Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 109424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #450 : 28 Eylül 2024, 00:31:25 »
İşte. Korktuğum da buydu. Ne kadar sistem tedarik edersen beyefendilerin o kadar insafına maruz kalacağız

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #451 : 28 Eylül 2024, 00:50:22 »
İşte. Korktuğum da buydu. Ne kadar sistem tedarik edersen beyefendilerin o kadar insafına maruz kalacağız

O zaman adamdan neden sistem tedarik etmeye çalışıyorsun. Git kendin yap, tabi yapabiliyorsan.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
« Yanıtla #452 : 28 Eylül 2024, 00:54:06 »
Adamdan niye alıyormuşum. Elimde her kabiliyet olsa da pat diye bana lazım miktarda uçak yapamadığım için tedarik ediyorum.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #453 : 28 Eylül 2024, 17:48:13 »
Elon Musk'un Çeçenistan lideri Kadirov'un Cybertruck'unu binlerce km öteden kullanıma kapattığı bir ortamda F-35'lerden de bir süpriz çıkması şaşırtıcı olmaz. Ayrıca hala sayın Denizci16'nın S-400'lerin F-35'lerin gelmemesinin tek sebebi olduğuna inanmasına da artık yazacak bir şey yok çünkü bu olayı daha önce defalarca tartıştık dönüp dolaşıp yine aynı yere geliyoruz maalesef.

Sn.Başkan tabikide sorun s400

1-Türkiye karşıtı olanlara koz verdik
2-Müttefikler yada pakt dışından stratejik bir silah sistemi satın aldık bu ortaklığı hiçe saymaktır.

Ne yani s400 değilde sorun olan esas şey; müttefiklik dışı stratejik silah sistemini pakt dışı düşman ülkeden alım ... Diye daha uzun ve vurgulumu yazayım .S400 demek daha kısa oluyor

Ayrıca tek sorun s400 demedim ki ey İsrail ey ABD deyip Hizbullah,Hamas,Filistin sevdasına kapılmış olan Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları da ayrı bir sorun ve açmaza neden oluyor.bu iklimde bırakın f35 i kaan'a ve hürjet'e bile motor gelmez

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #454 : 28 Eylül 2024, 18:52:50 »
Bu kadar F-35 alan, para yatıran, ülkelerinin hava korumasını emanet eden ülkeler salak. Tek akıllı, F-35 almayan, kovulan değil bakın almayan, Türkiye. Yersen.

Alanlar kimler abd ile olan ilişkileri nasıl.Abd ile çıkar çatışması ve güvenlik endişeleri varmı.
Lütfen dürüst olun abd kıbrısta (binlerce türk katledildiği halde) bize ambargo uygulamadımı suriye azerbeycan ve libya ırak harekatlarını bahane ederek örtülü veya açık ambargo uygulamadımı siz hangi hayal dünyasında yaşıyorsunuz azerbeycanda katil dron diye star safir üretimi (yanılmıyorsam) siha gözlerine kanada ambargo uygulamadımı azerbeycanda katil olan dron ukraynada kurtarıcı demedilermi akdenizde sondaj yapmayın yapamazssınız diye bizi tehdit etmiyorlarmı kusura bakmayın fakat bu kadarmı türkiyenin dünya siyasi askeri ekonomik ve jeopolitik gerçeklerinden uzaktamısınız.
Bu konular o kadar uzun ki platformu yazıya boğmak istemiyorum fakat son sözüm.Ben ÜLKEM aleyhine söylenen,alınan her kararı ART NİYETLİ olarak görürürm....(Eğer insan cahil,saf,hayal dünyasında veya uzayda yaşamıyorsa)

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #455 : 28 Eylül 2024, 20:12:07 »
http://youtu.be/lwY2Lm-u52k?si=q74VAs0JvEXJhGzh

Msb'lığı incirlik ve s400 haberine itibar etmeyiniz demiş.

100 f35 10 milyar dolar idi bize maliyeti
-10 milyar dolar iş payı olarak geri dönecekti
-şimdi f35 alamadığımız için F16 ve paketi için 23 milyar dolar maliyete katlanıyoruz

Yani zararımız 100 uçak ve 30 milyar dolar

-O yüzden s400 Ler gerekirse incirliğe konulsun .

