Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 109433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #410 : 23 Eylül 2024, 20:29:44 »
İncirlik seçeneğini kabul edecek siyaseti tefe koyar bu millet. Hiç kimse böyle bir seçeneği F35 almak için kabul etmez. Amerika'da gerçekten böyle bir şey teklif etmişse de kabul edemeyeceğimizi bildiğinden teklif etmiştir
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2024, 20:31:31 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 476
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #412 : 23 Eylül 2024, 21:23:11 »
İncirlik seçeneğini kabul edecek siyaseti tefe koyar bu millet. Hiç kimse böyle bir seçeneği F35 almak için kabul etmez. Amerika'da gerçekten böyle bir şey teklif etmişse de kabul edemeyeceğimizi bildiğinden teklif etmiştir

Olmaz Olmaz Deme Olmaz Olmaz ...

Hem de öyle bir olur ki finalde "Hamdolsun F-35'lere kavuşmak bizim hükümetimize nasip oldu" diye siyasi rant peşinde bile koşarlar şaşırır kalırız...

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #413 : 23 Eylül 2024, 23:43:11 »

Olmaz Olmaz Deme Olmaz Olmaz ...

Hem de öyle bir olur ki finalde "Hamdolsun F-35'lere kavuşmak bizim hükümetimize nasip oldu" diye siyasi rant peşinde bile koşarlar şaşırır kalırız...
Mesela bundan 5 sene önce Esada görüşmek için çağrı yapcaz deseler hadi canım derdik. Kimsenin tefe koyduğuda yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #414 : 24 Eylül 2024, 16:39:22 »

Bu Washington’un korkakları her zaman böyledir hakim olamadıkları  sistemlerden çekinirler.

Onlar ilk önce parasını ödediğim ucaklari bana teslim etsinler hem de güncellenmiş olarak ve daha fazla uçak almamı istiyorsa onların kaynak kodlarını da istiyorum. Ben İsrail’den daha kıymetliyim. Yoksa onun haricinde ucaklari alsınlar kafalarında paralansın. Haydutların bize karşı bugüne kadar yapmadıkları Şantaj kalmadı şimdi küçük çocuğa şeker verir gibi bize tekliflerle geliyorlar. Söyletmesinler bana geçerim onların içinden

+1
Teknolojiye sahip olmak demek, herkese her istediğimi yaptırırım demek zihniyetindeler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #415 : 24 Eylül 2024, 18:42:45 »
Ben Yunan basini tarafindan iddia edilen ABD nin S400 karsilik  F35 teklifi konusunda daha farkli dusunuyorum.

Oncelikle bu bildigim kadari ile bir iddia ulkemiz tarafindan boyle bir teklifin varliginin  dogrulandigini veya iddia hakkinda resmi kanaldan bir aciklama yapildigini duymadim. (Belki gozumden kacti)

Oncelikle boyle bir oneriyi ulkemizi yonetmekte olanlarin olumlu degerlendireceklerini sanmiyorum.  Yine de var sayalim ki boyle bir teklif sunulmus olsun. O zaman yapilan teklife hamaset ile degil oldukca sade sekilde geri cevirmenin daha dogru olacagini dusunuyorum.
Teklif  uzerinden El yukseltmek veya pazarlik yapmak ulkemiz adina onur kirici oldugunu dusunuyorum.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #416 : 24 Eylül 2024, 20:34:01 »
Ya Arkadaşlar açık konuşayım neyin pazarlığı neyin tavizi...

Zor durumda ve uçaksız,motorsuz olan biziz,tamam dediğiniz gibi olsun demesi gereken biziz birkere NATO dışı silah almışsın.

Ha incirlik ha mürted.. Zaten 34 askerimiz şehit edilirken sanki sınıra koyup istediğimiz gibi kullanabilceğimiz sistem gibi konuşuyorsunuz.

Bari koy incirliğe F35'ler gelsin...

Hem biz tartışmıyor muyduk? S400 leri kime versekte F35 Ler gelse diye.Amerikalılar gayet güzel bir öneride bulunmuşlar.

Bence Evet demekte Fayda var

Bana kalsa Rusya'ya bedava geri veririm.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2024, 21:52:55 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 37
« Yanıtla #417 : 24 Eylül 2024, 21:20:26 »
Ben olsam irana verirdim, sonra F35'lerimi verlan diye bağırırdım :=)

Çevrimdışı HKY

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #418 : 24 Eylül 2024, 21:54:10 »
O değil de şu brics mrics olayı bir işe yaramışa benziyor. Normalde burunlarından kıl aldırmazken üstelik ortada başkanlık seçimi varken "Yaw sizin s400leri depoya koyup başına abdli asker dikelim." noktasına gelmişler. İyi. İlerleme var.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #419 : 24 Eylül 2024, 22:01:35 »
İlginç gelişmeler. Önce bizim parasını verdiğimiz F-35'leri ambalajlı halleriyle fotoğraflayıp gösterdiler. Şimdi de çözüm önerisi sunuyorlar. ABD'nin bize bir yerlerde ihtiyacı olmasa acaba böyle yaparlar mı?