Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 361204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #2190 : 24 Temmuz 2024, 23:57:07 »
Tam tersine en gerekli şey olduğuna inanıyorum. Ülkemizin ve gelecek nesillerin gerçek bağımsızlığını garanti altına almış oluruz. Bugün zamanımıdır değilmidir tartışılır ama bu gerekli olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca bize Kuzey Kore muamelesi çekebileceklerini sanmıyorum. Biz NATO'nun gücüne güç katacağız inşallah!!

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2191 : 25 Temmuz 2024, 14:01:33 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 467
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2192 : 25 Temmuz 2024, 15:16:21 »
MAVİ bölgeye gideni yok edin...

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 135
« Yanıtla #2193 : 20 Ağustos 2024, 21:19:45 »
Gecen haftaki haberlere göre Deniz Kuvvetleri bünyesinde Çanakkale Nara Burnunda Amfibi Kolordusu kuruluyor.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Amfibi_Kolordusu#:~:text=Amfibi%20Kolordusu%2C%20T%C3%BCrk%20Deniz%20Kuvvetlerine,%C3%BCss%C3%BC%20%C3%87anakkale%27nin%20Nara%20b%C3%B6lgesindedir.

Foça ve İskenderun’daki tugay seviyesindeki birlikler bu kolorduya bağlı olacak. İzmir Foça’daki Amfibi Görev Grup Komutanı Tuğamiral Serhat Sözbir, tümamiralliğe terfi etmişti. Sözbir, Amfibi Kolordu Komutanlığı’na atandı. Foça’daki Amfibi De niz Piyade Tugayı’nın adı Birinci Amfibi Deniz Piyade Tugayı olarak değiştirildi. 

İskenderun’daki İkinci Amfibi Deniz Piyade Komutanı olarak Tuğamiral Ali Yılancı atandı. Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Ali Tuna Baysal, Akdeniz Bölge Komutanı oldu. Ege ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri yakından takip eden Genelkurmay Başkanlığı Yunanistan-Kıbrıs ve Denizcilik-Havacılık Daire Başkanlığı görevine Tuğamiral Onur Kapçaklı getirildi.

Kolordu önemli bir birlik ve bunun Çanakkale'de kuruluyor olusu sonrasi spekülasyonlar da ortaya cikiyor.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2194 : 20 Ağustos 2024, 23:07:00 »
3 tugaydan bahsediliyor. 3. tugay nerde kurulacak acaba? Aksaz yakınları mı? Yoksa mesela kolordu merkezi olarak belirtilen Çanakkale mi? Aksaz'sa bu birlikleri komuta etmek için Çanakkale uzak değil mi?

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 135
« Yanıtla #2195 : 20 Ağustos 2024, 23:42:18 »
3 tugaydan bahsediliyor. 3. tugay nerde kurulacak acaba? Aksaz yakınları mı? Yoksa mesela kolordu merkezi olarak belirtilen Çanakkale mi? Aksaz'sa bu birlikleri komuta etmek için Çanakkale uzak değil mi?

3 tugay olacaksa biri Çanakkalede olur diye düşünüyorum ben de ama Nara burnu büyük bir alani kaplasa da çıkarma egitimi ve tatbikat icin uygun bir kiyiya sahip degil gibi.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 82
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2196 : 21 Ağustos 2024, 01:37:35 »

3 tugay olacaksa biri Çanakkalede olur diye düşünüyorum ben de ama Nara burnu büyük bir alani kaplasa da çıkarma egitimi ve tatbikat icin uygun bir kiyiya sahip degil gibi.

Saroz körfezinde biryerde çıkarma işlemlerini yaparlar