Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 234723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1270 : 31 Temmuz 2024, 16:40:48 »
Bize yedirirler veya yedirmezler konusu ayrı bir konu
Topun ucunda şu gerçeği unutmayalım

-Toprak bütünlüğünü koruyaman Suriye

-Yine hamas'ı gaza getirip İsrail'e Filistin'in deniz kıyısını hediye eden İran

-Aynı şekil kendine misafir gelen bir Filistin örgüt liderini koruyamayan İran

Bunlarla'mı ortaklık yapacağız

Aynı şekil Araplar için geçerli

Tüm Arap-İsrail savaşlarını kaybeden Araplar birtek mısır'ın bir başarısı var o kadar

Yani sus pus koyun olan Araplarla mı Ortadoğu'ya yön vericez Irak ürdün Suud katar bae ve Mısır,Lübnan

İsrail en azından konuşmaktansa zafer kazanıyor
Kazanamıyorsan yada diş geçiremiyorsan o gücü kendine ortak etmen gerekir bkz. İsrail

Ki İsrail de Ortadoğu'da kandırılmış bir devlet arz'ı mevlüt yada vadedilmiş topraklar onlara Batı'nın vaadi

Hâlbuki cevap bekliyorum İsrail  son 30 yılda ne kadar toprak kazanmış biri cevap versin bu soruya cevap verdikleri zaman korkularının yersiz olduğu ve İsrail'in bile kandırıldığı gerçeğiyle yüzleşecekler

Yazık!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1271 : 31 Temmuz 2024, 16:45:06 »
Şahsi düşüncem, ABD'nin, İsrail'in ve İran'ın elinin olduğu işlerden hayır gelmez. Hep beraber doludizgin geniş çaplı bir savaşa doğru gidiyoruz. Önceki iletilerimde kafamdaki soru ve tereddütleri paylaşmıştım. Geleceğe yönelik tahminim olarak ne yazık ki bu karmaşada (amma geç amma erken) belanın dışında kalamayacağımızı düşünüyorum. Allah devletimizi, milletimizi korusun.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1272 : 31 Temmuz 2024, 16:55:38 »
Bize yedirirler veya yedirmezler konusu ayrı bir konu
Topun ucunda şu gerçeği unutmayalım

-Toprak bütünlüğünü koruyaman Suriye

-Yine hamas'ı gaza getirip İsrail'e Filistin'in deniz kıyısını hediye eden İran

-Aynı şekil kendine misafir gelen bir Filistin örgüt liderini koruyamayan İran

Bunlarla'mı ortaklık yapacağız

Aynı şekil Araplar için geçerli

Tüm Arap-İsrail savaşlarını kaybeden Araplar birtek mısır'ın bir başarısı var o kadar

Yani sus pus koyun olan Araplarla mı Ortadoğu'ya yön vericez Irak ürdün Suud katar bae ve Mısır,Lübnan

İsrail en azından konuşmaktansa zafer kazanıyor
Kazanamıyorsan yada diş geçiremiyorsan o gücü kendine ortak etmen gerekir bkz. İsrail

Ki İsrail de Ortadoğu'da kandırılmış bir devlet arz'ı mevlüt yada vadedilmiş topraklar onlara Batı'nın vaadi

Hâlbuki cevap bekliyorum İsrail  son 30 yılda ne kadar toprak kazanmış biri cevap versin bu soruya cevap verdikleri zaman korkularının yersiz olduğu ve İsrail'in bile kandırıldığı gerçeğiyle yüzleşecekler

Yazık!

Benim düşüncem net sn. Başkan isral'i karşımıza alıp telef olcağımıza,İsrail'i yanımıza alıp yerimizde saymak daha akıllıca..

