Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 171696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #1140 : 12 Eylül 2024, 15:27:53 »
http://www.knds.com/press-area/exhibition-news/leopardarc/

Buyrun sn.Arkadaşlar siz tankda antitank silahı kullanmaya karşısınız, ama bakın almanlar knds ne yapmış...

Los/Nlos sistemi silahı ,silah sistemleri arasında üstelik namludan atılmıyor taretin üstünde resimlere bakın tekli taretin üstünde...

Kısaca adamlar 120-130-140 mm topu olan tanka antitank podu ekliyorlarda ,bizdeki bu karşıtlık yeniliğe açık olmama durumu nerden kaynaklanıyor

« Son Düzenleme: 12 Eylül 2024, 16:52:20 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1141 : 12 Eylül 2024, 16:55:18 »
Sn.Marmara Tankların felsefesinde hasım tankları ile karşı karşıya gelmek var...

Hangi zamanda yaşıyoruz, ne felsefesi? Yemişim felsefesini.

Tank, diğer tankla güreşmek için evvela ATGM'lerden, dronlardan, süzülen bombalardan, topçunun serptiği mayınlardan, güdümlü topçu roketlerinden, ve hatta güdümlü kısa menzilli balistik füzelerden canını kurtarsın hele. Daha bunun helikopteri var, uçağı var, var oğlu var.

Eskiden tankın bu kadar düşmanı yoktu ve tank sahada bir diğer tankla karşılaşabiliyordu. Şimdilerde tanklar birbirlerine, Hasretinden prangalar eskittim!, diyorlar.

Asıl değerini, hem saldırı ve hem de savunma anlamında yitirmiş ve sadece ateş destek vasıtasına indiragandi edilmiş "moderen tankı", yeniden ele almak şart oldu. Böylesine sınırlı işlevi olan bir araca, 10-15 milyon dolar yatırmak bence çok saçma.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1142 : 12 Eylül 2024, 17:18:11 »
@Denizci16, siz yazdıklarımı okumak yerine kafanızdaki aynı şeyleri tekrar etmekte ısrarlısınız. Ben pes ettim. ;D

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1143 : 12 Eylül 2024, 17:40:57 »
http://www.knds.com/press-area/exhibition-news/leopardarc/

Buyrun sn.Arkadaşlar siz tankda antitank silahı kullanmaya karşısınız, ama bakın almanlar knds ne yapmış...

Los/Nlos sistemi silahı ,silah sistemleri arasında üstelik namludan atılmıyor taretin üstünde resimlere bakın tekli taretin üstünde...

Kısaca adamlar 120-130-140 mm topu olan tanka antitank podu ekliyorlarda ,bizdeki bu karşıtlık yeniliğe açık olmama durumu nerden kaynaklanıyor

Almanlar son 40 senede farklı ülkelere sattığı Leopard 2 serisi tankları modernize ederek para kazanmak istiyor. 130-140mm top, NLOS gibi ATGM, 30-40mm top atar var deyip piyasaya sürmek gibi planları var.
Ancak bu bir konsept, önce testlerden geçsin, fiyatı da 2 adet modern tankın parası kadar olacak eğer olursa. Seri üretime giçirsinler, kendileri için hiç olmazsa 10-15 adet modernize etsin en azından ve neymiş millet görür. Almanların fantezisine göre tepesinden de Lancet gibi kanatlı uçak tipi dron uçurma hayalleri de varmış. Nazilerin son nefesinde ortaya çıkardığı Maus Tiger vardı 120 tonluk, sene olmuş 2024 ama hala dedeleri gibi paralel alemde uçuyorlar.

İnsansız kule tank projesine ilk adımı ABD atmıştı Soğuk Savaşın son dönemlerinde. Sonra Ruslar Armata ile devam ettirdi ve sonunda her 2 ülke vazgeçti.

