Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 234207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Prof. Dogu

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1570 : 26 Ekim 2024, 21:24:46 »
Evet Osmanli devleti Ermenileri, Rumlari ve Hiristiyanlari kölelestirmis ve Musevileri Sömürmüstür. Umarim artik memnunsunuzdur atalarinizin marifetlerinden.
Ben bu kadar cahilce bir söylem görmedim. Osmanlı tahrir defterlerine bakarsan, Osmanlı'da en zengin tabakanın gayri müslimler olduğunu görürsün. Üstüne bir de askerlik yok, nasıl bir kölelikse artık. Sefarad yahudilerini soykırımdan kurtaran da Osmanlı. Bu farsi arkadaş herhalde yoğun bir molla propagandası altında yetişmiş, başka bir açıklaması yok.

Çevrimdışı MINUTEMAN

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
Evet Osmanli devleti Ermenileri, Rumlari ve Hiristiyanlari kölelestirmis ve Musevileri Sömürmüstür. Umarim artik memnunsunuzdur atalarinizin marifetlerinden.

Ben ise Islam Medeniyetini ve Peygamberimizin SAV her Müslümani müslümana Kardes kildigini ve Irkciligi ve Köleligi kaldirdigini kast etmistim. Ama siz kendi Atalarinizi örnek almaya devam ediniz. Ben ise Islam medeniyetini örnek aliyorum!

Biliyorum trolleme peşindesiniz ama yine de tekrar edeyim, biraz tarafsız tarih okuyun.

Hayir trolleme pesinde degilim sadece sizin gibi fazla bilmislerin eksik kendi tarih bilgilerinden utanmalarini saglamak istiyorum.

Osmanli hanedaninin yedigi naneleri Islam medeniyetine mal etmeniz felaket bir nankörlüktür Peygamberimize SAV ve yüce Allaha karsi.

Ama Osmanli hanedanini yedigi naneleri dile getirmek istiyorsaniz size katilirim. cünkü kardes cinayetini bile Osmanli Hanedani tanitmistir Islam cografyasina. Osmanli padisahlari kücük Bebek kardeslerini bile katletmislerdir tahta gecmek icin.
« Son Düzenleme: Bugün, 04:43:03 Gönderen: MINUTEMAN »

Çevrimdışı MINUTEMAN

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
Ben bu kadar cahilce bir söylem görmedim. Osmanlı tahrir defterlerine bakarsan, Osmanlı'da en zengin tabakanın gayri müslimler olduğunu görürsün. Üstüne bir de askerlik yok, nasıl bir kölelikse artık. Sefarad yahudilerini soykırımdan kurtaran da Osmanlı. Bu farsi arkadaş herhalde yoğun bir molla propagandası altında yetişmiş, başka bir açıklaması yok.

Siz bu Osmanli fetishinizle yasamaya devam ediniz. Osmanli devleti en agir cizyeyi almistir Gayrimüslümlerden. Gayrimüslümlerin zengin olma sebebi ise sonra domuz beslemeleridir. Bu domuzlardan vergi istememistir Osmanli devleti cünkü domuzlari haram görmekteydiler. Osmanlilar geri kalmis ve zavalli dünyadan kopmus bireylerdi. Bundan dolayi Atatürk demistir, Osmanli eskidi ve cürüdü diye. Bugünlerde ise cahil siyasal islamistler Osmanli geri kalmisligini yeniden hortlatmaya calisiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
Konu ne ara İsrail'den Osmanlı'ya geldi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
Hiçbir ülkenin daimi dostu veya düşmanı yoktur. Her ülke çıkarları için dönem dönem ilişkilerini boyutlandırır. 1920'lerde danışık olduğumuz, kurtuluş savaşında yanımızda duran, Türkiye kurulduğunda devlet yapılanmasına kadar yardımcı olan, Sovyetler, 1945'de doğu anadolu ve boğazları talep etti. NATO olmasaydı, bugün Türkiye'nin olduğu coğrafyada, 3 veya 4 bölgeye ayrılmış Komünist devletçikler kurulacaktı. 400 yıldır savaşmadığımız dediğiniz İran, 2000'lerin sonunda terör örgütü bitmeye yüz tutmuşken, örgütü İran'a taşıyıp, besleyip, büyütüp Türkiye'nin üstüne salan yine aynı İran. Soğuk savaş döneminde Türk ekonomisini ve askeriyesini modern çağa taşımasına ön ayak olan aynı ABD, şimdi terör örgütünün hamiliğine soyundu. 90'larda ve 2000'lerdeki en büyük ortağımız İsrail, şimdi sözde bir gün onlar saldırıyor bir gün biz saldırıyoruz. Akdeniz'deki tespit edilmemiş doğal gaz yüzünden birbirimize girdik. Tarih boyunca olduğu gibi her ülke kendi çıkarını düşünmek zorunda. Kim derdi ki, ABD ve Vietnam birleşip, Çin'e karşı duracak. Bugün bunu yaşıyoruz.

Tabi ki her ülke çıkarları için mücadele eder. Doğanın kanunu bu! Zaten bu mantıkla düşünürsek gerçeği görebiliriz. Ancak çoğunuz gerçeğin belirli bölümlerini görebiliyor, geri kalanını yok sayıyorsunuz. Ona göre yorum yapıyorsunuz.

Mesela ben ABD'nin bize eskiden olan tavrı ile bugün olan tavrı arasındaki ilişkiyi metaforlarla açıklamaya çalıştım. Artık ciddi bir Sovyet tehdidi yok. Ortadan kaldırıldı. Dolayısıyla Avrupa'nın güvenliğini sağlamak için artık o kadar önemli de değiliz. Bütün olanlar uzun vadeli planlanmış ve uygulanmakta olan planlar. Artık o kadar önemli değiliz. Önemli olmama zamanımız geldi. ekonomimiz, savunma kapasitemiz vs çok iyi olmamalı birileri için. Bu sadece Akdeniz'deki enerji kaynaklarıyla alakalı değil! O sadece bir parçası. Bakınız mesela sınırımızdaki mayınları bile temizlettik! Ne zaman ve ne için? Hemen ardından neler oldu Ortadoğu'da? Neyin önü açıldı? Oradaki milyonlarca insan nerede şimdi? Kimler ne yöne hareket ediyor? Biraz aklımızı kullanalım. Nefret ettiğim bir söylem var ama burada kullanmak zorundayım: Büyük resme bakalım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com