Dediğim gibi İsrailde kandırılmış durumda Arapların arasında yaşam savaşı veriyor.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1273 : 31 Temmuz 2024, 17:17:11 »
http://www.facebook.com/share/p/vB7zrvihUDbKhKYN/?mibextid=xfxF2i

Bak burda mizah var o mizahın altında bir gerçek var tüm mallarımız yahudi malı iken bu kadar İsrail düşmanlığının gereği ve manası yok.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1274 : 31 Temmuz 2024, 17:35:14 »
İsrail düşmanlığı iddiası haksızlık. Ucunun nereye varacağı belli olmayan bir belaya bulaşmakda acele etmeyelim, diyorum. Arapların işi belli olmaz. Daha önce İsrail'le savaştıklarını unutmayalım. Olası kazanımların sonucu ortaya çıkabilecek nüfus faktörü gibi yeni durumların iyi değerlendirilmesi gerektiğini söylüyorum. Her halükarda da bu beladan uzak kalamayacağımızı da ekliyorum. Nesine karşısınız bu söylemlerimin? Konunun İsrail düşmanlığı ile ne ilgisi var?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1275 : 31 Temmuz 2024, 17:41:04 »
Evet dediğinizde haklı olabilirsiniz ama İsrail'e düşman olan ve kendisi parmağını kımıldatmayıpta halka gaza getirecek bir cenah var..

Elbette en iyisi tarafsız kalmakta ....

Bu Cumhurbaşkanı ile nasıl becerecez bunu

Ey İsrail der oğlu'nun İsrail limanından gemilerle ticaret yaptığı haberi çıkar

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1276 : 31 Temmuz 2024, 18:01:21 »
Bu şekilde yazarsanız kendi iddianız olur, sıkıntı yaratmaz. Lakin siz direkt şahsımı muhatap alıyorsunuz ve İsrail düşmanlığı ile suçluyorsunuz. Bu arada, kişiler bazı insanları hatta devletleri sevmeyebilir. Bu onların hakkıdır. Bu anlamda ben de hem İsrail'i, hem ABD'yi, hem de İran'ı sevmiyorum. Ama devlette karar verici konumda olsam bu duygularımı askıya almasını bilmem gerek. Genellersek, devlet zamanı ve zemini bilecek. Erken de, geç de hareket etmeyecek. Tedbirini alacak. Uygun şartlar oluştuğunda fırsatları değerlendirecek, fırsat oluşturmaya da çalışacak.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1277 : 31 Temmuz 2024, 18:05:40 »
Sn Şahin

İsrail'i sevmiyebilirsiniz ama realist olmayan politikalar izleyemezsiniz

Herşeyimiz yahudi malı iken İsrail düşmanlığı bana gerçekçi ve samimi gelmiyor

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #1278 : 31 Temmuz 2024, 18:26:00 »
İsrail çok cüretkar davrandığına bakmayın aslında her adımında etraftaki ülkelerden ödü kopuyor bir reaksiyon olacak mı diye kalbi pır pır ediyor sonra bakıyor oh be diyor bir şey olmadı. O kadar gözü kara değiller aslında ama deneye deneye etrafın sindiğini çözmüşler. Etraf dediğimde Mısır Ürdün Araplar filan. Türkiye ise onlar için şeytan görmüş gibi olmaktır şu anda ödleri boklarına karıştı emin olur Erdoğan'ın çıkışından sonra. Bir işe yaramaz sanmayın dediklerimiz kesinlikle dikkate alınır Lübnan a girmek gibi planları varsa oturup bir daha düşünür vaz geçerler ciddiyetimizi ölçtükten sonra. Bombalar filan ona bir şey demiyoruz ama daha önce Lübnan a girdiler bilenler bilir yıllar sonra zor çıktılar.  Bence şimdi Lübnan ile askeri tatbikat yapmak gerek. Tabi Lübnan ı korumak da o kadar kolay değil Güneyde sınırdaki Hizbullah bizede karşı çıkar sokmazlar oraya İran güdümlü oldukları için.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1279 : 31 Temmuz 2024, 18:27:33 »
Sayın Denizci, o dediğinizi zaten iletimde belirttim. Lütfen yazdıklarımı tekrar okuyunuz.