Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 109437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #430 : 26 Eylül 2024, 13:42:06 »
 Norveç, İsveç ve Katar Hamas liderini getirip meclisdemi alkışlattı...sadece temas etmiş bunda ne var.

Hiçbir arapdevletinin ses çıkarmadığ İsrail'e eyyy diyerek ve gürültü çıkarak ,ne kazanacaktık elimize ne geçecekti

Ey ABD Ey İsrail diyerek ne F35 ne F16 nede modernizasyon kiti elimize geçer

Bu ülkenin savunmasının zayıf bırakılmasında ve çatlaklar oluşturulmasında bizzat hükümet ve Cumhurbaşkanı bunun birinci sorumlusudur hatta bu ülkenin geleceği için MGK sorunudur.

Bir zamanlar ef2000 ve F35 için ortak ülke olarak çağrılırken artık savunma ürünü ihraç edemez hale geldik..

Bunun sorumluları ve sebepleri belli hiç yabancıları suçlamayın

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
« Yanıtla #431 : 26 Eylül 2024, 14:15:35 »
Norveç, İsveç ve Katar Hamas liderini getirip meclisdemi alkışlattı...sadece temas etmiş bunda ne var.

Hiçbir arapdevletinin ses çıkarmadığ İsrail'e eyyy diyerek ve gürültü çıkarak ,ne kazanacaktık elimize ne geçecekti

Bu ülkenin savunmasının zayıf bırakılmasında ve çatlaklar oluşturulmasında bizzat hükümet ve Cumhurbaşkanı bunun birinci sorumlusudur hatta bu ülkenin geleceği için MGK sorunudur.

Bir zamanlar ef2000 ve F35 için ortak ülke olarak çağrılırken artık savunma ürünü ihraç edemez hale geldik..

Sizin sorununuz derin düşüncelere sahip olmamanız. Tutumunuz ne kendinizi tamamen Amerika’nın çıkarlarına teslim ediyorsunuz.

Amerikan hükümeti ve Brüksel her zaman kontrol edilebilir Türkiye istedi ve geçmişte Türkiye o konumdaydı. Her şeye rağmen daha Erdoğan’dan eve bizleri her şeyden mahrum bıraktılar yani bunu da görmüyorsanız artık benim diyeceğim bir şey kalmadı. Nükleer santral inşasında her zaman çark ettiler, geniş kapsamlı hava savunma sistemlerinin tedarikinde sorun çıkardılar, teknoloji transferi desen sıfırdı bugünkü sahip olduğumuz erişimleri gayriresmi yollardan ulaştık. Bunu ben ve diğer Üyeler kaç kere ele aldı detaylıyla anlattı .

Temcit pilavı gibi beni de tekrarlatırıyorsunuz.

Çevrimdışı ocelot

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #432 : 26 Eylül 2024, 14:46:14 »
Chp nin dış politikadan sorumlu genel başkanı brics, çin, nato, ab gibi konularda neredeyse hükümet sözcüsü gibi konuşuyorsa bazı arkadaşların içerideki kutuplaşmanın büyüsünden kurtulup salim kafayla düşünmesi gerekiyor. Türkiyenin dış politikası Batının kendisine olan çok temel tutumu değişmedikçe 3 aşağı 5 yukarı buna benzeyecek

örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=uuAVUIoVpIY

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2024, 14:49:50 Gönderen: ocelot »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #433 : 26 Eylül 2024, 15:29:41 »

Sizin sorununuz derin düşüncelere sahip olmamanız. Tutumunuz ne kendinizi tamamen Amerika’nın çıkarlarına teslim ediyorsunuz.

Amerikan hükümeti ve Brüksel her zaman kontrol edilebilir Türkiye istedi ve geçmişte Türkiye o konumdaydı. Her şeye rağmen daha Erdoğan’dan eve bizleri her şeyden mahrum bıraktılar yani bunu da görmüyorsanız artık benim diyeceğim bir şey kalmadı. Nükleer santral inşasında her zaman çark ettiler, geniş kapsamlı hava savunma sistemlerinin tedarikinde sorun çıkardılar, teknoloji transferi desen sıfırdı bugünkü sahip olduğumuz erişimleri gayriresmi yollardan ulaştık. Bunu ben ve diğer Üyeler kaç kere ele aldı detaylıyla anlattı .

