Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 307165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #3260 : 19 Ekim 2024, 01:06:19 »
Millet 70 yaşındaki dedenin ölümüne çocukça sevinirken,

Çok ayıp ettiniz şimdi. Kimse yaşlı bir adamın ölümüne çocukça sevinmiyor.

Ama, o kadar çok şüpheli ölüm var ki bunlar alay konusu oluyor. Adamlar patır patır bir yerlerden düşüveriyorlar, nedense!

Bu adamlar beceriksiz, hırsız vs vs idiyse, (ki bence büyük kısmı öyleydi) neden bunları zamanında medeni bir şekilde sistemden ayıklamadınız? Mesela, Ukrayna halkının rus ordusunu çiçeklerle karşılamayacağını anlamak için 100 binlerce gencin ölmesi mi lazımdı? Putink'i uyaracak g..t kimsede yokmuş demek ki...

Alay konusu olan işte bu.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2024, 01:30:34 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 67
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3261 : 19 Ekim 2024, 01:39:57 »
Alay konusu olan işte bu.

Rusya Ukrayna'ya girince halk çiçekle karşılayacak lafını kim dediyse kendi firkridir, ancak resmi makamlardan böyle açıklama olmadı. Putin ve çevresindekiler kolay olmayacağını biliyordu ama bu kadar bataklığa saplanacağını hiç tahmin etmemişti. Ani bir kararla başladı, orduya emir verildi ve görevini yapmak düşer artık, yok biz gitmeyeceğizmi diyecekti. Hatalımıydı karar, evet, bu kadar kayıplara değer değildi. Hatasını anladı, savaştan önceki sınırlara geri dönmek şartıyla İstanbulda barış antlaşması imzalamak istedi Ruslar, batının detseğiyle Ukrayna bu sefer kabul etmedi, savaşacacağız dediler. Rusları kıskaca aldık, bu sefer bırakmayacağız ağır yenilgiyle Moskova'ya kadar kovalayacağız dediler. Bu karar İstanbulda verildi, Londra'da veya Moskova'da değil.

G.t olmaya gelince.
Şamda Emevi camisinde namaz kılacağız diyen de o, kim olduğunu biliyorsunuz. Komşunun evi yanıyor ve yangına körükle gidiyorsun. Sonra başına bela olacak Süriye kuzeyinde PYD'nin ortaya çıkmasının asıl sebepçilerinden birisisin. Milyonlarca Arap göçmeni akın etti, toplumun da başına bela oldu. Esad hala tahtında, ülkeye ABD, Rusya gibi devlerin sokulmasına da asıl sebepcilerinden birisi sensin, bu iç savaş çıksa da islamcı grupları desteklemeseydin Tunus'taki olaylar gibi kapanırdı, Esad ayaklanmayı bastırırdı.
Kimse diyemedimi Emevi camisinde ne var, g.t korkusundanmı kimse sesini çıkaramadı.

Demokrasinin beşiği dediğimiz ABD, okyanusun öbür tarafında Vietnamda ne işi vardı. Sonunda komunist rejimi kazandı, 60 bine yakın gencin ölümüne değermiydi, savaştan önce demokratik toplumun halkı çıkıp deseydi u lan g.t oralarda ne işin var senin.
Sonra Afganistan'dan kaçma, ikiz kuleyi vurdu deyip bahaneyle girdin, kuyruğunu kıstırıp kaçtı. 2.Körfez savaşında Irak'ta ne işi vardı, yalan dolandan Saddamın nükleer silahı varmış.

O konulara girersek çıkamayız... 
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2024, 05:22:52 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3262 : 19 Ekim 2024, 02:25:42 »
. Bu güne kadar 1. Vietnam savaşı dışında, K. Kore askerinin bir işe yaradığına dair ne bir şey okudum, ne de başka bir bilgi edindim. Bu kadar cahilliğe boğulmuş ve ceza ile eğitilmiş insanlar, sistem dışına çıktığında direk verimsizleşiyor.

