Gönderen Konu: FA-50/T-50 Golden Eagle  (Okunma sayısı 23177 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
Ynt: FA-50/T-50 Golden Eagle
« Yanıtla #40 : 10 Ekim 2024, 00:12:41 »
Hürjet seri üretime geçtiği zaman çok ciddi talep görecek.

Polonyalılar sürekli Korelilerin uygun ödeme seçenekleri sunması nedeniyle hep Kore ürünlerini tercih etti ama Koreliler yine kazığı çakıp geçmiş.

Hürjet alan ülkeler bu tür sorunlar yaşamaz istediği gibi kullanırlar.

Polonya, G. Kore'den çok hızlı üretim garantisi aldığı için bu uçakları aldı. G. Kore'de bu taahhütlünü yerine getiriyor. G. Koreliler sözleşme konusunda çok çakaldır. Polonya'da belli ki çok irdelemeden onaylamış. Hatta o dönem sanırım bir milletvekili, neden bu kadar az silah envanterli bir uçak alınıyor, diye itiraz bile etmiş. Neyse aralarında anlaşırlar.

Hürjet için çok ciddi talepte bulunacak ülkeler kim mesela 5 tane sayabilir misiniz? Ben sayamam.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 10 Ekim 2024, 01:05:27 »
Aklı olan Hürjet ister. Dediğim gibi, ABDliler motor konusunda sıkıntı çıkarmazsa, sadece bizim ve ABD'nin bu sınıfta AESA radarlı , 5. nesle uygun altyapısı olan uçağı olacak. Gerçi aynı uygulamayı İtalyanlar da yapabilir, kabul etmek lazım. Ancak bizimkiler kendi ihtiyaçlarımızdan ötürü uçağa AESA dışında da birçok sistem ekipman yerleştirebilir. Hürjet çok hızlı olgunlaşıyor. İlk prototip akrobasi yapıyor. F-16'da, Akıncı'da denenen Murad-100 entegrasyonu da süreci baya kısaltacaktır. Silah ve sistem entegrasyonunda da, Hürjet, Özgür yazılımına benzer bir yazılım kullanıyorsa bu da  silahlı versiyona hızla geçmemizi sağlar.
Özetle uçak ve sistem olarak Hürjetin çok çeşitli avantajları olacaktır. Ana dezavantajları ise kredi, pazarlama araçları olanaklarının kısıtlılığı ve batıda kabul görme zorluğu olarak belirtilebilir. İspanya'dan kabul görürse önümüz baya açılır. Ama en son bir İspanyol gazetesi takasta İspanyolların ellerindeki F-5 Eleri teklif ettiklerini yazmıştı ki hakaret gibi birşeydi. Kendileri bilirler. Eğer bu doğru ise Uçak Gemisi işinde adlarını bile anmamak lazım.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2024, 01:07:04 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
« Yanıtla #42 : 10 Ekim 2024, 01:07:51 »
Archangel Hocam aramıza tekrar hoşgeldin
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2024, 01:10:12 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 10 Ekim 2024, 05:55:45 »
Eğer bu doğru ise Uçak Gemisi işinde adlarını bile anmamak lazım.

Katapultsuz uçak gemisi için onlara ihtiyacımız olacağını sanmıyorum. TCG Anadolu için vardı ama artık olmaz. Teknolojik olarak, katapultsuz uçak gemisinin LPD'den anlamlı bir farkı olduğunu zannetmiyorum.

Mevcut konjonktürde, İspanyolların bize teklif edebilecekleri sadece iki şey var bence. 1- Denizaltı teknolojisi, 2- Kullanmadıkları A400-M'ler.

