Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 250259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MINUTEMAN

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #1710 : 07 Ekim 2024, 18:46:26 »
Bence Avrupa eski Fabrika ayarlarina dönecek. Avrupa birligi eski hali olan MONTAN UNION olarak yeniden yapilandirilacak. Bence Avrupalilar bu krizin üstesinden gelmek icin yeterince bilgi birikimine ve Ekspertize sahipler.

Türkiyemize gelince ama ben bizim ayni problemlerin altinda kalacagimizi öngörüyorum, cünkü Insan kalitemiz gittikce düsüyor ve Yapay Zeka döneminde ucuz isci gücünün önemi gittikce azaliyor. Bence gelecekten cok korkmamiz lazim. Karanlik bir senaryo görebiliyorum. Siyasal Islamistlere verdigimiz güven bizim ve devletimizin sonumuz olacak. Akli basinda olan herkes artik kadin ve erkek esitligini bile paltalayan siyasal islamizmden kurtulmaya calisiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #1711 : 08 Ekim 2024, 11:10:37 »
1991de ikinci Körfez savasinda 1 Milyon Irak Kürdü ozamanin muhafazakar Iktidari ve Özal tarfindan ayni bugünkü gibi kabul edildi. Ozamanda gelenler bitkindi. Ama ne oldu, Milyonlarca Cocuk yaptilar ve bu cocuklar Türkiyeye Düsman olarak büyütüldü ve sonunda Hendek savaslarinda yüzlerce Askerimizi sehit ettiler.

Bu ülkede 1991'den önce de Kürt kökenli vatandaşlarımız vardı. Sadece Irak'tan geldiler, öncesinde yoktu, gelenlerin hepsi bölücüymüş gibi görmemek lazım. Ayrıca bütün Kürt kökenliler bölücü değil! Bunu Suriye'den kaçan Araplarla bir tutmamak lazım. Onlar zaten var olan devletlerinden kaçtılar. Suriye Arap Cumhuriyeti. Irak veya diğer yerlerde bir Kürt devleti yok! Bir devletleri olma idealiyle kandırılarak beyinleri yıkananlar terörü seçenler. Oysa hepsi Büyük İsrail Projesinin feda edilecek kuklaları olduklarının farkında bile değiller.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #1712 : 08 Ekim 2024, 12:26:05 »
O zaman gelen Kürtlerin hemen hepsi geri gönderildi hatırlanacağı üzere orada güvenli uçuşa yasak bölge ABD yardımı ile tesis edildi Kürtler geri gittiler şimdiki gibi ülkeye yayılmadılar.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı MINUTEMAN

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1713 : 08 Ekim 2024, 12:51:12 »
Geri gönderilmediler. Bugün 100000lerce Bir kelime türkce bile konusmak istemeyen kürt nineleri Anneleri var. Hepsi 10larca cocuk ve Torun yapti. Bugünlerde sözde kürdistan rüyalarini acikca facebookta yasiyorlar. APO katilinin serbest kalmasi icin diyarbakira otobüsle getirilen milyonlarca kürt yürüyor.

Evet bölücülük istemeyen kürtlerde var ama bunlar maalesef azinlik.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #1714 : 08 Ekim 2024, 13:06:54 »
Geri gönderilmediler. Bugün 100000lerce Bir kelime türkce bile konusmak istemeyen kürt nineleri Anneleri var. Hepsi 10larca cocuk ve Torun yapti. Bugünlerde sözde kürdistan rüyalarini acikca facebookta yasiyorlar. APO katilinin serbest kalmasi icin diyarbakira otobüsle getirilen milyonlarca kürt yürüyor.

Evet bölücülük istemeyen kürtlerde var ama bunlar maalesef azinlik.

Yanılıyorsun. Irak'tan gelmeyip bu ülkenin vatandaşı olan, bu topraklarda doğan, burada yaşayan ve Türkçe bilmeyen oldukça fazla Kürt kökenli vatandaşımız var. Her zaman vardı. Çevrelerindeki herkes Kürtçe konuşuyorken, pek çoğu yaşadıkları köyden vs hiç çıkmamış, nasıl görüyorlarsa öyle yaşayan pek çok insan var. Hatırlatırım, pkk örgütü 1991'den önce kuruldu!

Bölücülük istemeyen Kürtler azınlık olsaydı, iç savaş çıkardı, belki de bu ülke çoktan bölünürdü.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 386
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1715 : 08 Ekim 2024, 13:27:41 »
Sn Sywoif,
Alıntı
Bölücülük istemeyen Kürtler azınlık olsaydı, iç savaş çıkardı, belki de bu ülke çoktan bölünürdü.
Bu kısmını açabilirmisiniz? Bir yanlışlık mı var acaba?

Çevrimdışı MINUTEMAN

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1716 : 08 Ekim 2024, 13:33:10 »
Ic savasin cikmamasi kürtlerin basarisi degil. Aslinda güvenlik güclerimizin basarisidir!

Hendek operasyonöarinda 600 sehitimiz var! Kürtler ozaman icsvsi denediler ama basaramadilar.

Ben kürtlerin ve Türklerin Kardes olduguna inanmiyorum. Sadece Müslümanlar birbirinin kardesidir ama pkk Islami geride birakmistir. Komunisttir maocudur.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1717 : 08 Ekim 2024, 13:50:22 »
Güney Doğunün dağlı bölgelerinde ve köylerinde Türkçe bilmeyen ama ataları asırlarca bu topraklarda yaşamış Kürtler var. Gidip konuştüğünda çat pat 3-5 Türkçe kelime bileni, hiç bilmeyeni de var ama çoğu yaşlı kesim. Dili bilmediği için onları suçlamak olmaz, sonuçta doğru dürüst eğitim almamış, büyüdüğü toplum Kürtçe konuşuyorsa nereden öğrenecek.

Çevrimdışı MINUTEMAN

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1718 : 08 Ekim 2024, 14:07:51 »
Iste büyüdügü toplum ozaman ana problem. Bu sahislar 500 senede hic türkce ögrenemediyse bu onlarinmi yada yasadiklari devletinmi ayibi?

Bence hem devlet onlara göz yumdu hemde onlar vurdum duymaz halde yasadilar. Böyle bir toplumu bölmek icin ABD ve ABnin agiz sulari akmistir. Bizim tarihimizi ve kültürümüzü bizden iyi biliyorlar.

Bugünlerde Batililari taklit ediyoruz ve Silah devsirmeye calisiyoruz. Adamlarda bizim ahmakligimizi kullanip bizim genclerimizi devsiriyor. Bizim kalemizi icten feth ediyorlar!

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1719 : 08 Ekim 2024, 14:08:42 »
Konuya geri dönelim bence.