Sizin okuyup veya okumayıp bilmediğiniz olayların yaşanmadığını ifada etmez. Demek ki daha çok araştırmanız ve okumanız gerekiyor.

K.Kore toplumu eğitimsiz değil, cahil hiç değil. Herkes okumasını bilen, 10 sene eğitim alan toplum, fen bilimlerinden K.Kore çok önde olan ülkedir, okuldaki öğrencileri fizik ve matematik konusunda batı toplumundan geri kalmaz, hatta bazı gelişmiş ülkelerden bile öndedir.

Binlerce K.Kore'li işçiler Rusya'da çalışıyor, değişik fabrikalarda, sokak temizleyicisi, tarım sektöründe, her alanda var. Kimse kafasına silah dayayıp çalıştırmıyor, milletin bindiği otobüsle gidip geliyorlar. Sokaklarda bile görmek mümkün, kaçsaydı onlar çoktan kaçardı. Resmi olarak K.Kore-Rusya ile arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda gelip çalışıyorlar, kaçak falan değil, kazandığı paranın bir kısmını K.Kore yönetimi alıyor. Gayet eğitimli, disiplinli insanlar. Arasında G.Kore'den gelen gay, pedofili gibi sapıtmış olanları yok.

Demek ki K.Koreliler değil sizin daha çok okumanız gerekiyormuş...

Haklısınız propaganda Sovyet yalanlarını okumuyorum. K. Kore toplumunu da övmezsiniz yahu. Bu kadar kendinizi düşürmeyin. Biliyorum Sovyet ekolünden geliyorsunuz ama artık kimse yemiyor bunları. K. Kore'nin bir avuç insanı eğittiği doğru, hatta sahte pasaportla batı ülkelerine de gönderiyorlar. Fakat toplum ne kadar rezalet içerisinde yaşadığını kimse reddetmiyor, hatta artık kimse tartışmıyor bile. Keza o Rusya'da çalışanların yapacağı bir yanlış hareket sonrası, K. Kore'deki aile fertlerinin idam edilme tehlikesi olduğuna eminim ama kanıtlayamam. Böyle güzel bir ülke, yaz tatilinde forumca gidelim. ;D

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 67
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3263 : 19 Ekim 2024, 03:34:58 »
Haklısınız propaganda Sovyet yalanlarını okumuyorum. K. Kore toplumunu da övmezsiniz yahu. Bu kadar kendinizi düşürmeyin. Biliyorum Sovyet ekolünden geliyorsunuz ama artık kimse yemiyor bunları. K. Kore'nin bir avuç insanı eğittiği doğru, hatta sahte pasaportla batı ülkelerine de gönderiyorlar. Fakat toplum ne kadar rezalet içerisinde yaşadığını kimse reddetmiyor, hatta artık kimse tartışmıyor bile. Keza o Rusya'da çalışanların yapacağı bir yanlış hareket sonrası, K. Kore'deki aile fertlerinin idam edilme tehlikesi olduğuna eminim ama kanıtlayamam. Böyle güzel bir ülke, yaz tatilinde forumca gidelim. ;D

Bir iddiyı ortaya atıyorsunuz ama sonunu getiremiyorsunuz. Sonra devamlı gülümseme smile atarak konudan sıyrılmak çabasıyla dağıtıyorsunuz, sağa sola sallıyorsunuz.

Dediniz ki bunlar K.Kore'li askerler eğitimsiz,disiplinsiz ve özgürlüğü yakaldığı anda kaçarlar falan. Ben de eğitimsiz, disiplinsiz olmadığını ispatladım.
Bakın bizzat Türk gazetecisi K.Kore'ye gitmiş, eğitim sisemi hakkında ropörtaj hazırlamış.  İngiliz safsatası, Sovyet propagandası demesin, konuyu gene dağıtarak sıyrılmaya çalışmasın deyip sırf Türk gazetecinin yaptığı inelemeyi sunuyorum. 2014 tarihinde hazırlanmış ve yaklaşık bu dönemde okula giden uşak şu anda Rusya'ya gelen askerler.
https://celebialper.com/kuzey-Korede-egitim-ve-propaganda/

