Gönderen Konu: Fulmar 500 A  (Okunma sayısı 389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
Ynt: Fulmar 500 A
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2024, 12:42:35 »
HEIK gibi sandım bir an ama bu maksat gemileri denizaltıları filan görmek için gibi geldi biraz bana

Denizci müsadenle senin linkteki görseli ekliyorum
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2024, 12:47:08 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2024, 12:50:27 »
Bana sar radarı yada db110 un yerini alacak bir sistem gibi geldi

Çevrimdışı HKY

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2024, 13:24:26 »
Sadece deniz hedefleri değil havadaki hedefleri de takip edebilecek, atılan füzeleri güdümleyecek.
370+ km menzil, 500 hedef takip kapasitesi.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 323
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2024, 20:20:19 »
Gerçekten çok enteresan rakamlar özellikler. Bir yolcu uçağı dolusu aletten oluşan HEIK uçaklarımızın da menzili aşağı yukarı bu kadar ve bizden saklanan bir şeyler yok ise sadece hava hedeflerini izliyor. Biz fakirin HEIK ini AESA uçak burun radarını bu iha lara koyar B planı olarak HEIK uçaklarını yedekleriz diye sohbet ederken bu işe adanmış bir radar ile karşılaştık. Bu rakamlar ve özellikler doğru ise bunun HEIK den eksiği değil fazlası olacak demektir. Zaman değişti teknoloji ilerledi GAN filan farkı ortaya çıktı bu kadar küçük alana bu kadar iş sıkışabilir demek ki. 4 tane HEIK ile vatanı korumak çok riskli bir şekilde azı ile çoğu ile bu iş yerli çözümler ile yedeklenmesi şarttı. 24 saat uçacak insansız uçacak iha ya sığacak 370 km menzili olacak üstüne birde hem hava hem kara hedeflerini izleyecek. GAN gibi faktörler ile bu iddiayı tutarlı buluyorum ama amatör aklım ile bu kadar küçük platforma HEIK uçağımızdan fazlasını sıkıştırma konusunda gerçek olamayacak kadar güzel haber demek istiyorum. GAN faktörü olmazı olur kılabilir ben bekleyip göreceğim bu rakamların doğru çıkma ihtimali bence daha olası ama sonucun muhteşemliği insanı endişelendiriyor biraz
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2024, 20:24:55 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.