Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 921918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #4280 : 17 Eylül 2024, 21:02:58 »
Hizbullah'a yapılan saldırı sadece siber bir saldırı değil. Çağrı cihazlarının içine önceden patlayıcı yerleştirilmiş olmalı. Yoksa kalem pil ile böyle bir etki sağlanması mümkün değil.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 476
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4281 : 17 Eylül 2024, 21:16:28 »
Yunanistan a F35 satışına şiddetle itiraz eddip bölgesel dengeye dikkat çekmemiz gerekir. Ben olsam vallahide billahide Yunanistan ın F35 almasına engel olurdum bu çok kolay bir şey ABD ye şiddetle itiraz edeceksin Türkiye F35 alamıyor ise Yunanistan ada verilmesin bu dengeyi bozar densin. Hatta bu önerim biraz aşırı afaki ve çok ciddi değil ama önleyici harekat hakkı doğar densin maksat pislik değilmi.

Sarı kafa gelene kadar bekleyin...Demokratlarla o dediğiniz zor.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4282 : 17 Eylül 2024, 23:53:48 »
http://sanayigazetesi.com.tr/f-35-hayalet-ozelligi-kaybedebilir-cin-f-35-savas-ucagini-tespit-edebiliyor/

Çinliler star link sayesinde F35 i tespit edebilir diye haber geçmişler ve deneme olarak F35 rcs'sinde bir drone'u kullanmışlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #4283 : 18 Eylül 2024, 09:47:06 »
Lübnan Hizbullahına çağrı cihazı üzerinden yapılan siber saldırı Mosad'ın belki tarihindeki en mükemmel operasyondu. Bizim ve diğer ülkeler içinde Milli yazılım ve konumlandırma sistemlerinin ne kadar hayati bir mesele olduğunu ortaya koydu. Bazı sosyal medya kullanıcılarının bu operasyonu bahane edip F-35'in Üretici firmasına veri aktarmasını gündeme getirmeye başladılar. Şahsen F-35 tedariğini destekleyen ve komplo teorilerine kulak asmayan biri olsamda yaşanan hadise beni biraz düşündürdü.

Dijital ortamda uydu yada yer linkleri ile bilgi ve belge paylaşan sistem yarın veri aktardığı yerden Emir de alabilir. Dışardan hacklenebilir. Sizin görüşleriniz nelerdir? Kriptolu veri akışı ve anahtarlama yeterli mi?

Bir sistemi tasarlayan, o sistemin açıklarını, zaaflarını en iyi bilendir. Bu mantıkla bakarsak...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
Yunan-Rum lobisinden küstah F-35 mektubu
« Yanıtla #4284 : 25 Eylül 2024, 08:39:08 »
Yunan-Rum lobisinden küstah F-35 mektubu

Yorgo KIRBAKİ
ykirbaki@hurriyet.com.tr

ABD’nin, Türkiye’ye F-35 savaş uçağı satışına olası izin verebileceğine ilişkin bazı haberler üzerine, Yunan-Rum lobisi harekete geçti.

ABD’deki Yunan-Rum lobisinin önde gelen örgütlerinden Yunan-Amerikan Liderlik Konseyi (HALC), Türkiye’ye F-35 satışına onay verilmemesi talebiyle, Senato ve Temsilciler Meclisi’ne göndermek üzere bir mektup hazırladı.

Senato Dış İlişkiler Komitesi’nin Başkanı Ben Cardin ve üyesi James Risch ile Temsilciler Meclisi’nin Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Michael McCaul ve üyesi Gregory Meeks’e gönderilmek üzere hazırlanan mektupta, Türkiye’ye F-35 satışı ile ilgili ABD yönetiminden herhangi bir talep gelmesi halinde, bunu reddetmeleri çağrısı yapıldı.

Türkiye’nin ABD’den alınan silahları, ABD’nin müttefiklerine karşı kullandığı iddiasının da kaleme alındığı mektupta “Türkiye F-35 programına dahil edilerek ödüllendirilmemelidir” denildi. Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi aldığı gerekçesiyle Türkiye, F-35 projesinden çıkarılırken ABD, Yunanistan’a F-35 satışı için yeşil ışık yakmıştı.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/yunan-rum-lobisinden-kustah-f-35-mektubu-42542749
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 209
« Yanıtla #4285 : 25 Eylül 2024, 09:34:33 »
Bir tilki kümese girse bu Rumlar’ı ve Yunanları gibi tavukları ötüremezdi. Bunlar uluslararası böcek statüsünde olduklarını artık anlamalari lazım. Amerikan geri zekalı kongresinde Bob Mendez‘in beli kırıldı sıra geldi Michael Ruby’e

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 476
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4286 : 25 Eylül 2024, 10:51:05 »
Daha F-16 görüşmelerinde bir gelişme yok...
Haziran dediler sonra Temmuz sonra Ağustos ama Eylül bitiyor...

Bırakın F-35'i F-16 işi bile sakat.
Nasıl olsa Finlandiya-İsveç Nato'ya üye oldu artık biz umurlarında olmayız...

Berbat bir dış politikamız var...

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4287 : 30 Eylül 2024, 09:42:17 »
https://www.youtube.com/watch?v=1fBkuPy8ei4

Şöyle bir video var.
Yerli aviyoniklerle su-57 savaş uçağı level atlar ve müşteri portföyü hızlı bir şekilde artar...
Birde ruyanın lisansı altında türkiyenin motor teknolojisi ile birleşerek bu uçağın motoru ülkemizde yapılırsa süper ötesi olur...

F-35 konusunda sürekli yalvarırsak böyle süründürürler...........