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 25
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 10 Ekim 2024, 09:28:43 »
bu sınıfta sadece Hürjet ve ABD  uçağında   AESA  radarı olduğu  gerçekleri yansıtmıyor.
---

"FA-50 savaş uçaklarına PhantomStrike AESA radarı entegre edilecek"

https://gdh.digital/fa-50-savas-ucaklarina-phantomstrike-aesa-radari-entegre-edilecek-64604

---
biz  Hürjet ile ilgili beklentiyi  çok şişirdik  ve korkarım proje  şişen beklentilerin altında kaldı.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 192
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 10 Ekim 2024, 12:57:05 »
Archangel Hocam aramıza tekrar hoşgeldin

Hoşbulduk hocam.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 10 Ekim 2024, 14:23:29 »

Polonyalılar sürekli Korelilerin uygun ödeme seçenekleri sunması nedeniyle hep Kore ürünlerini tercih etti ama Koreliler yine kazığı çakıp geçmiş.

Polonya, G. Kore'den çok hızlı üretim garantisi aldığı için bu uçakları aldı. G. Kore'de bu taahhütlünü yerine getiriyor. G. Koreliler sözleşme konusunda çok çakaldır. Polonya'da belli ki çok irdelemeden onaylamış. Hatta o dönem sanırım bir milletvekili, neden bu kadar az silah envanterli bir uçak alınıyor, diye itiraz bile etmiş. Neyse aralarında anlaşırlar.

Hürjet için çok ciddi talepte bulunacak ülkeler kim mesela 5 tane sayabilir misiniz? Ben sayamam.

1- AZERBEYCAN,PAKİSTAN,KAZAKİSTAN,KIRGIZİSTAN ,ÖZBEKİSTAN,MISIR,TÜRKMENİSTAN,POLONYA,İNGİLTERE,AMERİKA,ARJANTİN,VENEZÜELLA,JAPONYA,MALEZYA,ENDONEZYA,FİLİPİNLER,ARNAVUTLUK,LİBYA,CEZAYİR,İSPANYA,PORTEKİZ....daha yazayımmı
Bunlar Türk devletleri ilk etapta en az 20 şer adet kesin alırlar Daha SAHEL bölgesini yazmadım kısaca seri üretime geçtiği ilk anda en az 500 adet sipariş alınır ilk 3 yıl içinde en az 3 farklı devlette fabrika yatırımı yapılır.
Alınma sebebi ise KAAN SAVAŞ uçağına hazırlık için olacak bu demek oluyorki kaan savaş uçağı bunun en az 5 katı satış adedine kısa ve orta vadede ulaşacağını düşünmek fazla iyimserlik olarak düşünmüyorum...

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 10 Ekim 2024, 15:59:21 »
1- AZERBEYCAN,PAKİSTAN,KAZAKİSTAN,KIRGIZİSTAN ,ÖZBEKİSTAN,MISIR,TÜRKMENİSTAN,POLONYA,İNGİLTERE,AMERİKA,ARJANTİN,VENEZÜELLA,JAPONYA,MALEZYA,ENDONEZYA,FİLİPİNLER,ARNAVUTLUK,LİBYA,CEZAYİR,İSPANYA,PORTEKİZ....daha yazayımmı
Bunlar Türk devletleri ilk etapta en az 20 şer adet kesin alırlar Daha SAHEL bölgesini yazmadım kısaca seri üretime geçtiği ilk anda en az 500 adet sipariş alınır ilk 3 yıl içinde en az 3 farklı devlette fabrika yatırımı yapılır.
Alınma sebebi ise KAAN SAVAŞ uçağına hazırlık için olacak bu demek oluyorki kaan savaş uçağı bunun en az 5 katı satış adedine kısa ve orta vadede ulaşacağını düşünmek fazla iyimserlik olarak düşünmüyorum...

Profilde yazan yaşınız umarım gerçektir. O yaşınızın hatırına sadece, boş hayaller, yazarak geçiyorum.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 10 Ekim 2024, 16:09:32 »
Kıbrıs'ı bırakın tanımayı daha Türk Teşkilatları toplantılarına bile davet edemiyorlar. Şu anda bizim öyle bir nüfusumuz yok. Kore satışa devam eder.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 192
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 10 Ekim 2024, 17:16:09 »

İspanya örneğin. Bunun yanında Doğu Avrupa ülkeleri de ilgi gösterecektir. Körfez ülkeleri aynı şekilde. Ukrayna'da bu uçakları isteyecektir ki KAAN isteyen bir ülke Hürjet'i hayli hayli ister.