Savaşta ordu neden Armata yok elimizde demiyor, tam tersi onu bir yerlerine sok deyip küfür ederek bize top mermisi lazım, havadan düşman cephesini bolca süzülen bombalarla dümdüz et, bolca İskander ver, elektronik harp uygulansın ve kablolu ve kablosuz dronlar, Kornet ve topçu roketler olsun der.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2024, 17:44:32 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1144 : 12 Eylül 2024, 23:12:07 »
@Denizci16, siz yazdıklarımı okumak yerine kafanızdaki aynı şeyleri tekrar etmekte ısrarlısınız. Ben pes ettim. ;D

Sn. Kabardey pes etmenize gerek yok 😁

Sn.marmarayada sn Merzifonlu yada anlatmak istediğim şeyi daha önce söyledim

Bugün Rusya'nın gerçekten sağlam ,yeni,modern Tank,zma,zpt ve kara kuvvetleri olsaydı bugün Ukrayna'yı işgal etmiş olurdu ve işgal tamamlandıktan sonra batıdan yardım gelemezdi.

Bugün bu işgal gerçekleşmediyse bunun sebebi modern ekipmana sahip olmayan Rus Kâra Kuvvetleri unsurudur.

Görüyorsunuz Ukrayna'nın savaşmaya mecali yok ama batıdan gelen güdümlü topçu roketi, balistik füze,seyir füzesi, güdümlü topçu mühimmatı,savaş uçakları ve fpv drone malzemeleri sayesinde hala savaş verebiliyor

Yani gerçekten işgal etmek istiyorsunuz çok güçlü tank birliklerimiz olmak zorunda aksi takdirde düşman size dışardan yardım gelen drone,balistik füze, topçu roketi,seyir füzesi ile size ait kritik hedefleri vurabiliyor..

Diğer kısmı bir sonraki yazıda Merzifonlu hocama açıklayacam yada sorucam

Ayrıca sn .Kabardey 105 mm toplu tankdaki ısrarım 42-51 adet mühimmat taşıma imkanına sahipsiniz ,top kalibresi düşük tepmeye sahip olduğu için daha hafif taretler tercih edebilirsiniz

Bugün Türkiye elindeki zırh teknolojisi ve modern atış kontrol sistemleri ile leopard 1 ile aynı ağırlıkta fakat daha zırhlı,korunaklı,beka seviyesi arttırılmış , isabet oranı yüksek,stabilizesi çalışan,otomatik dolduruculu,hacmi dahada düşürülmüş,hızı daha fazla olan bir leopard1 muadili bir tankı ucuz bir rakama çok kolay üretebilir...

Böyle bir tanka eşeksenel tanksavar taksak olmaz mı? Yani anlatmak istediğim bu

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2024, 00:35:41 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1145 : 12 Eylül 2024, 23:16:30 »
Sn.Marmara Tankların felsefesinde hasım tankları ile karşı karşıya gelmek var...

Hangi zamanda yaşıyoruz, ne felsefesi? Yemişim felsefesini.

Tank, diğer tankla güreşmek için evvela ATGM'lerden, dronlardan, süzülen bombalardan, topçunun serptiği mayınlardan, güdümlü topçu roketlerinden, ve hatta güdümlü kısa menzilli balistik füzelerden canını kurtarsın hele. Daha bunun helikopteri var, uçağı var, var oğlu var.

Eskiden tankın bu kadar düşmanı yoktu ve tank sahada bir diğer tankla karşılaşabiliyordu. Şimdilerde tanklar birbirlerine, Hasretinden prangalar eskittim!, diyorlar.

Asıl değerini, hem saldırı ve hem de savunma anlamında yitirmiş ve sadece ateş destek vasıtasına indiragandi edilmiş "moderen tankı", yeniden ele almak şart oldu. Böylesine sınırlı işlevi olan bir araca, 10-15 milyon dolar yatırmak bence çok saçma.

