Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 764306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2820 : 14 Ağustos 2024, 20:52:53 »
Bu füzeler satılan ülkeye göre bir çok değişiklik ile müşteriye özel üretiliyor. Heleki bu müşteri bir nato ülkesi ise dahada önemli oluyor bu durum. Birde bizde çok şey istedik hiç kuşkusuzki ordanda değişiklikler oldu. Bu böyle Türklerden al Pakistan a ver denecek bir silah değil. Başka bir durumda silahın satışında Rusya nın söz hakkının olmasıdır. Rusya Türkiye nin Amerika ile ilişkileri düzelsin diye neden yardım etsin. Üstelik Pakistan a bu füze lazım ise neden Türkler para kazansın kendisi satar parayı zaten Türklerden kazandı birde Pakistandan kazanır.  Cavit Çağlar bir laf etmiş bizim forumlarda çoluk çocuk söylüyordu Pakistan a Azerbaycan a satalım diye Cavit Çağlar söyleyince bir hikmetimi oluyor. Amarikalılarda burdaki tırışkadan internet üzerinden söyleşme yaptığı Tük muhabirinden dedikodu haberini almıştır. Biz uyuyoruz masumuz ama bizim aramızda cin gibi çocuklar var tüm dünya basınına Türkiye muhabiri olmak için mailler atıyorlar bir kaç bin dolar haber başına kazanıyorlar siz uyuyun millet malı götürüyor haberiniz yok.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2821 : 14 Ağustos 2024, 21:29:12 »
Bu füzeler satılan ülkeye göre bir çok değişiklik ile müşteriye özel üretiliyor. Heleki bu müşteri bir nato ülkesi ise dahada önemli oluyor bu durum. Birde bizde çok şey istedik hiç kuşkusuzki ordanda değişiklikler oldu. Bu böyle Türklerden al Pakistan a ver denecek bir silah değil. Başka bir durumda silahın satışında Rusya nın söz hakkının olmasıdır. Rusya Türkiye nin Amerika ile ilişkileri düzelsin diye neden yardım etsin. Üstelik Pakistan a bu füze lazım ise neden Türkler para kazansın kendisi satar parayı zaten Türklerden kazandı birde Pakistandan kazanır.  Cavit Çağlar bir laf etmiş bizim forumlarda çoluk çocuk söylüyordu Pakistan a Azerbaycan a satalım diye Cavit Çağlar söyleyince bir hikmetimi oluyor. Amarikalılarda burdaki tırışkadan internet üzerinden söyleşme yaptığı Tük muhabirinden dedikodu haberini almıştır. Biz uyuyoruz masumuz ama bizim aramızda cin gibi çocuklar var tüm dünya basınına Türkiye muhabiri olmak için mailler atıyorlar bir kaç bin dolar haber başına kazanıyorlar siz uyuyun millet malı götürüyor haberiniz yok.

Nasıl ya Zeki Müren de bizi görecekmiye mi? Şahit olduk

Biz yazı yazıyoruz burda bizi takip eden muhabirler haber mi yapıyor?

Bizi niye takip etsinler bizim burda düşündüğümüzü başka biride düşünebilir illa savunma forumlarından mı aşırıyorlar😁

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #2822 : 14 Ağustos 2024, 22:28:40 »
Serbest gazetecilik diye bir şey var hepimiz birilerine haber satabiliriz becerebilirsek. 
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2823 : 14 Ağustos 2024, 22:53:46 »
Pakistan hali hazırda Çin yapımı HQ-9P kullanıyor. Her ne kadar bu sistem S-300 temelli olsa da, Çinliler ciddi oranda sistemi değiştirdiler ve modern bir hava savunma sistemi olduğu konusunda iddialılar. Pakistan eğer hava savunma sistemlerini geliştirmek isterse tekrar Çin ile HQ-9P alımını konuşur. Bu yüzden ve Çin'den uygun kredi alımları konusundan dolayı, Pakistan'ın çok düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. Tabi kesin olmaz diyemem.

