Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 234268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1540 : 20 Ekim 2024, 14:43:25 »
@putty

Ne oldu dün bana masallar anlatıyorsun deyip sallıyordun, bugün de Nasreddin Hoca fıkraları anlatmaya mı başladın.

Hoşuna gitmeyen ileti yazıldımı, millet "kabardey" moduna dönüyor ve propaganda, masal deyip konuyu sulandırmaktan başka işe yaramıyor.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #1541 : 20 Ekim 2024, 15:18:48 »
O başka konu bu başka konu. Onu konuştuk bitti bugün başka şey konuşuyoruz.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1542 : 20 Ekim 2024, 15:59:13 »
@Putty, tamam anladım.

Peki, Lübnan topraklarında TSK'nın ne işi var.  İsrail'e karşı savaşmak, ABD ile ilişkiler zaten limoni iken ters düşmek ve F-16 alımını yüzde bir milyon sekteye uğratmak. Putin'in Ukrayna'da yaptığı saçmalığı tekrarlamakmı istiyor, binlerce kayıpla ülkenin 27% toprağını kopardı anladık da. Türkiye için ne gibi yararı olur Hizbullah ile omuz omuza İsrail'e karşı savaşmak. Batının terörist kabul ettiği grupla birlikte olup savaşmanın ekonomik bedeli ne olabileceğini hayal etmek bile zor.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1543 : 20 Ekim 2024, 17:30:59 »
İsrail artık bir karış bile büyümeye kalkarsa karşısında bizi bulmalı. Lübnan a gidelim en önde ben gönüllü olurum evelallah. Hemen Lübnan a asker yollayıp Litani nehrinin güneyine yerleşmeliyiz.

Komutanım ol putty süründür beni,Emir erin olayım putty,Parti kur Oy vereyim putty ....🤣

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
« Yanıtla #1544 : 20 Ekim 2024, 17:46:45 »
@Putty, tamam anladım.

Peki, Lübnan topraklarında TSK'nın ne işi var.  İsrail'e karşı savaşmak, ABD ile ilişkiler zaten limoni iken ters düşmek ve F-16 alımını yüzde bir milyon sekteye uğratmak. Putin'in Ukrayna'da yaptığı saçmalığı tekrarlamakmı istiyor, binlerce kayıpla ülkenin 27% toprağını kopardı anladık da. Türkiye için ne gibi yararı olur Hizbullah ile omuz omuza İsrail'e karşı savaşmak. Batının terörist kabul ettiği grupla birlikte olup savaşmanın ekonomik bedeli ne olabileceğini hayal etmek bile zor.

Ne diyorsun ya sen ne iddia ediyorsun? Bu Hizbullah lanetleri ile kim müttefikmiş kaldı ki bizimkiler bunlarla omuz omuza savaşsınlar.

Her şeyi tartışabilirsiniz ama saçmalığa kadar yöneldiği an bu forumda kimse kendisini tutamaz ona da hazırlıklı olun.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 476
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1545 : 20 Ekim 2024, 18:19:12 »
İsrail artık bir karış bile büyümeye kalkarsa karşısında bizi bulmalı. Lübnan a gidelim en önde ben gönüllü olurum evelallah. Hemen Lübnan a asker yollayıp Litani nehrinin güneyine yerleşmeliyiz.

Sayın Putty ironi mi yapıyorsunuz?

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1546 : 20 Ekim 2024, 18:21:44 »
@Putty, tamam anladım.

Ne diyorsun ya sen ne iddia ediyorsun? Bu Hizbullah lanetleri ile kim müttefikmiş kaldı ki bizimkiler bunlarla omuz omuza savaşsınlar.

Her şeyi tartışabilirsiniz ama saçmalığa kadar yöneldiği an bu forumda kimse kendisini tutamaz ona da hazırlıklı olun.

Sakin ol, kimse bunları iddia etmiyor.

Yukarıdaki iletileri sonuna kadar okuyup incelersen anlarsın kimin iddia ettiğini. Her zaman hazırlıklıyım, önce konuyu incelersin sonra kendin saçmaladığını anlarsın.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1547 : 20 Ekim 2024, 20:45:17 »
@Putty, tamam anladım.

Sakin ol, kimse bunları iddia etmiyor.