Buyrun Merzifonlu hocam bu Almanın ki

http://youtu.be/Piamt2V-j6s?si=4ZcUSxXfHbMq10G_

Buyrunuz Amerikanın ki
http://youtu.be/QKHhrZQHs2E?si=AKkKGZ71k4Opc9pL

Buyrun Rusun ki

http://youtu.be/cXbr4aaLQbU?si=62IyBQtIMGFfk0io

Rus vakuum1 ve Vakuum 2 sabotu bulamadım

Buyrun g.Kore K279 sabot

http://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:K279_APFSDS-T_and_K277_HEAT-MP-T_of_Poongsan_Corporation.jpg

Hadi Amerika,Rusya yada Almanya eski tank kafasında

Peki G.Kore'nin tankı yeni sayılır onlar neden sabotlu mühimmat üretmeye gerek duydular?

Ve bu ülkeler dışında da sabot üreten var

Tank tanka savaş devri bittiyse neden sabot üretme ve geliştirme derdinler

Bakın dikkatinizi çekerim namlu ve kalibresi geliştirme çalışmalarına deyinmedim bile

Sorunun birinci muhatabı sizsiniz sn Merzifonlu hocam bu adamlar bitmiş felsefe için neden geliştirme maliyetinde bulunuyor.kastım sabotlar

Sabot deyip geçmeyin batı tank verdi ama kaliteli sabot vermedi Ukrayna'ya bilginiz olsun
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2024, 23:39:26 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 37
« Yanıtla #1146 : 13 Eylül 2024, 00:30:38 »
Ukraynanın kalite sabot mermisine ihtiyacı yoktu ki T serisi tankların taretine taş değse tank infilak ediyor

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1147 : 13 Eylül 2024, 00:45:52 »
Peki Arkadaşlar iş başka boyuta geliyor cımbızladığınız yada göz ardı ettiğiniz konulardan dolayı

Sorum şu

Bir ülkeyi işgal edeceksiniz ve tamamen kontrol altına alacaksınız...

Yani her kışlasına girecek,her tersanesini zapt edecek,her mühimmat fabrikasını,cephaneliği,hava sahalarını ,her meclisini,belediyesini,başkentini,mağaralarını heryerini zaptedeceksiniz

Yani size fpv drone, balistik füze,seyir füzesi, güdümlü roket, topçu roketi vesaire kullanamayacak

Elindeki cephanelik tükenene kadar ancak piyade tüfeği makinalı tüfek ve antitank kullanabilecek..

Sizde

Tank,Zma,Mrap, Zpt gibi hiçbir kara unsuru olmuyacak

Buyrun nasıl işgal edeceksiniz yukarda bahsettiğim gibi sizden dinlemek istiyorum...

Eminim bu sorumun cevabı çok eylenceli olacak😁

Yani herşeye çöp muamelisi fayda eşiği konusunu söylüyorsunuz ,çıkarımda bulunuyorsunuz ya..

Buyrun cevabınızı bekliyorum

Bakalım sadece piyade ile ne yapacaksınız cevapları bekliyelim görelim

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1148 : 13 Eylül 2024, 11:07:16 »
Peki Arkadaşlar iş başka boyuta geliyor cımbızladığınız yada göz ardı ettiğiniz konulardan dolayı

Sorum şu

Yani her kışlasına girecek,her tersanesini zapt edecek,her mühimmat fabrikasını,cephaneliği,hava sahalarını ,her meclisini,belediyesini,başkentini,mağaralarını heryerini zaptedeceksiniz

Yani size fpv drone, balistik füze,seyir füzesi, güdümlü roket, topçu roketi vesaire kullanamayacak

Elindeki cephanelik tükenene kadar ancak piyade tüfeği makinalı tüfek ve antitank kullanabilecek..

Sizde

Buyrun nasıl işgal edeceksiniz yukarda bahsettiğim gibi sizden dinlemek istiyorum...

Yani herşeye çöp muamelisi fayda eşiği konusunu söylüyorsunuz ,çıkarımda bulunuyorsunuz ya..