Kimse K.Kore'de hayat güllük gülistanlık olduğundan bahsetmiyor. Halkının çoğu fakir olduğundan hamam böceklerinin bile haberi var. Özgürlüğü yakalığında bile kaçmadığını ispatladım, Rusya'da çalışanlar kaçmak isteseler ülke sınırlarından cirit atarak kaçar G.Kore konsolosluğuna gelir ve pasaportı alır, malum bunlar birbirlerini remi olarak kabul etmiyorlar. Neden kaçsınlar, mesela Rusya'da inşaat sektöründe K.Korelilerin net cebine giren para yaklaşık Türkiye'de asgari ücret kadar. Milyonlarca insan Türkiye'de bu maaşla çalışarak ailesini geçindiriyorsa, K.Koreli adam bu parayla satın alma gücü fazla olduğu için paşalar gibi ailesini geçindirir. Neden kaçsın ki, nereye kaçacak.

K.Kore askerleri de beleşe babasının hayrına savaşmayacak, Ruslar her birine ortalama 3000$ maaş verir, Tosuncuk maaşının 70% alsa bile yaklaşık 1000$ cebinde kalır, savaşta ölürse Rusya bunlara para verir her asker için yüklü miktarda, ailesine gelir o para Tosuncuktan kalanı bile.  Bunların da ailesi var, Rusya'da askerlerine ağzına sığdığı kadar beslenirler, belki K.Kore'de hayatından yemediği hatta lokantada bile olmadığı yemekleri yer. Sivil hayatta kaçmamışlar, askerliktemi kaçacaklar, cephede savaşmasa bile NATO sınırını korusalar bile Rusların askerlikte yedikleri ve yattıkları şartlarda paşalar gibi yaşarlar. Eskisi gibi Rus ordusunda 1990'ların beslenmesi değil, askerlikte kilo almamak önemli aşırı beslenmekten ABD ordusu gibi. K.Kore askeri Rusya'ya gelmek için sıraya girerler.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 475
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3264 : 19 Ekim 2024, 07:57:43 »
Vallahi öyle güzel anlattınız ki insanın K.Kore askeri olası geliyor...

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3265 : 19 Ekim 2024, 14:35:07 »
Bir iddiyı ortaya atıyorsunuz ama sonunu getiremiyorsunuz. Sonra devamlı gülümseme smile atarak konudan sıyrılmak çabasıyla dağıtıyorsunuz, sağa sola sallıyorsunuz.

Dediniz ki bunlar K.Kore'li askerler eğitimsiz,disiplinsiz ve özgürlüğü yakaldığı anda kaçarlar falan. Ben de eğitimsiz, disiplinsiz olmadığını ispatladım.
Bakın bizzat Türk gazetecisi K.Kore'ye gitmiş, eğitim sisemi hakkında ropörtaj hazırlamış.  İngiliz safsatası, Sovyet propagandası demesin, konuyu gene dağıtarak sıyrılmaya çalışmasın deyip sırf Türk gazetecinin yaptığı inelemeyi sunuyorum. 2014 tarihinde hazırlanmış ve yaklaşık bu dönemde okula giden uşak şu anda Rusya'ya gelen askerler.
https://celebialper.com/kuzey-Korede-egitim-ve-propaganda/

Kimse K.Kore'de hayat güllük gülistanlık olduğundan bahsetmiyor. Halkının çoğu fakir olduğundan hamam böceklerinin bile haberi var. Özgürlüğü yakalığında bile kaçmadığını ispatladım, Rusya'da çalışanlar kaçmak isteseler ülke sınırlarından cirit atarak kaçar G.Kore konsolosluğuna gelir ve pasaportı alır, malum bunlar birbirlerini remi olarak kabul etmiyorlar. Neden kaçsınlar, mesela Rusya'da inşaat sektöründe K.Korelilerin net cebine giren para yaklaşık Türkiye'de asgari ücret kadar. Milyonlarca insan Türkiye'de bu maaşla çalışarak ailesini geçindiriyorsa, K.Koreli adam bu parayla satın alma gücü fazla olduğu için paşalar gibi ailesini geçindirir. Neden kaçsın ki, nereye kaçacak.

