Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 227762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
Ynt: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri
« Yanıtla #470 : 11 Eylül 2024, 12:40:32 »
Sn Aydın Durmuşun platform teklifide çok enteresan,

Artırıyorum,

Dev bir yüzen platform olsa, halatlarla dibe bağlansa, salınımı minimize etmek amacıyla fly by wire bilgisayarı gibi bir bilgisayarla sürekli olarak halatlara salma toplama komutu verilse ,

Hiç dibe ankre etmene de gerek kalmaz...

Al Somali den izni, geçici yapı zaten bu arkadaş de, yap platformunu...

Bu aktif salma toplama işlemini/sistemini çok kolay hale getirebildikten sonra,
Çok inovatif yüzen bir tesisimizde olur...

Voltran gibi modüler planla, yer değiştireceği zaman orta boy gemilere ayrılabilsin...

Samurlardan yüzer köprü yapılabiliyorsa, gemilerden de platform yapılabilir...
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 12:46:19 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #471 : 11 Eylül 2024, 17:13:51 »
Bu roketler ateşlenince bin tona yakın tazzik uyguluyor zemine ortada platform filan kalmaz sandaldan harpoon füzesi ateşlemek gibi olur platformu okyanusun zeminine yapıştırır o roket
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #472 : 11 Eylül 2024, 17:48:41 »
Bu roketler ateşlenince bin tona yakın tazzik uyguluyor zemine ortada platform filan kalmaz sandaldan harpoon füzesi ateşlemek gibi olur platformu okyanusun zeminine yapıştırır o roket

Yapıştırmaz zira altındaki zemin mazgal şeklinde olacağı gibi altında da deniz olacak bir nevi balkondan fırlatılacak gibi düşünün...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #473 : 11 Eylül 2024, 18:35:24 »
Benim denize ada yapalım projem çok ütopik haliyle kalan hiç bir projeye olmaz filan demek komik olur benim proje yanında platform filan haydi haydi olur yani.

Biraz tartışmak için diyorum uydu fırlatmak için çok uygun bir küresel noktada denizde 20 m sığlıkta oldukça geniş bir kaç kilometre çapında alanda kaya dolgu ada yapmak gerçektende teorikte mümkün mühendislik inşaat filan açısındanda kolay kıyılara kaya doldurup hava alanı yapmamız daha az iş değil. Bunu bir delilik ile dayatsak bizimde okyanusta İngiltere Fransa İspanya gibi sömürge dönemi kalıntısı adalara benzer bir adamız olsa olmaz mı gerçekten. Okyanuslarda böyle sığlıkta bir dünya yer var. BM ler buna mani oluyordur bence ama lazım bu bize deyip çamura yatsak bombalayacak halleri yok. Korkuyorum kapanın elinde kalacak bu bir kaç düzine sığ yer. Gidelim oraya çökelim kimsenin kara suyu değil münhasır ekonomik alnı değil okyanusta bir yer işte. Uzay çalışması için Avrupa'nın sömürge toprakları var Çin Japonya ABD Hindistan zaten okyanus kıyısı bizim ne dostumuz da var ne kendimizde var uzaya çıkmayalım mı bu bize yaşamsal önemde bir ihtiyaç gelecek açısından.

Şu adadan bir o kadar daha zordur en fazla bizim okyanusa ada yapmamız.

Şuraya çökeceğiz inşallah projem bu. Somalinin 500 km doğusunda en yakın karaya 400 km uzakta bir kaç km genişliğinde 20 m sığlıkta bir yer.
Alıntıya bakın çizgi 1 km boyunda derinlik 15 metre sadece. İki gemi dolusu kayayı götürüp bir gece döksek yine bayrak dikeriz. Somaliden kayaları alırız dökeriz kocaman adamız olur soranlarada uzaya uydu yollamak için bana hayati önemde bir ihtiyaç seçeneğim yok deriz. Gerçektende öyle yani akdenizden karadenizden uzaya uydu atamayız on bin yıl buraya mı hapsolalım. Biraz edepsizlik gerekecek ama alışırlar milletin okyanusta sömürge artığı adaları var en medenisi Guam ı filan işgal etmiş işine gelince. Param olsa ben yaparım bayrağıda dikerim putty monarşisini kurarım

« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 18:53:33 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #474 : 11 Eylül 2024, 22:33:20 »
Sn Aydın Durmuş , güzel örnek vermiş,
Bende ekleyeyim ICBM lerin hemen belki hepsi denizaltılardan atılıyor bunlarda denizde ve yörüngeleride uzaydan geçiyor yani …

Hakeza görmedik mi , ilüstrasyonlarını sivil kargo konteynırlarına füze saklama metodları ve kargo gemilerini bu şekilde süpriz saldırılar için silahlandırma fikirlerini, oluru binbir şekilde var bu işin…

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #475 : 11 Eylül 2024, 23:24:38 »
Dünyadaki İCBM'lerin yaklaşık en fazla 30% denizaltılardan atılır.
ABD 14 adet Ohio sınıfı denizaltıları 24 adet Trident 2 taşıyor, her Trident 2 ortalama 8 adet nükleer başlık taşıdığına göre toplam 2688 başlık eder, bu da ABD'nin yaklaşık yarısına tekabül eder, kalan nükleer başlıklar kara konuşlu Minutman'a emanet. Ayrıca devamlı en az 2 adet Ohio bakım ve tamir için limanda bekletilmekte, bu dönemde ICBM'ler sökülür.

Rusya'nın 13 adet İCBM fırlatabilen denizaltısı var, her biri 16 adet balistik füzesi taşıyor, şu anda 3 adet denizaltısı tamir ve bakımı için limanda. Kısacası alemin nükleer cenneti dediğimiz Rusya'nın İCBM'lerin yaklaşık 30% denizaltılarda, kalanları ise kara konuşlu Yars, Satan(Şeytan) ve Topol-M emanet.

Çin'de bu oran daha az, çoğu kara konuşlu, diğer Fransa ve İngiltere'nin çoğu denizaltılarda olsa bile dünyadaki orana bakılırsa okyanusun damlasıdır onların nükleer silah sayısı. Pakistan ve Yahudi diyarının İCBM atacak denizaltısı yok.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #476 : 12 Eylül 2024, 09:02:16 »
Benim denize ada yapalım projem çok ütopik haliyle kalan hiç bir projeye olmaz filan demek komik olur benim proje yanında platform filan haydi haydi olur yani.

Biraz tartışmak için diyorum uydu fırlatmak için çok uygun bir küresel noktada denizde 20 m sığlıkta oldukça geniş bir kaç kilometre çapında alanda kaya dolgu ada yapmak gerçektende teorikte mümkün mühendislik inşaat filan açısındanda kolay kıyılara kaya doldurup hava alanı yapmamız daha az iş değil. Bunu bir delilik ile dayatsak bizimde okyanusta İngiltere Fransa İspanya gibi sömürge dönemi kalıntısı adalara benzer bir adamız olsa olmaz mı gerçekten. Okyanuslarda böyle sığlıkta bir dünya yer var. BM ler buna mani oluyordur bence ama lazım bu bize deyip çamura yatsak bombalayacak halleri yok. Korkuyorum kapanın elinde kalacak bu bir kaç düzine sığ yer. Gidelim oraya çökelim kimsenin kara suyu değil münhasır ekonomik alnı değil okyanusta bir yer işte. Uzay çalışması için Avrupa'nın sömürge toprakları var Çin Japonya ABD Hindistan zaten okyanus kıyısı bizim ne dostumuz da var ne kendimizde var uzaya çıkmayalım mı bu bize yaşamsal önemde bir ihtiyaç gelecek açısından.

Şu adadan bir o kadar daha zordur en fazla bizim okyanusa ada yapmamız.

