Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 234712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1340 : 04 Ağustos 2024, 18:02:24 »
Siz kabul etmeyebilirsiniz

Verilen harpy,harop,spike nlos vb sistemlerde verdikleri desteklerin haddi hesabı yok sizin  gibi devekuşu misali kafayı kuma gömmeye gerek yok

Hangi sosyal platform yandaş sosyal platform mu? Bırakın bakın işinize

Adamlar doğru tarafı tercih etti doğru yoldalar karikatür de mis gibi gerçeği ortaya koyuyor sizin hazımsızlığınız ondan

Doğru yolu tercih etmişler buyursunlar Türkiye desteğini kessin bakalım ne kadar dayanabilecek Azerbaycan Devleti? Azerbaycan Ordusunu adam eden TSK'dır. Hala Batı savunuculuğu yapıyorsunuz ya pes doğrusu İsrail denen devlet aramız iyiyken nazlana nazlana Heron sattı bize onu da kendi operatörlerine kullandırttı. O İHA'lardan aldığı bilgileri de canı istediğinde verdi. Heronlara  yedek parça vermedi  şimdi hangarlarda çürüyor.  ABD dediğiniz ülke zamanında 3 tane savaş helikopteri için bizi yalvarttı 3 helikopteri de fahiş fiyata  sattı daha neler neler var ne çabuk unutuldu  bunlar hayret.

Nediyebilirim ki buna yada ne desem

Azeri kardeşlerimiz için şunu diyebilirim;
Bizim desteğimizle yaşamıyorlar bizim yüzümüzü ters çevirmemizle batmazlar...

Azeri kardeşlerimiz Safeviler'den beri devlet geleneğine sahipler

Sahi Karabağ alınırken Türkiye'den ordu, kolordu,tümen,tugay,alay,tabur,bölük vesaire gittide memlekette bir ben mi duymadım

Geçen Cumhurbaşkanı Libya'ya karabağa girer gibi İsrail'e gireriz dedi ya

Sahi karabağa ne zaman girmişiz bizahmet onuda açıklasın

Bu Azeri şehitlerine saygısızlıktır

Hadi bunu geçtim hani bizim sayemizde yaşıyorlar

Hocalı katliamı olurken biz ne yapmışız,hani bizim elimize bakıyorlar ya o bakımdan

Allah Azeri kardeşlerimizi bizim elimize düşürmesin yoksa işleri zor madem öyleyse

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 135
« Yanıtla #1341 : 04 Ağustos 2024, 18:26:59 »
İsrailin Türkiye ile direkt olarak bir sorunu var mı? Bildim bileli Filistinle çatışır biz ve dünya ulkeleri kınardık en fazla. Bu sami ırkların kendi icindeki bir din savaşı. Bizim önceliğimiz Türklük kavramıdır. Azerbaycan, İran ve uzantısı Ermenistan karşısında İsrailin destegini alarak akıllıca davranmıştır.

Ayrica madem İsrail bizim icin sorundu niye Suriyeyi parcaladik. Suriye sav aş oncesi haliyle İsrailin en buyuk dusmaniydi. İsrailin ekmegine yağ sürdük resmen. Yine İsrail, İran tehdidine karsi en büyük muttefikimizdi. Bana bu tutarsızlıkları kimse aciklayamaz.

İsrail bize ne gibi bir zarar verdi biri anlatsin lutfen.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2024, 18:41:27 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1342 : 04 Ağustos 2024, 18:53:57 »
İsrailin Türkiye ile direkt olarak bir sorunu var mı? Bildim bileli Filistinle çatışır biz ve dünya ulkeleri kınardık en fazla. Bu sami ırkların kendi icindeki bir din savaşı. Bizim önceliğimiz Türklük kavramıdır. Azerbaycan, İran ve uzantısı Ermenistan karşısında İsrailin destegini alarak akıllıca davranmıştır.

