Gönderen Konu: Cenk Orta Menzilli Balistik Füze  (Okunma sayısı 7264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
Ynt: Cenk Orta Menzilli Balistik Füze
« Yanıtla #50 : 11 Eylül 2024, 08:37:06 »
Tam bir soytarı.

Bu adam sürekli kamuoyu önüne çıkıp, bilmediği konularda konuşuyor. İnsanlara bilerek yada bilmeyerek yalan söylüyor. Ciddiye alınabilecek birisi değil. Gerçi her krallığa da bir soytarı lazım.

kabarbey,

Hakaret forum kurallarımıza aykırıdır. Konular hakkında görüşlerinizi kimseye hakaret etmeden paylaşınız lütfen.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 11 Eylül 2024, 09:26:14 »
Ben sadece şu kısma ve noktaya değinmek istiyorum;

Bu kadar Ambargo var iken ve zorluklar çıkarılıyorken Mrbm seviyesinde bir balistik füzenin açıklanmasına gerek var mı?

Ve bu Mrbm seviyesinde balistik füzesi açıklanırken nükleer başlık vurgusuna gerek var mı?

Bu açıklamalar bizi haydut devlet statüsüne sokmuyacak mı?

Nükleer füze sahip olmaya çalışmak veya olmak haydut devlet yapıyorsa o zaman nükleere sahip olan tüm devletler o zaman hayduttur PAKİSTAN HARİÇ.
BİZİM DOSTUMUZUN DÜŞMANIMIZIN KİM OLDUKLARINI BU ZAMANDA BİLMEMEK BİLEMEMEK ÇOK ZOR HATTA İMKANSIZDIR.
....

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 11 Eylül 2024, 09:33:31 »
Türk ulusunun güvenliği ve esareti ancak NÜKLEER GÜCE sahip olmaktan geçer.
Bugün nükleer güce sahip olmuş olsaydık DOĞU TÜRKİSTANI işgal eden ÇİN'e ültimatom versen ve 24 saatte veya uygun bir zaman aralığında doğu türkistandan çıkmasını çıkmadığı takdirde AZDAN AZ ÇOKTAN ÇOK gider deyip uygun yerlerden kalkacak olan ANKA-3 KIZILELMA veya AKINCI'LARA YÜKLENECEK OLAN nükleer başlıklı som veya muadili füzeler yüklü uçakları kaldırsan ve yönlendirsen hasım ülke bu kararlılığı gördükten sonra geri çekilmemesi imkansızdır bizden 85 milyon gider fakat ondan 2 milyara yakın insan gider acaba bunu göze alabilirmi.
Ben şahsen 1 TÜRK için dünyayı yakarım hiç düşünmem.
Nükleer füze ile Taktik füzelerin savunma saldırı kapasiteleri açısından caydırıcılıkları taktikte %90 nükleerde %50'dir.
NEDEN= Taktik füzeleri peynir ekmek gibi kullanırsınız fakat nükleeri kullanmak için deli olmak lazım eğer kullanacak kadar deli iseniz size kimse dokunamaz ki biz yeri geldiğinde deliye taş çıkartırız...
Türke cani olanların dünya topraklarında kırıntısını bırakmam...
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 09:44:40 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #53 : 11 Eylül 2024, 09:43:06 »
Türk ulusunun güvenliği ve esareti ancak NÜKLEER GÜCE sahip olmaktan geçer.
Bugün nükleer güce sahip olmuş olsaydık DOĞU TÜRKİSTANI işgal eden ÇİN'e ültimatom versen ve 24 saatte veya uygun bir zaman aralığında doğu türkistandan çıkmasını çıkmadığı takdirde AZDAN AZ ÇOKTAN ÇOK gider deyip uygun yerlerden kalkacak olan ANKA-3 KIZILELMA veya AKINCI'LARA YÜKLENECEK OLAN nükleer başlıklı som veya muadili füzeler yüklü uçakları kaldırsan ve yönlendirsen hasım ülke bu kararlılığı gördükten sonra geri çekilmemesi imkansızdır bizden 85 milyon gider fakat ondan 2 milyara yakın insan gider acaba bunu göze alabilirmi.
Ben şahsen 1 TÜRK için dünyayı yakarım hiç düşünmem.
Türke cani olanların dünya topraklarında kırıntısını bırakmam...