-gerekirse Rusya'ya bedava geri verilsin.

her türlü kâra geçeriz.

Bakın bunu da bir çok kez ele almıştık. F 35 uçakların Tedariğini toplam bedeli 20 milyar $ olacaktı dediğiniz gibi tedarik zincirinde dahil olduğumuz için 10 milyar $’a mal olacak diyelim. Bu 100 uçaklar O fiyata bize ekip mansız ulaşacaktı. Yani silah, sensör Ve hedefleme Potlar bedelleri daha ekstra üzerine gelecekti. Bakım ve onarımdan daha bahsetmiyoruz.

Buna benzer F on altılara da geçerli olacaktı sadece ucaklari tedarik etmeyecektik buna ilaveten modernizasyon kitleri, binlerce hava hava ve hava yer füzeleri ve hedeflerime potları dahil olacaktı toplam 23 milyar $’a. Baştan öyle bir liste çıkarıp sunduk ama bu değil ki bunların hepsini tedarik Edip alacağız. Artı yeni gelen uçakların üzerinde kendi sistemlerimizi entegrasyon edemiyoruz. Kitlerle modernizasyona tabi Tutulan uçaklar için de geçerli mi orasını tam çıkaramadım. Bunu burada Vakıflı arkadaşlara tekrar bir sormam lazım. Şimdiki elimizde neredeyse tüm F16 üzerinde Füze ve kokpit entegrasyonu gerçekleştirebiliyoruz. Bunu ben ismini vermek istemedim bilirkişiden öğrendim

Sn.Tigerfish aslında anlatmak istediğim şey biz f35 i alsaydık daha eski olan F16 ve modernizasyonu ile mühimmata 23 milyar dolar ödemezdik,f35 i alamadığımız için mecburen F16 ya 23 milyar dolarlık pakete razı gelmek zorunda kaldık

Ve yine af buyrun f35 herşeyi dahili olarak sistemlerle donatılan uçak olduğu için ek podlara ihtiyacımız yoktu sadece f35 B ekstra makinalı tüfek podu taşıyor diğer hiçbir f35 ekstra pod taşımıyor
Sadece yeni nesil amraam ve aim9x gibi mühimmatlara para öderdik düşünün som j yi bile sertifiye etmiştik.

Ayrıca kaynağınızı bilmiyorum ama direk şu soruyu sormadan edemiyorum madem F16 ları tamamen modernize edebiliyoruz teknik ve hukuki hiçbir sorun yok o zaman neden ABD den modernize kiti talep ediyoruz.Sadece bu soruyu sorunca yada sorgulayınca F16 Lara tam hakim olmadığımız yada ABD den izin almadan bu modernizasyonu yapamıyacağımızı düşünmemiz hiçde yanlış bir çıkarım değil.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #456 : 28 Eylül 2024, 20:50:11 »
Alanlar kimler abd ile olan ilişkileri nasıl.Abd ile çıkar çatışması ve güvenlik endişeleri varmı.
Lütfen dürüst olun abd kıbrısta (binlerce türk katledildiği halde) bize ambargo uygulamadımı suriye azerbeycan ve libya ırak harekatlarını bahane ederek örtülü veya açık ambargo uygulamadımı siz hangi hayal dünyasında yaşıyorsunuz azerbeycanda katil dron diye star safir üretimi (yanılmıyorsam) siha gözlerine kanada ambargo uygulamadımı azerbeycanda katil olan dron ukraynada kurtarıcı demedilermi akdenizde sondaj yapmayın yapamazssınız diye bizi tehdit etmiyorlarmı kusura bakmayın fakat bu kadarmı türkiyenin dünya siyasi askeri ekonomik ve jeopolitik gerçeklerinden uzaktamısınız.
Bu konular o kadar uzun ki platformu yazıya boğmak istemiyorum fakat son sözüm.Ben ÜLKEM aleyhine söylenen,alınan her kararı ART NİYETLİ olarak görürürm....(Eğer insan cahil,saf,hayal dünyasında veya uzayda yaşamıyorsa)

Bu ülkelerin yarın ABD ile arası açılmayacağı ne malum? Bu adamlar neye güveniyor o zaman. Demek ki onlar salak, tek akıllı biziz. Çok net. ;D

