Gönderen Konu: Cenk Orta Menzilli Balistik Füze  (Okunma sayısı 7267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
Ynt: Cenk Orta Menzilli Balistik Füze
« Yanıtla #60 : 11 Eylül 2024, 16:09:23 »
Önceki iletimde dile getirmiştim balistik füzelerin olması her ülke için olmazsa olmaz, tanklardan önce bu silah önemli. Ancak ICBM gerek yok nükleer silahın olmadıkça. Yahudi ülkesinin nükleer silahına sahipmidir sorusuna yukarıda cevap verilmiş.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 11 Eylül 2024, 16:35:09 »
Ben sadece şu kısma ve noktaya değinmek istiyorum;

Bu kadar Ambargo var iken ve zorluklar çıkarılıyorken Mrbm seviyesinde bir balistik füzenin açıklanmasına gerek var mı?

Ve bu Mrbm seviyesinde balistik füzesi açıklanırken nükleer başlık vurgusuna gerek var mı?

Bu açıklamalar bizi haydut devlet statüsüne sokmuyacak mı?

Nükleer füze sahip olmaya çalışmak veya olmak haydut devlet yapıyorsa o zaman nükleere sahip olan tüm devletler o zaman hayduttur PAKİSTAN HARİÇ.
BİZİM DOSTUMUZUN DÜŞMANIMIZIN KİM OLDUKLARINI BU ZAMANDA BİLMEMEK BİLEMEMEK ÇOK ZOR HATTA İMKANSIZDIR.
....

Yapmayalım demiyorum ki bazı şeyleri propaganda yapacam diye açık açık ulu orta yapmaya gerek yok diyorum

Savaş uçağı teknolojisine full hakim ol
Her türlü helikopter üret
Her türlü gemi üret
Her türlü elektronik ekipman üret
Her türlü güç grubu üret

Ondan sonra atom bombası mı yaptık dersin gider Pakistan'da mı yaptıkdan sonra denersin orası sana kalmış gidip İsrail gibi bizde ne var nede yok demek var iken ulu orta dillendirmenin gereği yok

Pakistan yaptı da ne oldu

Ben şu ana kadar hiç bir devlet yetkilisinden bende nükleer var veya yaıcam dediğini duymadım YAPMAYA HAKKIMIZ VAR dendi.
MTCR anlaşmasında ki bu anlaşma geçerliliğini yitirdi zira muhatapları bu anlaşmadan çekildi biz niye uyalım.
Pakistan nükleer füzeyi yaptılar fakat bu teknolojiyi dönemin başbakanı (yanılmıyorsam Süleyman DEMİREL) Türkiyeye nükleer füze yaptırmayacaklarından dolayı nükleer hafızayı kaybetmemek için bu konuda o günlerde uzman olan mühendis ve tayfasını gizli olarak pakistana gönderilip gizli olarak bu işler yapıldı dönem 1965 ila 75 yılları arası öncede olabilir yanılıyorsam lütfen düzeltin...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 11 Eylül 2024, 18:41:24 »
Kitalararasi füze sınırına kadar her katmanda füzemiz olmalı ama bence menzilden çok hassas güdüm ve hipersonik hız gibi vurulmasini zorlastiracak özelliklere daha fazla odaklanmali...

Nükleer işine gelince:

Türkiyenin dünyada hakkettiği yeri ve payı alması, refahını arttırması için sınırlarını genişletmesi gerekliliğine inanan biri olarak, Nükleer işine karşıyım...

Türkiye Nükleer silah yapma yoluna girer girmez birbir türlü açık ve gizli belayı başımıza sararlar, hadi diyelim aştık ve yaptık İran, Suudi Arabistan, Mısır, Yunanistan, korfez ulkeleri bile hepsi bir anda  Nükleer güç olur ( İran dışında hepsine Batı destek verir olmaları için), kıpırdayacak alanimiz kalmaz...

Bırakın Herşey konvansiyonel kalsın.. kullanılmayacak bir silah için bu kadar zorlamaya gerek yok...

Sen bir tane Hint Okyanusuna, bir tane Akdenize gemilerinden, fuzelerinden,ucaklarindan mühimmatına kadar  yerli milli iki tane uçak gemisi görev grubu gönderebilecek seviyeye gel ( her bir grupta 10-15 savas gemisi olsun ABD gibi ) nükleer bombadan daha fazla faydası olur adım gibi eminim
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 18:44:08 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #63 : 11 Eylül 2024, 19:25:03 »
Nükleer silah 2050 lerde gündemimize en erken girecektir. O tabloda bize zaten bu silah her türlü yakışacaktır.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #64 : 11 Eylül 2024, 20:13:37 »
Şu an İsrail'in elinde nükleer füze var mı? Yok mu?
Bu soruya ben de bir soruyla cevap vereyim.

