Gönderen Konu: Genel site sorunu.  (Okunma sayısı 18112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MeACuLpA

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Genel site sorunu.
« Yanıtla #40 : 22 Eylül 2024, 03:42:12 »
Gofundme olabilir. Turkiyeden katilinabiliniyor mu gofundme.com a?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 240
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 22 Eylül 2024, 08:29:26 »
Teknik bir bilgim olmasa da SKYWOLF hocam işinde uzman kişileri bulabilirse maddi yönden belirli bir katkı sağlamaya her zaman hazırım. Bizim gibi forumlar Türkiye'de bir elin parmakları ile ancak sayılıyor artık bunu bozmamak lazım. Fakat tabiki forumun güncellenmesi konusunda hepinize katılıyorum.

Çevrimdışı Bukrek

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 22 Eylül 2024, 12:24:45 »
Ben verebilirim

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 286
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 22 Eylül 2024, 13:25:46 »
Anlamadığım bir şey var. Bu "teknik yardım" para ile satın alınamıyor mu? Bence (mevcut siteyle ilgisi olmayan) sıfırdan yeni bir site kurabilecek şirketler vardır. Verelim parasını onlar kursun, ne uğraşıyoruz ki? Sıfırdan kurulduğu için ucuza da çıkar.
----------------------------------------------------------------------------------

Ortada iki olasılık var:

a) Hosting şirketi mali güçlük yaşıyor ve bu yüzden bize daha az server gücü/alanı/hnh (her-ne-haltsa) tahsis etti. Bu nedenle site geç açılıyor.

b) Site göçtükten sonra yapılan güncelleme nedeniyle, bu sitenin yeni kodları server'a aşırı yükleniyor. Bu nedenle site geç açılıyor.
--------------------------------------------------------------------------------------

Her iki durumda da önerim; Windows altyapısı kullanan, bu siteyle ilgisi olmayan ve sıfırdan modern bir site kurulmasıdır. Yeni site, mevcut hosting alanında bu sitenin yerini alır.

Eğer kodlamada sorun varsa, bu şekilde geç açılma sorunu otomatikman çözülür. Eğer gerçekten hosting şirketinde sorun varsa, yeni site başka bir hosting şirketine taşınır.

Eski sitedeki yazışmalar ise ayrı bir dosyaya aktarılarak, indirilebilir TXT formatında saklanabilir. Site hafızasını da hiç olmazsa kısmen korumuş oluruz.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2024, 13:41:22 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 633
« Yanıtla #44 : 23 Eylül 2024, 10:26:08 »
Hosting şirketi her talebimizde müdahale ederek düzeltiyor, ancak bu kalıcı bir çözüm olmuyor. Geçen tekrar uyardım, sorunun ne olduğunu bile bilmiyoruz vs dedim. İşi bize yıkmaya çalıştılar, sorun görünmüyor vs. Görünmeyen soruna nasıl müdahale edip çalıştırıyorlar? Resti çektim, bu şekilde devam ederse maalesef yollarımızı ayırıcağız dedim. Daha üst personele arıza bildiriminde bulunduklarını vs yazdılar. Sanıyorum o nedenle şu an hızımız normal halinde. Bakalım ne kadar böyle devam edecek.

Merzifonlu'nun önerisi de güzel. Ama geçmiş verilere erişim sorun olabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 23 Eylül 2024, 12:14:43 »
Eski iletiler önemli mi?

Seneler önce yazılmış iletileri dönüp okuyan var mı?

Ben birkaç kez daha önce yazdığım iletileri bulmaya çalıştım arama motoru bulamadı bile, sayfa sayfa geri giderek bulmak zorunda kaldım...

Uzun lafin kisasi bence istikrarli şekilde ulasilabilmesi ve çalışması daha önemli..

Sizin işinizde zor tabii her kafadan bir ses çıkacak 😀
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2024, 12:16:43 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 23 Eylül 2024, 18:51:05 »
Eski iletiler önemli mi?

Ben birkaç kez daha önce yazdığım iletileri bulmaya çalıştım arama motoru bulamadı bile, sayfa sayfa geri giderek bulmak zorunda kaldım...

Uzun lafin kisasi bence istikrarli şekilde ulasilabilmesi ve çalışması daha önemli..

Ben eskiden foruma üye değilken S.S ilk merak saldığım zamanlarda merak ettiğim konuları forum arşivinden bulur 1.sayfadan itibaren okurdum. Yıldırım füzesinin gerçek menzilini öğrenmeye çalışırdım. Merzifonluya olsun Harzemşah, putty olsun forma üye değilken bile aşinaydım. Forum üyeleri değil belki ama forum dışından bizim arşivi habire kurcuklayan meraklı bir kitle olduğunu düşünüyorum
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2024, 18:55:24 Gönderen: Efes »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 633
« Yanıtla #47 : 23 Eylül 2024, 22:54:40 »
Eski iletiler önemli mi?

Ben eskiden foruma üye değilken S.S ilk merak saldığım zamanlarda merak ettiğim konuları forum arşivinden bulur 1.sayfadan itibaren okurdum. Yıldırım füzesinin gerçek menzilini öğrenmeye çalışırdım. Merzifonluya olsun Harzemşah, putty olsun forma üye değilken bile aşinaydım. Forum üyeleri değil belki ama forum dışından bizim arşivi habire kurcuklayan meraklı bir kitle olduğunu düşünüyorum

+1
Forumda aktif olarak yazanlar sadece buzdağının görünen yüzü. Ama forumda yazmayıp bilgi alanlar ise buzdağının çok daha büyük olan alt kısmı gibi. Forum geçmişten bu yana müthiş bir bilgi birikimi sağlıyor. Hazine gibi...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com