Ayrica madem İsrail bizim icin sorundu niye Suriyeyi parcaladik. Suriye sav aş oncesi haliyle İsrailin en buyuk dusmaniydi. İsrailin ekmegine yağ sürdük resmen. Yine İsrail, İran tehdidine karsi en büyük muttefikimizdi. Bana bu tutarsızlıkları kimse aciklayamaz.

İsrail bize ne gibi bir zarar verdi biri anlatsin lutfen.
+1

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1343 : 04 Ağustos 2024, 19:07:43 »
bazi insanlar  yahudi olmus bizim haberimiz olmamis

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 135
« Yanıtla #1344 : 04 Ağustos 2024, 19:19:47 »

Ben yahudi degilim Agnostik biriyim dinlerle isim olmaz. Bu ulkede benim gibi milyonlarca insan var. Dolayısıyla benim icin onemli olan İslam camiasinin guclenmesi degil vatandasi oldugum ulke ve geçmişinden gelen kültürün guclenmesidir.

Yahudi dediğiniz adamlar Araplarla ayni dili konusuyor. Onca arap ülkesi sessiz kaliyorken bizim niye düşman oldugumuzu anlamiyorum.

Kimse kusura bakmasin Hristiyan bir Gagavuz Müslüman bir araptan daha değerlidir benim için
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2024, 19:20:42 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 242
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1345 : 04 Ağustos 2024, 19:32:30 »
Siz kabul etmeyebilirsiniz

Verilen harpy,harop,spike nlos vb sistemlerde verdikleri desteklerin haddi hesabı yok sizin  gibi devekuşu misali kafayı kuma gömmeye gerek yok

Hangi sosyal platform yandaş sosyal platform mu? Bırakın bakın işinize

Adamlar doğru tarafı tercih etti doğru yoldalar karikatür de mis gibi gerçeği ortaya koyuyor sizin hazımsızlığınız ondan

Doğru yolu tercih etmişler buyursunlar Türkiye desteğini kessin bakalım ne kadar dayanabilecek Azerbaycan Devleti? Azerbaycan Ordusunu adam eden TSK'dır. Hala Batı savunuculuğu yapıyorsunuz ya pes doğrusu İsrail denen devlet aramız iyiyken nazlana nazlana Heron sattı bize onu da kendi operatörlerine kullandırttı. O İHA'lardan aldığı bilgileri de canı istediğinde verdi. Heronlara  yedek parça vermedi  şimdi hangarlarda çürüyor.  ABD dediğiniz ülke zamanında 3 tane savaş helikopteri için bizi yalvarttı 3 helikopteri de fahiş fiyata  sattı daha neler neler var ne çabuk unutuldu  bunlar hayret.

Nediyebilirim ki buna yada ne desem

Azeri kardeşlerimiz için şunu diyebilirim;
Bizim desteğimizle yaşamıyorlar bizim yüzümüzü ters çevirmemizle batmazlar...

Azeri kardeşlerimiz Safeviler'den beri devlet geleneğine sahipler

Sahi Karabağ alınırken Türkiye'den ordu, kolordu,tümen,tugay,alay,tabur,bölük vesaire gittide memlekette bir ben mi duymadım

Geçen Cumhurbaşkanı Libya'ya karabağa girer gibi İsrail'e gireriz dedi ya

Sahi karabağa ne zaman girmişiz bizahmet onuda açıklasın

Bu Azeri şehitlerine saygısızlıktır

Hadi bunu geçtim hani bizim sayemizde yaşıyorlar

Hocalı katliamı olurken biz ne yapmışız,hani bizim elimize bakıyorlar ya o bakımdan

Allah Azeri kardeşlerimizi bizim elimize düşürmesin yoksa işleri zor madem öyleyse

Ben de bunu diyorum ya artık desteklemeyelim Azerbaycan'ı bize ihtiyaçları mı var? Ben bizimkiler doğrudan yardım ettiler demiyorum eğer  Azerbaycan Ordusu bu kadar organize olabildiyse ordu mensuplarının TSK tarafından eğitim görmesi sayesindedir diyorum.  Azerbaycan'ın kendi Cumhurbaşkanı bile gerektiğinde tehlikede olursam Türkiye'den yardım isterim demiştir niye gidip te İsrail'den yardım isterim demedi?.