K.Kore askerleri de beleşe babasının hayrına savaşmayacak, Ruslar her birine ortalama 3000$ maaş verir, Tosuncuk maaşının 70% alsa bile yaklaşık 1000$ cebinde kalır, savaşta ölürse Rusya bunlara para verir her asker için yüklü miktarda, ailesine gelir o para Tosuncuktan kalanı bile.  Bunların da ailesi var, Rusya'da askerlerine ağzına sığdığı kadar beslenirler, belki K.Kore'de hayatından yemediği hatta lokantada bile olmadığı yemekleri yer. Sivil hayatta kaçmamışlar, askerliktemi kaçacaklar, cephede savaşmasa bile NATO sınırını korusalar bile Rusların askerlikte yedikleri ve yattıkları şartlarda paşalar gibi yaşarlar. Eskisi gibi Rus ordusunda 1990'ların beslenmesi değil, askerlikte kilo almamak önemli aşırı beslenmekten ABD ordusu gibi. K.Kore askeri Rusya'ya gelmek için sıraya girerler.

@marmara, bak iyi kötü forumda seni ciddiye alanlar var. Yapma, kendini bitiriyorsun. K. Kore'yi savunma refleksini anlıyorum ama artık kendini bu kadar düşürme. K. Kore askerlerinin para filan alacağı yok, para alsa bile K. Kore'de o parayı kullanacak bir yerleri yok. Bunu en salak insan bile biliyor. Sen tatlı tatlı propagandanı yap, bırak. Burada K. Kore propagandalarını yiyecek kadar salak biri varsa kendi derdi ama toplum yemiyor artık.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 67
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3266 : 19 Ekim 2024, 17:05:32 »
@marmara, bak iyi kötü forumda seni ciddiye alanlar var. Yapma, kendini bitiriyorsun. K. Kore'yi savunma refleksini anlıyorum ama artık kendini bu kadar düşürme. K. Kore askerlerinin para filan alacağı yok, para alsa bile K. Kore'de o parayı kullanacak bir yerleri yok. Bunu en salak insan bile biliyor. Sen tatlı tatlı propagandanı yap, bırak. Burada K. Kore propagandalarını yiyecek kadar salak biri varsa kendi derdi ama toplum yemiyor artık.

Aramızda tartışmalar devamlı kişisel sataşmalara geçiyor. Daha önceki tartışmamızda da konudan sıyrılmak için kıvırmadığınız yöntem kalmamıştı, bir iddiayı ortaya atıyorsanız sonuna kadar arkasında durun, bu bir erkeklik ve erdemliktir.

İletilerime devamlı gülücük, tebessüm, smile atarak cevap vermek ayıptır ve saygısızlıktır. Cinsel tercihlerinize saygı duyarım ama burası gey forumu değil, tanımadığınız erkeklere bu şekilde şirin görünmek için yaptığınız hareketler toplumdan ne kadar uzaklaştığınızın bir göstergesi. Başka forumlarda öpücük, gülümseme ne varsa biribirinize atarsınız ama burada değil.

Neyin propaganda olup olmadığını forum ahalisi çok iyi biliyor, yeter ki siz attğınız iddiaların arkasında durmayı öğrenin.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 54
« Yanıtla #3267 : 19 Ekim 2024, 18:13:51 »
@marmara;

- Bence büyük kalibreli top taşıyan araçlar sadece kundağı motorlu obüsler (örneğin T-155 Fırtına) olmalı. Büyük kalibreli hantal topların ön cephe hattında işleri kalmadı artık.
- Ön cephedeki muharip araçlarda top olacaksa, bunlar en çok 35 mm kalibreli otomatik top olmalı.
- Ön cephe araçları, daha ağır saldırılarını ya Lancet gibi dronlarda ya da Kornet gibi füzelerle yapmalı.
- Ayrıca ön cephedeki bu hafif/orta zırhlı araçlar tekerlekli, hızlı ve ucuz olmalılar.

