Gönderen Konu: Bursa’da eğitim uçağı düştü: 2 pilottan acı haber  (Okunma sayısı 353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 633
Bursa’da eğitim uçağı düştü: 2 pilottan acı haber

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde eğitim uçağı düştü. Öğretmen pilot ile öğretmen pilot adayı hayatını kaybetti.

Kaza, saat 08.10 sıralarında Bursa Yenişehir Havalimanı apronunda meydana geldi. 2 kişilik eğitim uçağının düşmesi sonucu öğretmen pilot ile öğretmen pilot adayı, hayatını kaybetti.

BURSA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Bursa Yenişehir Havaalanı apron kısmına 23.09.2024 günü saat 08.10'da özel bir uçuş okuluna ait 2 kişilik eğitim uçağı düşmüş, kazada 2 pilot hayatını kaybetmiştir. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU, KALKIŞTAN SONRA DÜŞTÜ

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde düşen eğitim uçağında hayatını kaybeden öğretmen pilotun Ünal Aster (61), öğretmen pilot adayının Emir Gülal Nalcı (43) olduğu öğrenildi. Kalkıştan kısa süre sonra düşen uçağın Fenix Havacılık'a ait olduğu belirtildi.

(Ünal Aster)

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-bursada-egitim-ucagi-dustu-2-pilottan-aci-haber-42540497
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 286
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bursa’da eğitim uçağı düştü: 2 pilottan acı haber
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2024, 15:30:18 »
Allah rahmet etsin.

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 78
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bursa’da eğitim uçağı düştü: 2 pilottan acı haber
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2024, 16:52:00 »
Bana kulenin hatası var gibi geldi. Uygun olmayan hava koşullarında yanlış pist yönünde, yanlış kalkış izni gibi duruyor.

Aşağıda düşüşün videosu var. Uçak hiç kalkamıyor bile.

Teker kestiği anda sanki karşıdan esen şiddetli bir rüzgarla yaprak gibi savruluyor ve sağa yatarak aprona çarpıyor.

Düşme anı videosu:

https://video.haber7.com/video-galeri/293090-egitim-ucaginin-dustugu-an-guvenlik-kamerasina-yansidi-iste-o-dehset-anlari