Tam tersi sizin söylediğinizin aksine derin düşüncelere sahip olduğumuzu düşünüyorum

Ülke, iç siyaset olgusuna göre hareket edilmesinden dolayı zarar görür hale geldik

Bugün bu ey İsrail ey ABD deyip sadece ama sadece izole ve tecrit edilen bir ülke haline gelmemizden baska hiçbir halta yaramayan tutum sergilemekten başka bir işe yaramayan hal ve tavır içersindeyiz,üstelik anlamsız bir şekilde

ABD ve brükselden bağımsız harekete eder halemi geldik gerçekten öyle mi?

F35 den kendini tecrit veya soyutlayıp,F16 ilave alımı ve kitler için ABD kapısına yatarak bağımsız olunmuyor kusura bakmayın kendiniz ile çelişmeyin.

Aynı şekil ey İsrail deyip birçok yahudi siyonist firmayı ülkede barındırarak ve İsrail için gereken petrolü ülkemiz üzerinden geçirerek ve İsrail'i bu konuda rahatlatarak ve İsrail ile ticaret olan ürünlerde araya ülkeler koyarak dolaylı yoldan fiyatlarında artmasına sebep olarak ticaret geliştirerek İsrail karşıtıda olunmuyor.

Yani ne batıdan bağımsızız nede İsrail karşıtı...

Fakat kullanılan dil ve tutum bize ambargo olarak geri dönüyor yani zarar ediyoruz.Böylede bir gerçeklik var.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2024, 12:00:44 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
« Yanıtla #434 : 26 Eylül 2024, 23:12:15 »

Tam tersi sizin söylediğinizin aksine derin düşüncelere sahip olduğumuzu düşünüyorum

Ülk iç siyaset olgusuna göre hareket edilmesinden dolayı zarar görür hale geldik

Bugün bu ey İsrail ey ABD deyip sadece ama sadece izole ve tecrit edilen bir ülke haline gelmemizden baska hiçbir halta yaramayan tutum sergilemekten başka bir işe yaramayan hal ve tavır içersindeyiz üstelik anlamsız bir şekilde

ABD ve brükselden bağımsız harekete der halemi geldik gerçekten öyle mi?

F35 den kendini tecrit veya soyutlayıp,F16 ilave alımı ve kitler için ABD kapısına yatarak bağımsız olunmuyor kusura bakmayın kendiniz ile çelişmeyin.

Aynı şekil ey İsrail deyip birçok yahudi siyonist firmayı ülkede barındırarak ve İsrail için gereken petrolü ülkemiz üzerinden geçirerek ve İsrail'i bu konuda rahatlatarak ve İsrail ile ticaret olan ürünlerde araya ülkeler koyarak dolaylı yoldan fiyatlarında artmasına sebep olarak ticaret geliştirerek İsrail karşıtıda olunmuyor.

Fakat kullanılan dil ve tutum bize ambargo olarak geri dönüyor yani zarar ediyoruz.Böylede bir gerçeklik var.

Genel olarak yorumunuza ben katılıyorum evet doğru dış politikada hissi girişimlerin yeri yoktur sadece çıkarlar vardır. Sorun İsrail. Amerikan Kongresi’nde çok güçlü lobileri var. Ancak 40.000 üzerinden fazla ölüden sonra bunlar  Görmezden gelinmez. Şunu da belirteyim İsrail hiçbir zaman Türkiye’nin çıkarlarına hizmet etmedi. Sadece kendi çıkarları için ve dünyanın yarısını lobilerine eline almış bir devletle karşı karşıyayız.

Bir devlet olarak hiçbir zaman bağımsız ayakta kalınmaz her şey karşılıklıdır. Bu dünyada bir tek bağımsız devlet var o da Kuzey Kore

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #435 : 26 Eylül 2024, 23:22:59 »

Ülk iç siyaset olgusuna göre hareket edilmesinden dolayı zarar görür hale geldik

Bugün bu ey İsrail ey ABD deyip sadece ama sadece izole ve tecrit edilen bir ülke haline gelmemizden baska hiçbir halta yaramayan tutum sergilemekten başka bir işe yaramayan hal ve tavır içersindeyiz üstelik anlamsız bir şekilde

ABD ve brükselden bağımsız harekete der halemi geldik gerçekten öyle mi?