Siz belli ki ancak kulaktan dolma yanlış bilgileri paylaşmaktan öteye gidemiyorsunuz. Kıbrıs olayını merak ediyorsanız 32. günün belgeseli var onu izleyin. Sonuçta Türkiye ilk çıkarmayı yaptığında kimse Türkiye'ye karşı cephe almadı. Fakat Türkiye ilk çıkarma harekatında yeterli başarıyı gösteremeyince, 2. hareket yapılmak zorunda kalındı ve bunu dünyaya düzgün anlatamadık. Zaten Kıbrıs konusunu temelli elimize yüzümüze bulaştırdık.

Sadece bizi yalnız bırakmışlar ya ABD'liler, acaba Falkland adaları olayında İngilizlere ne yapmışlar?

Gelelim Azerbaycan olayına. Kanada'nın Türkiye'ye özel sattığı ve dahi ABD'ye oyun çevirerek sattığı kamerayı, milletin gözüne soka soka hiç bir izin almadan Azerbaycan'a verirsen, adamda eli mecbur sana yaptırım yapmak zorunda kalıyor. Buna rağmen o dönem Baykar, müşteri TSK değilse, hiç bir sıkıntı yaşamadan kamera almaya devam etti. Tabi sen bunları da bilmiyorsun, salla gitsin.

ABD her ülke gibi kendi çıkarını düşünüyor. Her ülke gibi siyasileri oy almak için başka ülkelerin vatandaşını hiç umursamadan öldürüyor. Sen kendi kendine bile doğru düzgün bir politika belirleyemeyen bir ülke olursan, bırak ABD'yi bölgendeki ülkelerin bile elinde oyuncak olursun. Sürekli onu bunu suçlamaktansa oturup bir aynaya bakmak lazım.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #457 : 28 Eylül 2024, 21:32:43 »

Bu ülkelerin yarın ABD ile arası açılmayacağı ne malum? Bu adamlar neye güveniyor o zaman. Demek ki onlar salak, tek akıllı biziz. Çok net. ;D

Siz belli ki ancak kulaktan dolma yanlış bilgileri paylaşmaktan öteye gidemiyorsunuz. Kıbrıs olayını merak ediyorsanız 32. günün belgeseli var onu izleyin. Sonuçta Türkiye ilk çıkarmayı yaptığında kimse Türkiye'ye karşı cephe almadı. Fakat Türkiye ilk çıkarma harekatında yeterli başarıyı gösteremeyince, 2. hareket yapılmak zorunda kalındı ve bunu dünyaya düzgün anlatamadık. Zaten Kıbrıs konusunu temelli elimize yüzümüze bulaştırdık.

Sadece bizi yalnız bırakmışlar ya ABD'liler, acaba Falkland adaları olayında İngilizlere ne yapmışlar?

Gelelim Azerbaycan olayına. Kanada'nın Türkiye'ye özel sattığı ve dahi ABD'ye oyun çevirerek sattığı kamerayı, milletin gözüne soka soka hiç bir izin almadan Azerbaycan'a verirsen, adamda eli mecbur sana yaptırım yapmak zorunda kalıyor. Buna rağmen o dönem Baykar, müşteri TSK değilse, hiç bir sıkıntı yaşamadan kamera almaya devam etti. Tabi sen bunları da bilmiyorsun, salla gitsin.

ABD her ülke gibi kendi çıkarını düşünüyor. Her ülke gibi siyasileri oy almak için başka ülkelerin vatandaşını hiç umursamadan öldürüyor. Sen kendi kendine bile doğru düzgün bir politika belirleyemeyen bir ülke olursan, bırak ABD'yi bölgendeki ülkelerin bile elinde oyuncak olursun. Sürekli onu bunu suçlamaktansa oturup bir aynaya bakmak lazım.

-1-O ülkelerin arası kolay kolay bozulmaz neden.Alman şansölyesi ne edi ukraynalılar için "onlar bizim gibi mavi gözlü sarı saçlı...."
2-Biz TÜRKÜZ onlar değil biz müslümanız onlar değil biz geçmişte dünyayı adaletle yönetmişiz onlar sömürmüşler....
3-Onlar hıristiyan biz müslümanız onun için biz her zaman onların düşmanlarıyız onlar için müslümanlar asla dost değildir sadece sömürülecek bir topluluğuz.

