Gönderen Konu: BTK'dan Instagram'a Erişim Engeli  (Okunma sayısı 1545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
Ynt: BTK'dan Instagram'a Erişim Engeli
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2024, 16:48:29 »
 Her yıl yarım milyon yaşlı Türk ölüyor yarım milyon genç Türk 18 yaşına giriyor. Türkiye sosyolojisi gümbür gümbür değişiyor ilerde bizimde Instagram gibi sitelerimiz olur ama şu anda inci sözlük bile Türkiye ye çok geliyor adliye de çadır kurdu adamlar nefes alamıyorlar. 
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2024, 17:11:18 »
Sayın Skywolf, o bahsettiğiniz aşamalar çoktan geçildi. Bunlara defaatle uyarılar yapıldı, ardından bant daraltıldı. İnat ettiler ve geri adım atmadılar. Şimdi kapatılma kararı alınınca görüşmeye geliyorlar. Türk kanunlarını takmayan, kendilerini hukuk üstü gören bu kuruluşlara yapılan az bile.

İş o yapılanlar davulla zurnayla duyurulmalı. Bütün manşetlerde yazılmalı falan. Kimsenin haberi olmaz yoksa.
Örnek: Ben...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2024, 18:28:35 »
Eee sıra nereye gelecek Facebook'a mı telegram'a mı ,what's app'ımı bu işin sonu nereye varıcak sorgulayan yok

Türkiye K.Koreleşiyor derken bunu kasteddim yana kendimizi dünya dan izole ediyoruz

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 05 Ağustos 2024, 19:05:34 »
Sahi aklıma birşey takıldı hani hiçbir Arap devleti yas ilan etmemişken bir biz çıkıp yas ilan ettik ya

Sahi bu Filistinliler bizim iki yıl önce Maraş antep Adıyaman vesaire depremden ölen vatandaşlarımız için yas ilan ettiler mi?
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2024, 23:08:57 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 135
« Yanıtla #14 : 05 Ağustos 2024, 23:52:23 »
Sosyal ağların mevcut yönetimlerle ters düşmesi ilk değil.
Merak ettiğim sey uluslararası ortamda hukuken bunların neye tabi olduğu.
Bu sirketler diger ulkelere vergi ödüyor mu hic?
Paypal yasak, Booking kullanamiyoruz tam olarak mesela.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 48
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 06 Ağustos 2024, 01:16:08 »
Destek veriyorum. Pek çok sosyal medya platformu Israile destek amaçlı Filistinliler ile ilgili gönderilere sınırlama getiriyor.
Bağımsız telegram  bile Hamasın sayfasını kapattı. Telegramda terör örgütleri ile ilgili pek çok grup hala aktifken.
Şehit Piyade Yarbay İlker Çelikcan. Saygı ve Rahmetle.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 635
« Yanıtla #16 : 06 Ağustos 2024, 12:59:24 »
Şu nedenlerden dolayı engellenmiş:

BTK Başkanı’nın 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Yasası’nın 8. maddesinde sayılan suçlarla ilgili re’sen erişim engeli getirme yetkisi bulunuyor. Bunlar ‘intihara yönlendirme, Çocukların cinsel istismarı, Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma, Sağlık için tehlikeli madde temini, müstehcenlik, fuhuş, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, Atatürk aleyhine işlenen suçlar’ olarak sıralanıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 48
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 06 Ağustos 2024, 19:31:58 »
İnstagram daha açılmamış. Come to habibi paraları Avrupa da gömme.
Şehit Piyade Yarbay İlker Çelikcan. Saygı ve Rahmetle.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 06 Ağustos 2024, 19:42:42 »
Su Çin gibi kendi sosyal medya firmalarimizi yapıp kullanmak olmuyor mu kardeşim...

Yap hepsinin yerli muadilini, sonra halkimizin agiz tadını göre gelistir yabancisina erisimi kes....

Çinde ne whatapp ne Instagram hiçbirinin erişim yok...kurmuslar kendi platformlarini bırak kendileri kullanmayı dünyaya yayilmislar...

Sosyetemiz merak etmesin Yunan adasi tatil resimlerine yerli platformdada "like" lariz..

« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2024, 19:44:30 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 06 Ağustos 2024, 19:56:10 »
Su Çin gibi kendi sosyal medya firmalarimizi yapıp kullanmak olmuyor mu kardeşim...

Yap hepsinin yerli muadilini, sonra halkimizin agiz tadını göre gelistir yabancisina erisimi kes....

Çinde ne whatapp ne Instagram hiçbirinin erişim yok...kurmuslar kendi platformlarini bırak kendileri kullanmayı dünyaya yayilmislar...

Sosyetemiz merak etmesin Yunan adasi tatil resimlerine yerli platformdada "like" lariz..

Ben diyorum dünyadan uzaklaşmıyalım ,entegre olalım siz diyorsunuz ki kapalı kutu olalım

Ondan sonra bizim insan sömüren yöneticilerin oyuncağı olalım,çünkü gerçeklere uzak kalacağımız için kandırılmamız kolay olur

Aferin kapalı toplum olma fikri süper fikir