Öte yandan Hindistan yana yakıla daha fazla S-400 almaya çalışıyor. 2026'ya kadar Rusya'nın 2 sistem daha teslim etmesi gerekiyor diye hatırlıyorum.

Açık kaynaklara düşen ciddi haberler de, mevcut kapasite ile Rusya ancak kendine kadar sistem üretebiliyor, diye haberleri okuyoruz. Bu kapsam da, Rusya Türkiye'deki sistemi kendi için alıp, ürettiği 1 sistemi Hindistan'a kaydırabilir. Zira Hintlilerin bizden S-400 alacağını hiç sanmıyorum. Özellikle ilişkiler bu kadar limoni iken.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2824 : 14 Ağustos 2024, 23:14:48 »
Öte yandan Hindistan yana yakıla daha fazla S-400 almaya çalışıyor. 2026'ya kadar Rusya'nın 2 sistem daha teslim etmesi gerekiyor diye hatırlıyorum.

Açık kaynaklara düşen ciddi haberler de, mevcut kapasite ile Rusya ancak kendine kadar sistem üretebiliyor, diye haberleri okuyoruz. Bu kapsam da, Rusya Türkiye'deki sistemi kendi için alıp, ürettiği 1 sistemi Hindistan'a kaydırabilir. Zira Hintlilerin bizden S-400 alacağını hiç sanmıyorum. Özellikle ilişkiler bu kadar limoni iken.

2018'de imzalanan sözleşmeye göre 5 alay(Rus HSS'lerinde 2-3 bataryanın birleşmesine alay denir) toplam 11 batarya S-400 teslim edilecekti. 3 alay teslim edildi, dördüncü ve beşinci alay Rusların isteği doğrultusunda 2026 mart ve ekim ayına kaydırılmıştı, Hintliler yalvar yaka geri kalanını da teslim edlimesini istiyorlar.

Malum savaştan dolayı ve İran'ın isteği doğrultusunda Hintlilere geciktirme kararı almıştı.
HSS üretiminde tüm Avrupa Ukrayna için çalışıyor, ABD Japonya'nın Patriot üretimini hızlandırması için ek yatırım yapılmasını istiyor.

Rusya'nın HSS üretim kapasitesi azımsanacak sayıda değil, tüm batı kadar füze üretiyor ve cephede her 2 taraf da çok sayıda harcıyor.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2825 : 15 Ağustos 2024, 23:08:02 »
http://youtu.be/q85T4t84kQI?si=elWyFIjHA32aZo1o

Birilerinin sormak aklına gelmiyor ama Rusya 34 askerimizi vururken O s400 Ler ne yapıyordu diye sormak lazım

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2826 : 04 Eylül 2024, 19:37:18 »
http://youtu.be/eoXSpgMkpJs?si=7-I726Ek9_Eob48X

F35/s400/F16 modernizasyonu şeklindeki süreci güzel anlamış ve ifade etmiş burda bunu anlatmaya çalıştım ama bazılarının işine gelmedi adamda aynı şeyi söylemis;
S400 ü zararı 30 milyar dolar diye ,isterseniz dinleyin
Kötü niyetin olmadığını biliyorum. Ama fetöcü firari teröristlerden alıntı yapmasak. Doğruda söylese önemli değil

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2827 : 04 Eylül 2024, 19:38:53 »
Fetöcü ise hemen siliyorum

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2828 : 04 Eylül 2024, 19:40:44 »
Adem Yavuz Aslan. Net Fetöcü, hain.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2829 : 04 Eylül 2024, 19:48:12 »
İşte sosyal medyada kimin ne olduğunu bilmiyorsunuz bazen ,aslında benim hatam konuşanın kim olduğuna bazen gözatmakta yada araştırmakta fayda var.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2024, 19:50:54 Gönderen: Denizci16 »