İlham Aliyev'in söylediklerini buraya bırakıyorum ne demiş buyrun. Gerçekten de Allah bizim elimize düşürmesin Azeri kardeşlerimizi yoksa yanlışlıkla yardım ederiz felan olmaz şimdi.

http://youtu.be/EwUrxsBcpLs?si=5kGSnkINcEEEfdNc
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2024, 19:33:45 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 242
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1346 : 04 Ağustos 2024, 19:39:34 »

Ben yahudi degilim Agnostik biriyim dinlerle isim olmaz. Bu ulkede benim gibi milyonlarca insan var. Dolayısıyla benim icin onemli olan İslam camiasinin guclenmesi degil vatandasi oldugum ulke ve geçmişinden gelen kültürün guclenmesidir.

Yahudi dediğiniz adamlar Araplarla ayni dili konusuyor. Onca arap ülkesi sessiz kaliyorken bizim niye düşman oldugumuzu anlamiyorum.

Kimse kusura bakmasin Hristiyan bir Gagavuz Müslüman bir araptan daha değerlidir benim için

Sizin güçlenmesini istemediğiniz İslam dini fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yüzde 95'inin dini islam olan bir ülke bunu ne yapacağız peki?

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1347 : 04 Ağustos 2024, 19:55:26 »
Azerbaycan'ın silah satın alabileceği 3 ülke vardı, Türkiye, Rusya ve İsrail. Zamanında silahlandı, ordusuna iyi eğitim verdi ve sonunda meyvesini aldı. Rusya'dan silah alamaz artık malum sebeplerden dolayı ve şu anda kabaca sadece 2 seçeneği var Çin'i katmazsak. Karabağ'dan dolayı batıdan silah alması zor, bazı sıkıntıları var.

Bu zamana kadar denge politikası izledi, izlemeye de devam edyor. Ermenistan hariç komşulatıyla da ilişkilerinde sorun yok. Nahçivan'lı Aliyev Sunnidir, ülkenin yaklaşık 80-85% Şiidir, ülke içinde bile denge politikası yürütüyor. Millet olarak Türkiye'ye yakın, din olarak toplumun çoğu İran'a yakın. Aliyev Sunni olduğu için İran ile ilişkileri ılımlı diyebiliriz, yarın öbür gün Şii ve Erdoğan gibi dine yakın birisi geilnce durum değişebilir...
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2024, 19:57:32 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1348 : 04 Ağustos 2024, 19:58:30 »
Cikarlarima faydası dokunacaksa, hedeflerim doğrultusunda  ilerlememe katkisi olacaksa kimsenin dini, irki, yönetim bicimi beni ilgilendirmez....ilgilendirmesi çıkarıma olacaksa ilgilendirir...Bu işlerde prensipler işimize geldiği sürece prensiplerdir

Bugün elim guclensin diye kucaklasip,  yarin guclenince kafa göz girebilirim...

Șu an bu işin içindeki bütün ülkeler bunu kavramis olarak kendi çıkarları doğrultusunda kendi içinde tutarli olarak siyaset yapiyorlar...

Bir tek biz beceremiyoruz gibime geliyor diyor ve fazla uzatmadan kesiyorum...

« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2024, 20:00:03 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 242
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1349 : 04 Ağustos 2024, 20:10:49 »
Uluslararası ilişkiler karşılıklı çıkara dayalı bir şekilde yürür fakat birileri sürekli kendi çıkarını düşünüyor ve senin çıkarlarını görmezden gelip ona karşı hareket ediyorsa buna karşı önlem alman gerekir aksi halde geleceğin yoktur. Batı da bize karşı sürekli bir şeyler öne sürüp konu Türkiye'nin çıkarlarına gelince 3 maymunu oynuyor.

Ayrıca daha önce de yazdığım gibi yüzde 95'inin dini Müslüman olan bir ülkede İsrail'in Filistin'e karşı yaptıklarına  herkesin sessiz kalmasını bekleyemezsiniz.