Gönderen Konu: Sohbet odası  (Okunma sayısı 63063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 93
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet odası
« Yanıtla #750 : 14 Ekim 2024, 23:35:14 »
http://youtu.be/HWIbELR9Lto?si=nJaWIDHlwjvcDvoe

Burda s400 vs F35 konusu tartışılırken başka bir konuya deyinilmiş

Uçakların piste konuşlanmadan motor açtığından itibaren tespit edildiğini söylemiş bilirkişi (Biliyor mu bilmiyor mu Allah bilir her Askeri uzmanın diyen gibi iyi sallamışa benziyor?

Neyse pist başında uçağı keşfetmek ve fark etmek için sanki uydular ve kızılötesi uydulara ihtiyaç var gibi..

Eğer bu adamın dediği gibi olsa İsrail bu Hamas Hizbullah, Suriyeli ,iranlı üst düzey isimleri vuramazdı diye insan düşünmeden edemiyor

Bilenlere bir sorum olacak bu uçaklar pistten teker kestikten itibaren radarlarla tespit ediliyor diye iddaa edenler için...

Acaba bunu ufukötesi radarlar yani OTH ile mı yapılıyor yoksa dünyanın yuvarlak olduğu yerde bunu yapmak zor ayrıca ben bu oth radarları denizyüzeyindeki hedefleri tespit etmek için kullanıyor diye biliyorum yoksa hava hedefide mı tespit edilebiliyor?

Bir bilenimiz var mı?

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #751 : 15 Ekim 2024, 00:08:33 »
http://youtu.be/HWIbELR9Lto?si=nJaWIDHlwjvcDvoe

Burda s400 vs F35 konusu tartışılırken başka bir konuya deyinilmiş

Uçakların piste konuşlanmadan motor açtığından itibaren tespit edildiğini söylemiş bilirkişi (Biliyor mu bilmiyor mu Allah bilir her Askeri uzmanın diyen gibi iyi sallamışa benziyor?

Neyse pist başında uçağı keşfetmek ve fark etmek için sanki uydular ve kızılötesi uydulara ihtiyaç var gibi..

Eğer bu adamın dediği gibi olsa İsrail bu Hamas Hizbullah, Suriyeli ,iranlı üst düzey isimleri vuramazdı diye insan düşünmeden edemiyor

Bilenlere bir sorum olacak bu uçaklar pistten teker kestikten itibaren radarlarla tespit ediliyor diye iddaa edenler için...

Acaba bunu ufukötesi radarlar yani OTH ile mı yapılıyor yoksa dünyanın yuvarlak olduğu yerde bunu yapmak zor ayrıca ben bu oth radarları denizyüzeyindeki hedefleri tespit etmek için kullanıyor diye biliyorum yoksa hava hedefide mı tespit edilebiliyor?

Bir bilenimiz var mı?

Yayının tamamını izlemedim ama biraz heyecanla konular karışıyor galiba. Özellikle F-35 ses üstü hızlara çıkınca parçası kopuyor, demesi biraz talihsiz bir açıklama olmuş.

OTH çok tartışmalı bir konu. Özellikle hedef tespiti olayı çok su kaldırıyor. Fakat artık çoğunlukla uyuşturucu kaçakçılarının takibi ve hava durumu için kullanılıyor olması da bize biraz ipucu veriyor.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #752 : 15 Ekim 2024, 12:37:22 »
https://www.endeks24.com/erdogan-savunma-ihracatimiz-56-milyar-dolara-ulasti

5.6 milyar dolar diyor? Geçen ay 4.300 milyar dolar idi. Bir ayda 1.3 milyar dolar girmiş olabilir mi? Eğer doğruysa 7 milyar dolar hedefi tutacak. Helal olsun.