönetmeye aday olanlara bakınca, yakın gelecekte bunun gerçekleşme olasılığını göremiyorum.

Biz hala Suriye'de ve Irak'ta F16 larımızı kullanıyorsak söylediklerinizin hiçbir hükmü yok
Çünkü Abd bu kadar katı ve keskin olsaydı o F16 ları uçuramazdık yada  sürekli değişmesi gereken parçaların yerlisini üretmek zorunda kalırdık yada uçamayan filolarımızın haberlerini duyardık

Yani kimsenin bizi ezip büzdüğü yada hizaya getirmek istediği konusu hikaye....
Kimsenin bize ciddi olarak birşey dayattığı falan yok bu iddaa safsata'dan öteye geçmez
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2024, 00:57:24 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1632 : 14 Ağustos 2024, 01:16:31 »
http://www.facebook.com/share/p/ZbpVd8r2ib22tz8w/?mibextid=xfxF2i

Bak bu deniz bazlı radar sistemi dome'un yani kubbe'nin içindeki radar sistemi

Arasıra boğazlarımızdan geçer

Sırf bunu bile ABD karşıtlığı yapmak için haarp projesinin bir parçası bu ülkemizde deprem meydana getirmek için ülkemize getiriliyor yalanını bile söylediler.

Bu kadar ABD karşıtlığına gerek yok

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1633 : 14 Ağustos 2024, 02:44:37 »

Sırf bunu bile ABD karşıtlığı yapmak için haarp projesinin bir parçası bu ülkemizde deprem meydana getirmek için ülkemize getiriliyor yalanını bile söylediler.

O zaman onlara söyle, bizimle savaşmak amacıyla güneyde kurdukları terör ordusunu dağıtsınlar. Bunu yaparlarsa marjinal gruplar hariç kimse senin amerikana düşmanlık yapmaz.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2024, 02:46:08 Gönderen: Kapgan »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1634 : 14 Ağustos 2024, 04:54:18 »

O zaman onlara söyle, bizimle savaşmak amacıyla güneyde kurdukları terör ordusunu dağıtsınlar. Bunu yaparlarsa marjinal gruplar hariç kimse senin amerikana düşmanlık yapmaz.

Vay be bu kadar muktedir olduğumu bilmiyordum yoksa birdakika durur muyum? Hemen dağıtın şu örgütü derim..

Ama işte muktedir değilim

Bak istersen muktedir olan ve aracıları olan Cumhurbaşkanı ve mevcut hükümetimiz Akp söylesin ...nede olsa ülkeyi onlar yönetiyor

Ben ise sadece fikirlerimi ve görüşlerimi belirtiyorum beğenirsin veya beğenmezsin

http://youtu.be/hYz0hPcGGDo?si=ffIMRF2konCD7kSs

Bak buraya linkini bırakıyorum Cumhurbaşkanı ve AKP soluğu nerde alıyormuş kendin dinle

Kendisini ve akp iktidarının çıkarı yerine ülkenin çıkarı için yahudi lobisinin kapısını çalsın

Tekrar söylüyorum ben sadece denizci nick'li forumdaşım

Ülkeyi yönetenler ise başka mesele Amerika olduğundan orda Yahudi lobisi etkin bu yahudi lobisi ilede Cumhurbaşkanı ve AKP arası iyi söyleyin onlara yahudi lobisi aracılığıyla ypg'den rahatsız olduğumuzu iletsinler

Aslında bu linki İsrail -filistin meselesinde atacaktım neyse dedim kısmet bugüneymiş

Hani bizim Cumhurbaşkanı İsrail'e girip çıkıyordu ya ama ne hikmetse başı sıkışsa soluğu yahudi lobisinde alıyor arayı sıkı tutuyor

Bunun şunun için belirtiyorum hani İsrail'e düşmanız ya sözüm ona ..

Buna inanıp İsrail'e savaşacak insanlar var daha doğrusu saf insanlar var.

Bkz. Mavi Marmara olayındaki saf insanlar

Görsünler Cumhurbaşkanlarının gerçek yüzünü

O yüzden kimse kimsenin gazını gelip kimseye düşmanlık yapmasın

Çok istiyorsa Cumhurbaşkanı ailesini alsın İsrail'le savaşsın

Bunu İsrail ve Filistin konusunda söylecektim kısmet bugüneymiş

Linki bir dinleyin hele

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #1635 : 14 Ağustos 2024, 08:04:18 »
İyi uykular Denizci.