Yukarıdaki iletileri sonuna kadar okuyup incelersen anlarsın kimin iddia ettiğini. Her zaman hazırlıklıyım, önce konuyu incelersin sonra kendin saçmaladığını anlarsın.

Sn Marmara, Sn putty nin görüşünü detaylandırarak sorgulamış sadece. niye herkes gergin bu aralar???

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1548 : 21 Ekim 2024, 06:41:43 »
İsraile karşı olmak, araptan veya müslüman kardeşler zihniyetinden yana olmak değildir. Sevgili forum üyeleri, israile karşı olmak sizi ak partili yapmaz, israile karşı olmak sizi batı değerlerinden uzaklaştırmaz. İsrail sadece bizim değil, bütün coğrafya ülkeleri ve hatta dünya ülkeleri için tehdittir. Uluslararası mahkeme kararlarına uymaz, bm tanımaz, diplomasi tınlamaz, ülkeleri bakan ve başbakan düzeyinde tehdit eder, sivil katleder, hakkında eleştiri kabul etmez eleştireni de işinden eder. Bu dediklerim komplo teorisi değildir, abd ve avrupada israili eleştirdiği için onkarca oyuncu, yönetici ve öğretim üyesi proflar işlerinden edildi. İsrail istediği olana kadar asla durmayacak. Ben israilin canı sıkıldığında komşum olan  ülkeleri bombalasın, insanları katletsin istemiyorum.

Forumdaki kimi üyeler abd bize uçak motoru vermeyecek, şu gecikecek bu gecikecek aman tepki çekmeyelim diye etliye sütlüye karışmayalım kafasında. Vatanına somut tehdit varken yemişim motorunu. İsrail bize somut tehdittir, şu saatten sonra yok ben laik kesimim, israil beni kucaklar, yok ilişkiler düzelir kafasından çıkın. Göreceğiz bakalım hükümet değişince bize bakışlar değişecek mi değişmeyecek mi.

Dalga geçilen iran bile senelerdir toprağında savaş yüzü görmedi, adam savaşını lübnanda, suriyede, yemende ve ırakta veriyor. Biz suriyeye girsek bizim insanımız ne işimiz var diyip ağlıyor. Lübnana destek olalım mı diye düşünülemiyor bile, hemen saçmalama deniyor. Hayret verici gerçekten.

Mustafa Kemal Atatürk bugün sağ olsaydı şuan askerimiz lübnandaydı, hatta çoktan filistinde barış gücü olarak duruyor olurdu. Saygılar.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #1549 : 21 Ekim 2024, 09:54:42 »
İsrail bu nehri alsın suyunu kullansın İsrail cennet olur nüfusu 20 yılda üç katına çıkar ekonomisi katlanır.
İsrail in alt yarısı tamamen çöl orayı ıslah etmeye su kaynakları yetmiyor bu yüzden Akdeniz'e kıyısı olan kuzey yarısında yaşıyorlar.
İsrail güvenlik bahanesi ile bu nehre kadar güvenlik şeridi ilan ederse dibinden akan suyu illa ülkesine taşır kullanır. Ondan sonrada bu suya göre bağımlılık gelişir ve bir daha bu su kaynağından vaz geçemez toprakları ilhak eder. Golan tepelerini de önce güvenlik gerekçesi ile ele geçirdi hakim alan olduğu için. Sonra Erie gölünün su havzası olduğu için bu tepeleri ilhak etti burası benim yaşamsal önemde ihtiyacım dedi. Toprak benim hakkım filan demedi sadece buna muhtacım yaşamak için bu yüzden geri veremem dedi. İran şimdi altın tepside bu fırsatı İsrail e verdi. Biz Lübnan a girsek İran zil takıp oynar iki nefret ettiği ülke karşı karşıya geldi diye biliyorum ama yapacak bir şey yok köşeye sıkıştırdı İran bizi. Lübnan a girip bu İran golünün bedelini ödeyeceğiz

Nehir bu arkadaşlar. İsrail 60 yıldır her gün bu nehrin hayali ile yanıp tutuşuyor. İsrail yılda birkaç gün yağan yağmurda akan parmağım kadar suları göletlerde biriktiren bir ülkedir. Onlar için bu nehri bir düşünün

https://www.youtube.com/watch?v=Xr6KJdVOx4E
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2024, 09:57:06 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.