Eğer nükleer başlık kullanmayacaksa, bir ülke, neden 6500km + menzilli MRV kabiliyetli ICBM sınıfı füze sahibi olur? (jericho3)

Ama resmi olarak nükleer füzeye sahip olduklarını söylemiyorlar değil mi?

Biz de öyle yapalım. Nükleer başlığımız olmasa bile, sanki nükleer başlık takabikecekmişiz gibi uzun menzilli balistik füzeler yapalım. Elimizde resmi olarak nükleer füze olup olmadığını kimse bilmesin. Var da olabilir, yok da...

İstersek 10 uçak gemimiz,  binlerce savaş uçağımız vs olsun, başkentimize gelecek bir nükleer füze savaşı bitirir. Ancak buna aynı şekilde karşılık verebilme olanağımız olursa, kolay kolay kimse bize nükleer saldırı düzenleyemez. Esas o zaman 10 uçak gemimiz,  binlerce savaş uçağımız vs işe yarar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 11 Eylül 2024, 21:59:22 »
süleyman demiren  pakistana  degilde gizlice Türkiye de yapmaliydi

demiren vatan hainidir böyle yapmakla  50 bine yakin sehit verdik

demirel dogru yapsaydi sehit vermeyecektik

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 19 Ekim 2024, 13:34:32 »
Ben sadece şu kısma ve noktaya değinmek istiyorum;

Bu kadar Ambargo var iken ve zorluklar çıkarılıyorken Mrbm seviyesinde bir balistik füzenin açıklanmasına gerek var mı?

Ve bu Mrbm seviyesinde balistik füzesi açıklanırken nükleer başlık vurgusuna gerek var mı?

Bu açıklamalar bizi haydut devlet statüsüne sokmuyacak mı?

Nükleer füze sahip olmaya çalışmak veya olmak haydut devlet yapıyorsa o zaman nükleere sahip olan tüm devletler o zaman hayduttur PAKİSTAN HARİÇ.
BİZİM DOSTUMUZUN DÜŞMANIMIZIN KİM OLDUKLARINI BU ZAMANDA BİLMEMEK BİLEMEMEK ÇOK ZOR HATTA İMKANSIZDIR.
....

Yapmayalım demiyorum ki bazı şeyleri propaganda yapacam diye açık açık ulu orta yapmaya gerek yok diyorum

Savaş uçağı teknolojisine full hakim ol
Her türlü helikopter üret
Her türlü gemi üret
Her türlü elektronik ekipman üret
Her türlü güç grubu üret

Ondan sonra atom bombası mı yaptık dersin gider Pakistan'da mı yaptıkdan sonra denersin orası sana kalmış gidip İsrail gibi bizde ne var nede yok demek var iken ulu orta dillendirmenin gereği yok

Pakistan yaptı da ne oldu

Ne mi oldu? Ekonomik olarak gelişmedi belki ama kendini özellikle Hindistan'a karşı güvenceye almış oldu.Hindistan hem nükleer güçtür hem de konvansiyonel olarak çok daha güçlü bir orduya sahipti yani bu ülkeyle başetmesi imkansızdı her açıdan.Hindistan rahatlıkla yutardı Pakistan'ı ama nükleer güç olduktan sonra işler değişti dokunulmaz oldu.Şu an hiçbirşey yapamaz ne Hindistan ne de başkası.O yüzden tam dokunulmaz olmak istiyorsak biz de aynı yolda ilerlememiz şart.Bölgede İsrail'den sonra İran'ın da nükleer güç olması ki buna ramak kaldı tahammül sınırlarımızı dışındadır.Zaten bizim de küçük ve büyük ölçekli nükleer reaktörler kurmaya çalışmamız ve yürütülen füze programları niyetimizi gösteriyor.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2024, 16:21:52 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 19 Ekim 2024, 13:51:41 »
süleyman demiren  pakistana  degilde gizlice Türkiye de yapmaliydi

demiren vatan hainidir böyle yapmakla  50 bine yakin sehit verdik

demirel dogru yapsaydi sehit vermeyecektik

sayın tumiçin nükleer enerji santrali yapım tarihimize baktığımızda ayrıca otomobil uçak yapım tarihimize baktığımızda sayın demirelin ne kadar doğru karar verdiğini çok açık görürsünüz.Haa görmek istemessenizde o zaman yorumu arkadaşlara bırakıyorum....

Dönemin genelkurmay başkanı ÇOK NAMLULU ROKET ATAR YAPIMI için dönemin hükümetinden gizli talimat verip yaptırmıştır içimizdeki hainler tarafından engellenmesin diye hala demirelin hain olduğunu düşünüyorsanız yakın zamandan bir örnek vereyim ts1400 motor testini cumhurbaşkanına tanıtım aşamasında sabote edildiğinden haberiniz varmı acaba.Artık daha ne diyeyim anlamanız için....