Ben tanka çöp diyorum, ZPT'ye değil. Ama olsun, yine de bu şartlar kabulümdür.

Bu çok basit bir işgal olur Sayın Denizci16.

İlk önce ülkeyi baldırı çıplak askerlerimle işgale başlarım. İşgale uğrayanlar, onlara 300 metre kadar yaklaşmak zorundalar ki ellerindeki tüfekleri kullanabilsinler. Baldırı çıplak askerlerimin 300 metre mesafedeki etrafını dronlarla sürekli olarak gözetim altında tutarım ve işgale uğrayanlar daha yaklaşamadan TRLG-122/300'lerle, dronlarla, toplarla vs vs onları biçerim.

Cephe hattında bunlar olurken, cephe gerisindeki bütün gıda üretim tesislerini ve içme suyu tesislerini ve köprülerini, süzülen bombalarda dümdüz ederim. Sivillere tek kurşun sıkmadım, dikkat buyurunuz.

İşgalcileri cephede durduramayan ve gıda üretim alt yapısı çöken düşman, bir noktadan sonra pes edecektir. Çünkü aksi takdirde açlık nedeniyle kitlesel sivil ölümleri başlayacak. İsyan da olamaz çünkü üretemedikleri o gıdayı benden temin etmek zorundalar!

Kara aracı kullanmadan ve sizin şartlarınızda, işgal ile mutlak kontrol mümkündür. Yeter ki Moğollar kadar merhametsiz olun!
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2024, 11:23:00 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1149 : 13 Eylül 2024, 12:00:13 »

Sorum şu

Sizde

Ben tanka çöp diyorum, ZPT'ye değil. Ama olsun, yine de bu şartlar kabulümdür.

Bu çok basit bir işgal olur Sayın Denizci16.

İlk önce ülkeyi baldırı çıplak askerlerimle işgale başlarım. İşgale uğrayanlar, onlara 300 metre kadar yaklaşmak zorundalar ki ellerindeki tüfekleri kullanabilsinler. Baldırı çıplak askerlerimin 300 metre mesafedeki etrafını dronlarla sürekli olarak gözetim altında tutarım ve işgale uğrayanlar daha yaklaşamadan TRLG-122/300'lerle, dronlarla, toplarla vs vs onları biçerim.

Cephe hattında bunlar olurken, cephe gerisindeki bütün gıda üretim tesislerini ve içme suyu tesislerini ve köprülerini, süzülen bombalarda dümdüz ederim. Sivillere tek kurşun sıkmadım, dikkat buyurunuz.

İşgalcileri cephede durduramayan ve gıda üretim alt yapısı çöken düşman, bir noktadan sonra pes edecektir. Çünkü aksi takdirde açlık nedeniyle kitlesel sivil ölümleri başlayacak. İsyan da olamaz çünkü üretemedikleri o gıdayı benden temin etmek zorundalar!

Kara aracı kullanmadan ve sizin şartlarınızda, işgal ile mutlak kontrol mümkündür. Yeter ki Moğollar kadar merhametsiz olun!

Peki sn Merzifonlu hocam bu bizim baldırı çıplak askerler aynı şekil şarapnel etkili taktik balistik füze,topçu roketi,kargo tipi obüs mermisi ve düşman fpv drone'larına yem olmuyacak mı?

Aynı şekilde sizin gözetleme ve koruma için bir arada tuttuğunuz drone'lar düşman spaag ve manpads ve lazerli hava savunma sistemi ,paranalabilir mühimmatlara yem olmuyacak mı?

Sn. Merzifonlu hocam sanki bir mantık hatası var gibi

Size eylenceli olcağını söylemiştim

Tank,zma,zpt demek düşman balistik füze topçu roketi havan mermisi gibi saldırılardan hız ile kaçmak demek,isabetli atış gelirse de zırhı ile koruması demek yada kolay lokma olmama demek