Genel olarak yorumunuza ben katılıyorum evet doğru dış politikada hissi girişimlerin yeri yoktur sadece çıkarlar vardır. Sorun İsrail. Amerikan Kongresi’nde çok güçlü lobileri var. Ancak 40.000 üzerinden fazla ölüden sonra bunlar  Görmezden gelinmez. Şunu da belirteyim İsrail hiçbir zaman Türkiye’nin çıkarlarına hizmet etmedi. Sadece kendi çıkarları için ve dünyanın yarısını lobilerine eline almış bir devletle karşı karşıyayız.

Bir devlet olarak hiçbir zaman bağımsız ayakta kalınmaz her şey karşılıklıdır. Bu dünyada bir tek bağımsız devlet var o da Kuzey Kore

İşte O Kuzey Kore olursak vay halimize...Tüm Dünyadan tecritli, hiçbir şeyden habersiz, geri kalan toplum haline dönmüşüz demektir.Baştakiler yani kim gelirse gelsin bizi damızlık gibi sömürür o zaman.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #436 : 27 Eylül 2024, 13:38:09 »
Doğru konu başlığı bulamadığım ve site çok yavaş olduğu için affınıza sığınarak buraya yazıyorum, bilenler doğru yere taşısın lütfen..

BBC News - NYC mayor charged with taking bribes and illegal campaign funds
https://www.bbc.com/news/articles/cgeyg2vgdz0o

Iddaya göre New York belediye başkanı Türk isadamlarindan  rüşvet almış....

Bir binanın  açılışı itfaiye denetim raporlari geciktigi için gecikme ihtimali ile karşı karşıya kalınca bu isadamlari belediye başkanına hadi bakalım bir el at demişler ve başkan devreye girip raporu çıkartmış...

Benim anladığım bu yanlış olabilir tabii
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2024, 13:42:10 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
« Yanıtla #437 : 27 Eylül 2024, 13:54:49 »
Bu tür haberlere rağbet etmeyin ve paylaşmayın. Ona bakarsak Amerika’daki siyasetçiler İsrail’in ve Ermeni rum lobisi Tarafından Manukyan fahişeleri gibi fonlanmış.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #438 : 27 Eylül 2024, 14:21:49 »
http://youtu.be/lwY2Lm-u52k?si=q74VAs0JvEXJhGzh

Msb'lığı incirlik ve s400 haberine itibar etmeyiniz demiş.

100 f35 10 milyar dolar idi bize maliyeti
-10 milyar dolar iş payı olarak geri dönecekti
-şimdi f35 alamadığımız için F16 ve paketi için 23 milyar dolar maliyete katlanıyoruz

Yani zararımız 100 uçak ve 30 milyar dolar

-O yüzden s400 Ler gerekirse incirliğe konulsun .

-gerekirse Rusya'ya bedava geri verilsin.

her türlü kâra geçeriz.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #439 : 27 Eylül 2024, 17:25:27 »
http://youtu.be/lwY2Lm-u52k?si=q74VAs0JvEXJhGzh

Msb'lığı incirlik ve s400 haberine itibar etmeyiniz demiş.

100 f35 10 milyar dolar idi bize maliyeti
-10 milyar dolar iş payı olarak geri dönecekti
-şimdi f35 alamadığımız için F16 ve paketi için 23 milyar dolar maliyete katlanıyoruz

Yani zararımız 100 uçak ve 30 milyar dolar

-O yüzden s400 Ler gerekirse incirliğe konulsun .

-gerekirse Rusya'ya bedava geri verilsin.

her türlü kâra geçeriz.

https://www.youtube.com/watch?v=MM4NbWr8klI

Gerçeklerden bu kadarmı çok uzaktasınız.
Siz o uçakları abd istemediği yerde asla kullanamayacağınız gibi motorunu dahi çalıştıramazssınızo
O uçağa sahip olabilirsiniz fakat abd istemedikçe uçamazssınız.

ARJANTİN Falkland savaşında savaşı nasıl kaybetti biliyormusunuz pistin sonunda bir çok avrupa ve abd menşeli uçak yere çakıldı elindeki exsoz füzeleri çöp oldu.

Soruyu şöylede soralım ABD S-400 lerin neden türkiyenin elinden çıkarmasını istiyor.Sakın bana abd nin palavralarını söyleme onlara inanancak kadar saf ve cahil değilim.

abd f-16 kitlerini verecek fakat ne zaman 2030 dan sonra yani eskidkten sonra vermemesi benim için süper fakat bunun ona geri dönüşü milyarlarca dolar zarar olacak.........