- Ön cephede paletli ve ağır zırhlı araçlar illa olacaksa, bunlar hem oldukça küçük ve hem de çok iyi kamufle olabilen personel taşıyıcılar olmalılar.
- Bu da yetmez, bu paletli taşıyıcılar tanklar gibi sadece ön cepheden değil, tüm yönlerden ağır zırhla donatılmalılar.

Ukrayna "kıyma makinesi"nden kendimce çıkardığım zırhlı muharebe dersleri bunlardır.

Otomatikleştirilmiş insansız küçük zırhlı mini silahlı araçlar olmalı çok yassı silüetli , tam 360 algılaması olan , fiyatı ucuz olan.
Ağır 70-80 tonluk top taşımaktan başka bir işe yaramayan hantal devlerin zamanı geçti , Mark 1 gördüğümüzde ne kadar garibimize gidiyor değil mi, günümüzün tanklarına da aynı gözle bakacaklar torunlarımız.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 54
« Yanıtla #3268 : 19 Ekim 2024, 18:25:07 »
Ukrayna bu savaşı kaybedecek çünkü bu ülke tam olarak savaşmıyor, insanın yarısı cephede pislik içinde ölürken öbür yarısı neredeyse iyi kötü eski yaşamınlarını seviye kaybı olsa da devam ettiriyor, zengin tayfasının çoğunluğu da kaçtı zengin batı ülkelerine gitti, az zenginleri bize geldi, halbuki bir savaş ancak tüm halk kenetlenirse kazanılır.
Rusya da istediğini zaferi kazanamayacak belki bir kısım topraklara çöktü ama karşılığında ukraynalıları çoook uzun zaman için kaybetti  amacı ukraynayı gene bir eyaleti yapmaktı unutsun bunu.
Olan gencecik binlerce insana oldu. Kazanan açgözlü vahşi silah tröstleri oldu
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2024, 13:12:55 Gönderen: DelKu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 475
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3269 : 19 Ekim 2024, 21:41:10 »
Saldıran taraf Rusya , işgal eden haydut devlet Rusya ... Rusya işgal ettiği yerleri kaybetmese bile aslında bu zafer onlar için Pirus zaferi..
Sayın Marmara'nın ve hemşerisi Putin'in anlamadığı bu... SSCB yıkıldıktan sonra Dünya siyasetiyle entegre olan G7 içinde 8.ülke olarak giren Rusya bu işgal ile AYI lakabının nereden geldiğini tüm Dünya'ya gösterdi...

Ruslar sert iklim ve mizaç'a sahip uygarlaşamayacak bir millet... Siz bırakın Rus oligarkların Dünya sosyetesindeki modern dünyaya olan uyumlarını...Geri kalan Rus'ların oblastlarda yaşayan milletlerinin %90'ı AYI lakabına uygun özellikteler...

AYI ile dostluk olmaz. Batı ve Dünya bunu anladı artık asla ve asla  maden ve gaz yataklarından tırtıklama amacı dışında bu Rusya AYISI ile  Dünya asla bütünleşmeye yanaşmayacaktır... Tamam  Kapitalistler para için herşeyi yapar ama ülkelerini her an HAMMM yapacak bir ülkeye hep temkinl yaklaşacaklardır ki bu PİRUS zaferi dememin sebebidir...

Biraz fazla AYI kelimesini kullandım ama böyle despot bir ülke için tarihten kalan bu deyimi kullanmamın suçlusu ben değilim...Dünya tarihi...

https://x.com/SavunmaSanayiST/status/1847703255540724048

Ukrayna’ya ait Mi-24 helikopteri, Şahid-136 Kamikaze İHA’yı düşürüyor...
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2024, 21:43:34 Gönderen: serkan1976 »