Şuraya çökeceğiz inşallah projem bu. Somalinin 500 km doğusunda en yakın karaya 400 km uzakta bir kaç km genişliğinde 20 m sığlıkta bir yer.
Alıntıya bakın çizgi 1 km boyunda derinlik 15 metre sadece. İki gemi dolusu kayayı götürüp bir gece döksek yine bayrak dikeriz. Somaliden kayaları alırız dökeriz kocaman adamız olur soranlarada uzaya uydu yollamak için bana hayati önemde bir ihtiyaç seçeneğim yok deriz. Gerçektende öyle yani akdenizden karadenizden uzaya uydu atamayız on bin yıl buraya mı hapsolalım. Biraz edepsizlik gerekecek ama alışırlar milletin okyanusta sömürge artığı adaları var en medenisi Guam ı filan işgal etmiş işine gelince. Param olsa ben yaparım bayrağıda dikerim putty monarşisini kurarım

CİMERE yazdım önerinizi.
Çok güzel bir öneri olmakla beraber ileride hem münhasır ekonomik bölge olarakta denizlerde hak iddia ederiz....

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #477 : 12 Eylül 2024, 13:18:42 »
Sana uymuşlar adayı yapmışlar senide tv lere çıkartmışlar fikir babası diye sonra devlet madalyası vermişler adayada yönetici yapmışlar birde "Yeni Hudut" diye kitap yazmışsın en çok satan kitaplar arasına girmiş 10 milyon dolar kazanmışsın bu forumdanda çıkmışsın o para ile ARGE ofisi açmışsın iyon tepkimeli ışın kalkanlı jet motoru tasarlamışsın beş yıl içinde şirketin değeri 800 milyar doları bulmuş ihracatı yıllık 20 milyar dolar olmuş sonra halk seni ısrarla Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiş aday olmuşsun açık ara kazanmışsın ilk iş Tübitak ı on kat büyütmek olmuş Türkiye yi ilim merkezi yapmışsın ama benden hiç bahsetmemişsin. Maladaptive daydreaming i tetikledim :)
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2024, 13:22:26 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #478 : 12 Eylül 2024, 14:43:37 »
Aynı ada işini Akdeniz,Karadeniz,Ege'ye yapsak üzerine alçak irtifa radarları koysak düşman uçak ve seyir füzelerini daha erken farketmemizi sağlamaz mı?

Ufuk ötesi radarlar koysak düşman gemilerini izlesek

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #479 : 12 Eylül 2024, 19:46:56 »
Sana uymuşlar adayı yapmışlar senide tv lere çıkartmışlar fikir babası diye sonra devlet madalyası vermişler adayada yönetici yapmışlar birde "Yeni Hudut" diye kitap yazmışsın en çok satan kitaplar arasına girmiş 10 milyon dolar kazanmışsın bu forumdanda çıkmışsın o para ile ARGE ofisi açmışsın iyon tepkimeli ışın kalkanlı jet motoru tasarlamışsın beş yıl içinde şirketin değeri 800 milyar doları bulmuş ihracatı yıllık 20 milyar dolar olmuş sonra halk seni ısrarla Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiş aday olmuşsun açık ara kazanmışsın ilk iş Tübitak ı on kat büyütmek olmuş Türkiye yi ilim merkezi yapmışsın ama benden hiç bahsetmemişsin. Maladaptive daydreaming i tetikledim :)

""Fikrin benim değil sizin olduğunu madalya benim değil sizin hakkınızın olduğunu söyler madalyayı red ederim benim başka amaçlarım var...""
Yazını tam olarak okumadan önce üstteki satırı yazdım.Sonra okuduğumda tam tersini yapmaya karar verdiğim gibi sizi şirkete yönetici ve yıllık limitli kıredi kartı verir altına araba yat ve uçak veririm.
Altta sevgili ATAMIN yapmak istedikleri ve benimde kendimi bildim bileli hedefim olan şeyleri yazmışsın fakat çok eksik yazmışsın.
Türkiyenin gsmh si yılık en az 10 trilyon dolar işsizlik -10 nüfus hızla yükselen herkese en az asgari ücret kadar maaş tabi sadece hanede 1 kişiye.Bu dediğimin ışığında gsmh 10 trilyondanda fazla olacak fakat benim ömrüm yetmez şurda kalmış ömrüm en fazla 15 yıl yaşım 55...
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2024, 19:55:42 Gönderen: aydındurmus »