Gönderen Konu: Sohbet odası  (Okunma sayısı 57889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 632
Ynt: Sohbet odası
« Yanıtla #500 : 14 Temmuz 2024, 13:43:49 »
7 el silah sesi duyulmuş. Bir mermi Trump'ın kulağını sıyırmış. O kalabalık içerisinde hedef olduğu için normal. Ancak diğer mermiler etrafındaki kalabalıktan hiç kimseye isabet etmemiş. Saldırgan AR-15 ile ateş açmış üstelik. İlginç!

Olur mu canım. Seyircilerden biri öldü, diğer biri ağır yaralı.

:o :o
Okuduğum haberde yazmıyordu...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 82
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #501 : 14 Temmuz 2024, 13:57:20 »
Artık Trump'ta kulağı eski kesiklerden oldu 😁

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #502 : 14 Temmuz 2024, 16:15:25 »
Trumpta artık unutulmazlar arasına girdi. Popüler tarihe adını altın harflerle yazdırdı şanslı piç :D 
Bunun farkında ve tadını çıkartacak şimdi
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2024, 16:16:38 Gönderen: Efes »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 313
« Yanıtla #503 : 14 Temmuz 2024, 21:47:24 »
hosting de sitenin ana klasörüne favion.ico diye bir icon dosyası koyarsanız kısayollarda site icon u görülür. Sanatı olan bir arkadaş yapsın bir tane icon dosyası
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 313
« Yanıtla #504 : 14 Temmuz 2024, 21:52:08 »
Kuvvetli bir ihtimal değil tabiki ama eskiden sıfır olan ihtimalin ben artık kayda değer bir ihtimale dönüştüğünü düşünüyorum. Halkın desteği için ya ekonomik bir şeyler yapılacak yada ekonomik olmayan bir şeyler yapılacak. Bana ekonomik olamayan tek kalem Suriyelilerin yollanması görünüyor. Ama tabiki yüzdeye vursak dediğimin olma ihtimali bence yarıdan çok daha az şu an için. Size % 10 ihtimal ile büyük ihramiye çıkma ihtimali olsa heyecanlanmaz mısınız onu dedim ben yoksa küçük ihtimal tabi ki
Bu ihtimali son Eset görüşmeleri ile daha da olası görmeye başladım. Bence AKP 2028 seçimlerinden önce Suriyelileri geri gönderme politikasına girişecek bunu siyasi koz olarak muhaliflerine bırakmayacak

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 55
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #505 : 14 Temmuz 2024, 22:08:06 »
Nazar değmesin, forum eskisinden daha hızlı açılıyor.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 47
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #506 : 14 Temmuz 2024, 23:01:40 »
Trump baskan olmadığı için efsanevi güvenlik önlemleri alınmamıştır. Güvenlik çapı ne kadar bilmiyorum ama Saldırgan miting olurken çatıya çıkıp fark edilmeden saldırıyı gerçekleştirmek icin hızlıca tetige asılmış.
Saldırgan da 20 yaşında eğitimi olmayan biriymiş isin icine panik de girince saldırıyı gerceklestiremesi normal.
Bu suikat isi de oyle bir iki poligona gidip ates etmeyle öğrenilecek iş değil.
Şehit Piyade Yarbay İlker Çelikcan. Saygı ve Rahmetle.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 467
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #507 : 15 Temmuz 2024, 10:49:22 »
Kuvvetli bir ihtimal değil tabiki ama eskiden sıfır olan ihtimalin ben artık kayda değer bir ihtimale dönüştüğünü düşünüyorum. Halkın desteği için ya ekonomik bir şeyler yapılacak yada ekonomik olmayan bir şeyler yapılacak. Bana ekonomik olamayan tek kalem Suriyelilerin yollanması görünüyor. Ama tabiki yüzdeye vursak dediğimin olma ihtimali bence yarıdan çok daha az şu an için. Size % 10 ihtimal ile büyük ihramiye çıkma ihtimali olsa heyecanlanmaz mısınız onu dedim ben yoksa küçük ihtimal tabi ki
Bu ihtimali son Eset görüşmeleri ile daha da olası görmeye başladım. Bence AKP 2028 seçimlerinden önce Suriyelileri geri gönderme politikasına girişecek bunu siyasi koz olarak muhaliflerine bırakmayacak

Akp'nin politikası hep buydu zaten... Önce bir işi berbat hale getirecek kadar boz ; ondan sonra bir hamle ile bozduğu işten R yap ardından  da sanki o işi başında bozan kendileri değilmış gibi  " Hamdolsun bunu başarmak da bizim hükümetimize nasip oldu" de....

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 313
« Yanıtla #508 : 15 Temmuz 2024, 17:34:48 »
Türkiye neden Yunanistan dan daha pahalı siyaset yapmadan tamamen finansal ilimle cevap verecek birisi var mı. Üç kağıt beş kağıt filan değil de Tl nin değeri doların değeri falan finansal ilimle alakalı bir şeyler var ama ne ben onu merak ediyorum. Ben mesela o kadar kriz gördüm hiç köfte ekmek yemenin pahalı olduğu bir dönem görmedim. Dolar olarak maaşlar daha fazla ama bu fakirliğin izahı nedir. Biz tüm krizlerde turist için cazip fiyatlardaydık ta bu krizde neden turiste bile pahalı ülke olduk fark ne onu merak ediyorum. Rica ediyorum bende seviyorum siyasi münakaşayı ama bu tartışma ilmi bir tartışma olsun lütfen bir şeyler farklı çünkü bu krizde ama ne.

Çevrimdışı MeACuLpA

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #509 : 15 Temmuz 2024, 17:44:53 »
Ben de ayni soruyu icimde dusunuyordum. Ilk aklima gelen dolar su an olmasi gereken, enflasyon karsisinda, deger de degil. Ama bunun enflasyona olumlu etki yapip fiyatlari dusuk tutmasi gerekir. Bu aciklamiyor. Buyuk ihtimal psikolojik. Enflasyonist ortamda hizmet ya da urun satan, fiyati artisini olagan buluyor ve olmasi gerekenden cok daha yuksek kar marjlari var. Dolar sadece yuzde 10 artmis ocak 2024'den itibaren. Ama aciklanan enflasyon yuzde 60 ve uzeri civarinda. Ithal girdi fiyatlarinda yada enerji maliyetinde cok buyuk sicrama olmadan neden enflasyon artiyor ben psikolojik olmasi disinda bir yanit bulamadim