Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (44.7%)
FNSS
26 (18.4%)
BMC
23 (16.3%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.2%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.4%)

Toplam Oy Verenler: 141

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 1041045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HKY

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #4400 : 28 Eylül 2024, 17:37:57 »

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 105
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4401 : 01 Ekim 2024, 19:48:11 »
Yeni üretilen 1 Altay ve 1 Fırtına2'ye monte edilip her iki motor da mobil testlere başlayacak. BMC Power, özellikle Batu motorunun Kore motorundan daha iyi olduğu iddiasında. Utku da ise bir sürpriz yok, motor olgunlaşmış durumda. Aktarmalarda da iyi sonuç alınırsa çok büyük iş olur.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4402 : 01 Ekim 2024, 21:55:28 »
Anladığım kadarıyla, Batu sahada 2 yıl kadar test edilecek. Bu süre içerinde Kore motorları ile bir miktar tank envantere alınacak. Galiba 2 taburu dolduracak kadar tank bu Kore motorları ile hizmete girecek.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4403 : 01 Ekim 2024, 22:34:34 »
Anladığım kadarıyla, Batu sahada 2 yıl kadar test edilecek. Bu süre içerinde Kore motorları ile bir miktar tank envantere alınacak. Galiba 2 taburu dolduracak kadar tank bu Kore motorları ile hizmete girecek.

Bence, bu saatten sonra biz sadece aktarmayı alırız G. Kore'den, eğer alacaksak. Eğer bizim aktarma da iyi çıkarsa, "Pardon, aynı paraya top mermisi satın bize!" deriz.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4404 : 01 Ekim 2024, 22:45:22 »
Yeteri kadar gecikti zaten ya testlerde bir sıkıntı çıkarsa?

Bir 5 sene daha mi bekleyeceğiz?

Motor varsa isterse Zimbabwe motoru olsun ve ömrü 50 saat olsun farketmez takip alalım envantere...

What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4405 : 01 Ekim 2024, 22:54:35 »
G. Kore güç grubu en azından eğitim için kullanılacak Altay tanklarına alınması çok önemli. Bu tankları üretilip, personelin eğitimi bitene kadar yerli motor konusunun halledilmesi lazım. Yoksa, G. Kore'nin bize göndereceği motor sayısı belirsiz, yılda 3 tane tank yaparız aynı Fırtına-2 gibi. Şuan Türkiye'nin acil şekilde 300-500 arası modern tanka ihtiyacı var(eldeki tankların modernize edilmesine bağlı olarak). Bu konu artık 1 gün bile ertelenemez hale geldi.

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4406 : 08 Ekim 2024, 11:48:47 »
Belki yakında almanya ambargoyu kaldırır. Çünkü bir kaç gün önce baya bir malzemeye onay verdi alman parlamentosu ama ben bedava verseler almazdım.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 386
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4407 : 08 Ekim 2024, 12:26:44 »
Acaba ambargoyu kaldırma girişimimi bu yoksa….

1. Sn Merzifonlu’nun dediği gibi kontrata bağlı Torpido tedariki sorumluluklarını yerinemi getiriyorlar?
2. Zaten ABD’nin onayladığı ortak üretim RAM füzelerinde, büyük ağabeyin sözünümü dinliyorlar?
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2024, 12:27:53 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4408 : 08 Ekim 2024, 12:51:13 »
BMC Motorları  gönderdikten sonra onay geldi. Bence Alman üreticeler biz bu ambargolarla kendi ayağımıza sıkıyoruz diyorlar. Otomotiv sektöründe çinden yedikleri darbeleri savunma sanayinde de yememek için artık bu ambargoları kaldıracaklarını düşünüyorum.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4409 : 08 Ekim 2024, 12:57:29 »
Ben Almanyanin son onaylamis oldugu silah satisini su sekilde yorumluyorum.

Torpido ve Ram satisi onayinin bir miktar  yerli savunma sanayimiz tarafindan uretilmekte olan muadil veya muadile yakin urunlerin uretilebilecek olmasi yaninda  Almanlarin ortulu silah satisi olmadigi tarihlerde dahi deniz kuvvetleri ile ilgili alimlara daha esnek davranmalari yattigi dusuncesindeyim. (Boylelikle Almanya ayni zamanda bir ambargo soz konusu olmadigi izlenimi vermek yaninda tamami ile de pazari kaptirmamk icin bir hamlesi olarak okuyorum) Tank Motor satisi konusunun ise Kore  imkani ile ilskin oldugunu dusunuyorum

Alman silah amborgosu kalktigina dair inandiricilik  ancak Almanyanin AJ200 satisina onay vermesi sonrasi bir gosterge olarak kabul edilebilir dusuncesindeyim.