Gönderen Konu: BTK'dan Instagram'a Erişim Engeli  (Okunma sayısı 1555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
Ynt: BTK'dan Instagram'a Erişim Engeli
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2024, 00:25:08 »
Resmen K.Kore'ye döndük insanlar burdan yani Instagram'dan ticaret falan yapıyor bunlar ne yaptıklarının farkında bile değil 21. Yüzyılda ne yasağı yahu

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2024, 01:19:37 »
Resmen K.Kore'ye döndük insanlar burdan yani Instagram'dan ticaret falan yapıyor bunlar ne yaptıklarının farkında bile değil 21. Yüzyılda ne yasağı yahu

Bir tane bile fatura kesilmeyen, çok azında iade olan kayıt dışı ticaret. Hergün binlerce mağdurun sahte hesaplarla dolandırıldığı mecra. Evet bence de kapatılmasın sivil kullanıma ancak ticaret kesinlikle yasal ve gerçek olmalı. Vergi ödemesi gerekenler bergi ödemeyince devlet ödeyene daha çok bindiriyor.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2024, 02:08:00 »
Vergi ödemesi gerekenler vergi ödemeyince devlet ödeyene daha çok bindiriyor.

Eeee, kapatınca vergi mi alındı şimdi? Adam whats-app grubu kurar, yine de satar, o şekilde satacaksa.

E-Ticareti kontrol etmenin yolu, yasal ve işleri kolaylaştıran "e-pazar" kurulmasını sağlamaktır. Yasaklama ile yol alınamaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2024, 11:42:34 »
Vergi ödemesi gerekenler vergi ödemeyince devlet ödeyene daha çok bindiriyor.

Eeee, kapatınca vergi mi alındı şimdi? Adam whats-app grubu kurar, yine de satar, o şekilde satacaksa.

E-Ticareti kontrol etmenin yolu, yasal ve işleri kolaylaştıran "e-pazar" kurulmasını sağlamaktır. Yasaklama ile yol alınamaz.

+1
Whats-app'ı da kapatırlar.   ;D ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2024, 12:05:35 »
2023 yılında geçen sene 525 bin Türk eceli geldi hakkın rahmetine kavuştu mekanları cennet olsun. Onların yerine de yarım milyon Türk 18 yaşına bastı. Ölenlerle seçime gidilse muhalefet meclise giremez gelenlerle seçime gidilse iktidar meclise giremez. Her sene bu tekrar ediyor. 18 yaşındakileri kışkırtsınlar canımıza cumcum.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2024, 14:26:48 »
Konu başlığı uymuyor ama yine de yazayım dedim. İnstagram, erişim yasağının ardından bir heyet göndererek görüşme kararı almış...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2024, 14:30:10 »
Instagram'ın ne zaman açılacağı hakkında bilgisi olan var mı?

Kapatılmasında belki haklı gerekçeleri vardır. Ama bu şekilde birden kapatmak pek mantıklı değil. O platform üzerinden pek çok ticari işlem gerçekleştirilmesi yanında, gerçekten ihtiyacı olan insanların bağış kampanyaları yürütülüyor. Mesela ben her ay farklı 2 SMA hastası çocuğa elimden geldiğince maddi destek sağlıyorum. Az bile olsa pek çok insan bu şekilde destek sağladığı için toplanan para ile bu çocukların ihtiyacı olan ilaç alınabiliyor. Bu ay yine iki miniğe yardım edecektim. Takibe almıştım. Ama şimdi doğal olarak göremiyorum kendilerini.

İlgili kanunlara uymayan sosyal medya platformlarını böyle damdan düşer gibi engellemek yerine, öncelikle kamuoyuna gerekçeleri açıklayarak ve süre belirtilerek uyarmak, o platform üzerinden çalışma yürütenleri ve takipçilerini diğer seçeneklere yönlendirmeye zaman sağlar. Bu yöntemle zaten  kurallara uymadığı için kapanacağı belli olan platform, büyük oranda üye kaybedeceğini bildiği için, kendisinden uyması beklenen kurallar için olumlu adımlar da atabilir.

Daha öğrenmemiz gerek çok şey var!
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2024, 14:34:44 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2024, 14:40:29 »
Sayın Skywolf, o bahsettiğiniz aşamalar çoktan geçildi. Bunlara defaatle uyarılar yapıldı, ardından bant daraltıldı. İnat ettiler ve geri adım atmadılar. Şimdi kapatılma kararı alınınca görüşmeye geliyorlar. Türk kanunlarını takmayan, kendilerini hukuk üstü gören bu kuruluşlara yapılan az bile.

Çevrimdışı Fedakar _asker

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2024, 16:27:24 »
Türkiye'de yerli sosyal medya neden yapılmıyor, instegrama, tik tok a alternatif,