Kıbrıs olayında ben size ormandan bahsediyorum siz bana ağaçtan bahsediyorsunuz kıbrıs dolayısı ile bize ambargo uyguladımı uyguladı bitti.Ben tarihimi gayet iyi biliyorum öyle kulaktan dolma şeylerle konuşmuyorum gerçekleri konuşuyorum haa sizin gerçekleriniz ve tarihiniz farklı ise onada bir şey diyemem...

Gelelim azerbeycana kimse kimsenin gözüne soka soka bu sihalarda star safir pod kullanıldı diye afişe etmedi sadece azerbeycana siha satıldığı söylendi siz o işide düzgün bilmiyorsunuz kanadalı altın madeni şirketi karabağda azerbeycana ait altın madenini yasadışı olarak işlettiğ fakat yapılan operasyon sonucu bu işin tehlikeye girmesi sebebi ile çıkarlarını korumak için siha satışını engellemeye yönelik ambargo uyguladı daha kimin neyi neden yaptığını belliki bilmiyorsunuz....

-Biz dış politikamızı rahmeti ATATÜRKÜN göstermiş olduğu çizgide iç ve dış politikamızı belirlemiş ve o doğrultuda hareket edildiğini gayet iyi görüyor ve analiz ediyorum öyle boş boş yorum yapmıyorum ben 100 yıllık siyasi askeri ve ekonomik olayların gerçeklik ve gerçekleşmelerine göre yorum yapıyorum.

Elbette her ülkenin kendine göre özel siyasi askeri ve ekonomik politikaları vardır ve olacaktır fakat bunu dost ve mütefikim deyipte düşmanca hareket etmesini asla haklı gösteremez.

ABD nin falkland savaşında ingiltereye ne yaptığını bilmiyorum fakat şunu çok iyi biliyorum ;

1-Arjantinin Uçakların yazılımına müdahale ederek havalanmaya çalışan uçakların pist sonunda yere çakılması sebebi ile hava kuvetlerini kulanamadı.
2-Fransa ingiltereye excocet füzelerinin kaynak kodlarını vermesi sayesinde yenilmekte olan ingiltere savaşta galip geldi şimdi siz bunuda yalanlarsınız lakin sizin itirazlarınız gerçeği değiştiremez.

Evet 2002 yılından önce türkiye ele oyuncak oldu doğru zira bugüne kadar yapılan yatırımları hizmetleri gördüğümde geçmişte bu ülkeyi yemişler bitirmişler kanı bozuklar.
Hani bir söz vardır DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN DOMUZ diye aslında onu tam tersine okumak lazım DEVLETİN MALI DENİZ YİYEN DOMUZ OĞLU DOMUZ'dur.

ABD nin asla dostu yoktur sadece çıkarları vardır çıkarı için her yol mübahtır onlar için.
Ben sizin bu konudaki hiç bir itham ve sözlerinizi kabul etmiyorum.

SON OLARAK "HER CAN ÖLÜMÜ TADACAKTIR".(Çok geniş anlam içermektedir.)

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #458 : 28 Eylül 2024, 22:25:30 »
Yazacak bilgi kalmayınca, Atatürk, devletin malı, her canlı ölümü tadacaktır, her tuşa bas tabi. ;D Bence bilmediğiniz konularda artık yazmayın. Biraz kitap okuyun, bilgi edinin, sadece google ile olmuyor işte.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #459 : 29 Eylül 2024, 09:20:24 »
siz müsteri olun onların hepsini yapıyorum ideolojilerinin arasına sıkışmış biri değilim ben objektif biriyim yiğidi öldürürüm ama asla hakkını yemem....

Ben sabit fikirli biri değilim bir konuyu 1 kaynaktan değil bir çok kaynaktan araştırır ortak bir yorum yapar ona göre yorumumu yaparım başkalarının bana fikirlerini dikte etmesine kabul ettirmeye çalışmasına asla müsaade etmem...
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2024, 09:23:13 Gönderen: aydındurmus »