+1
Olası düşmanlar ne kadar güçlü olursa olsunlar, sahip olabileceğimiz nükleer caydırıcılık sayesinde pek şok hayatı kurtarabileceğimiz gibi, çıkarlarımızı koruma konusunda da daha rahat davranabileceğiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 25
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 11 Eylül 2024, 11:52:38 »
hocam  yalnız,  MTCR  içeriğinde  bağlayıcı  veya cezalandırıcı  bir madde ister yazsın  ister yazmasın,  bu  füze  konusu  o kadar free  hareket edebileceğiniz bir alan değil;  çünkü  bu işler yalnız antlaşmalarla   yürümüyor.
o antlaşmada  cezalandırıcı bir madde yazmasa bile  adam " x  ülkesine  o silahı satarsan gerisini sen düşün"  diyebiliyor.
  neticede sistemin içinde herkes ve  bu  işle  o  işin  ne  ilgisi var diyebileceğin  bir çok  olasılık gerçekleşebiliyor.

bakın  şu  örnekte  bir füzenin bir bileşeninin  ABD tarafından   verilmediği  yazılıyor;  halbuki  konu da  uçak satışı.
ne alakası var?
ama  alakası  olabiliyor işte,  MTCR'de  ister yazsın,  ister yazmasın.
MTCR  kontrol araçlarından sadece bir tanesi,  daha  bir çok kontrol aracı var  sistemde.
işler  bu şekilde ilerliyor.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3176901-son-dakika-abdden-fransaya-ambargo-ihracatini-engellediler

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 11 Eylül 2024, 12:37:21 »
Ben sadece şu kısma ve noktaya değinmek istiyorum;

Bu kadar Ambargo var iken ve zorluklar çıkarılıyorken Mrbm seviyesinde bir balistik füzenin açıklanmasına gerek var mı?

Ve bu Mrbm seviyesinde balistik füzesi açıklanırken nükleer başlık vurgusuna gerek var mı?

Bu açıklamalar bizi haydut devlet statüsüne sokmuyacak mı?

Nükleer füze sahip olmaya çalışmak veya olmak haydut devlet yapıyorsa o zaman nükleere sahip olan tüm devletler o zaman hayduttur PAKİSTAN HARİÇ.
BİZİM DOSTUMUZUN DÜŞMANIMIZIN KİM OLDUKLARINI BU ZAMANDA BİLMEMEK BİLEMEMEK ÇOK ZOR HATTA İMKANSIZDIR.
....

Yapmayalım demiyorum ki bazı şeyleri propaganda yapacam diye açık açık ulu orta yapmaya gerek yok diyorum

Savaş uçağı teknolojisine full hakim ol
Her türlü helikopter üret
Her türlü gemi üret
Her türlü elektronik ekipman üret
Her türlü güç grubu üret

Ondan sonra atom bombası mı yaptık dersin gider Pakistan'da mı yaptıkdan sonra denersin orası sana kalmış gidip İsrail gibi bizde ne var nede yok demek var iken ulu orta dillendirmenin gereği yok

Pakistan yaptı da ne oldu
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 12:39:37 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 11 Eylül 2024, 13:47:42 »
Balistik füzelerine sahip olmak her ülke için ayrıcalıktır.  ICBM dediğimiz 3000-5000km ötesi uçabilen kıtalararası balistik füzelere gerek yok nükleer silahın olmadıkça, ancak kısa ve orta menzilli balistik füzelerin olması şart.

Ukrayna'da savaşın başında neler yaşandığını hatırlayın, HIMARS ile Rus hedeflerini, konvoylarını, HSS sistemlerini ve üslerini bolca vuruyorlardı. ATACMS taktik balistik füzesiyle adeta cehennemi yaşattılar.

Karşı taraf da boş durmadı, ATACMS göre menzili daha uzun ve harp başlığı daha büyük olan İskander ile Ukrayna'ya hibe edilen batı manşeli HSS sistmemlerinin gözünü açtırmadı, cepeheye yaklaşan Patriot(PAC-2,PAC-3), S-300'leri adeta keklik gibi vurdu. Rus jetleri şu anda havada cirit atıyor, hedefleri bolca bombalıyor. F-16'lar geldiğne 1 ayı geçti ama hiç sesi çıkmıyor, peki nedenini biliyormusunuz, nedeni ise Rus jetlerinden kortuğu için değil İskander tehditinden dolayı Karpat dağlarında saklanıyor. Ülkede Sovyetlerden kalan bolca hava üssü var ama kullanamazlar 3-4 dakika içinde İskander gelir vurur, pilotun kokpite binecek vakti bile olmaz.

Kısacası büyük savaşların efendisi balistik füzeleridir, düşmanın her türlü önemli hedeflerini  baraj, santral, petrol işletim tesisleri, liman, hava üsleri, radar, SAM bataryaları, askeri karakol, konvoylarını vs gibi aklınıza gelen her türlü hedefleri 3-5 dakika içinde vurur.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 13:57:04 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 11 Eylül 2024, 13:56:06 »
Keşif ve gözlem kabiliyetinde ve hassas güdümde yaşanan gelişmeler tüm bir sathı vurulabilir hale getirdi. Artık cephe gerisi de özellikle kıymetli hedefse cephe gibi tehlikeli. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #58 : 11 Eylül 2024, 15:31:03 »
Şu an İsrail'in elinde nükleer füze var mı? Yok mu?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 386
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 11 Eylül 2024, 15:55:13 »
Şu an İsrail'in elinde nükleer füze var mı? Yok mu?
Bu soruya ben de bir soruyla cevap vereyim.

Eğer nükleer başlık kullanmayacaksa, bir ülke, neden 6500km + menzilli MRV kabiliyetli ICBM sınıfı füze sahibi olur? (jericho3)