ABD'den modernizasyon kitlerini ne zaman alıyorduk arkadaşlar?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1636 : 14 Ağustos 2024, 08:15:01 »
Günaydın sn. başkanım😁

He şöyle olun biraz iyi'yi çağırın iki sayfadır yok uçak gelmez yok kit verilmez diye diye verdirmiyeceğiniz
Adamlara
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2024, 08:36:37 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #1637 : 14 Ağustos 2024, 10:27:08 »
Günaydın sn. başkanım😁

He şöyle olun biraz iyi'yi çağırın iki sayfadır yok uçak gelmez yok kit verilmez diye diye verdirmiyeceğiniz
Adamlara

Modernizasyon kitleri ne zaman geliyor? Veriyorlar değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 476
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1638 : 14 Ağustos 2024, 12:50:22 »
Bizim kızdığımiz ABD'nin tavrı, ambargosu değil ki...

ABD,İsrail,Batı karşıtlığı hemen hemen tek argumanı , bu görüşü savunan muhafazakar kesim tek  oy kitlesi olan AKP'nin sürekli bunlarla işbirliği yapıp mağdur olduğunu iddia etmesi...

Kaddafi'yi bombalama operasyonu, Suriye iç savaşında muhalifleri destekleme ,  vb Batı'nın-İsrail'in istediği her şeyde  destek verirler sonra işi batirinca-muslümanlar ölünce  Batı karşıtlığı ile oy isterler...

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 35
« Yanıtla #1639 : 14 Ağustos 2024, 13:07:22 »

Vay be bu kadar muktedir olduğumu bilmiyordum yoksa birdakika durur muyum? Hemen dağıtın şu örgütü derim..

Ama işte muktedir değilim

Bak istersen muktedir olan ve aracıları olan Cumhurbaşkanı ve mevcut hükümetimiz Akp söylesin ...nede olsa ülkeyi onlar yönetiyor

Ben ise sadece fikirlerimi ve görüşlerimi belirtiyorum beğenirsin veya beğenmezsin

http://youtu.be/hYz0hPcGGDo?si=ffIMRF2konCD7kSs

Bak buraya linkini bırakıyorum Cumhurbaşkanı ve AKP soluğu nerde alıyormuş kendin dinle

Kendisini ve akp iktidarının çıkarı yerine ülkenin çıkarı için yahudi lobisinin kapısını çalsın

Tekrar söylüyorum ben sadece denizci nick'li forumdaşım

Ülkeyi yönetenler ise başka mesele Amerika olduğundan orda Yahudi lobisi etkin bu yahudi lobisi ilede Cumhurbaşkanı ve AKP arası iyi söyleyin onlara yahudi lobisi aracılığıyla ypg'den rahatsız olduğumuzu iletsinler

Aslında bu linki İsrail -filistin meselesinde atacaktım neyse dedim kısmet bugüneymiş

Hani bizim Cumhurbaşkanı İsrail'e girip çıkıyordu ya ama ne hikmetse başı sıkışsa soluğu yahudi lobisinde alıyor arayı sıkı tutuyor

Bunun şunun için belirtiyorum hani İsrail'e düşmanız ya sözüm ona ..

Buna inanıp İsrail'e savaşacak insanlar var daha doğrusu saf insanlar var.

Bkz. Mavi Marmara olayındaki saf insanlar

Görsünler Cumhurbaşkanlarının gerçek yüzünü

O yüzden kimse kimsenin gazını gelip kimseye düşmanlık yapmasın

Çok istiyorsa Cumhurbaşkanı ailesini alsın İsrail'le savaşsın

Bunu İsrail ve Filistin konusunda söylecektim kısmet bugüneymiş

Linki bir dinleyin hele
Sacmalamisin sayın denizci.. Lafa gelince herseyi soyluyorsun ama icraata gelince yoksun. Herkez herseyi çok iyi biliyor,çok iyi konuşuyor ama icraata geldi mi ben sadece fikirlerimi soyluyorum..  ;D günaydın..  İsrail lobisi ile seninde aran baya iyiymiş..  duydum birilerinden..